Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z reduktorem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kudii

Kudii

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 28 postów

Napisano 25 kwiecień 2016 - 15:01

Mam taki reduktor

 

reduktor-mini-tecweld2.jpg

Dzisiaj zachodzę do warsztatu a tam wskazówka zacięta na 10l/min i nic nie leci z dyszy ,więc zacząłem regulować ,na początku cisnienie wyrzucało zawór bezpieczeństwa w tym reduktorze ,dopiero po wykręceniu i przykręceniu było tak ,że na 10l nic nie podawało ,a na ustawieniu 20l było około 10l/min, co się stało,kończy się gaz (od rozerwania folijki z zaworu butli wspawałem ok 2 h)



#2 Kudii

Kudii

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 28 postów

Napisano 26 kwiecień 2016 - 16:07

Może od nowa ,bo chyba niezrozumiale napisałem

Chciałbym was zapytać o Mini reduktor firmy LoWE.
Kilka dni temu zachodzę do warsztatu ,odkręciłem główny zawór butli i zabrałem sie za spawanie ,ale mimo tego że wszystko było otwarte gaz nie wypływał,zobaczyłem na skale noi zawór główny otwarty a membranowy ustawiony na 10l/min ,a mimo tego zero gazu w dyszy.
 
Dopiero po wkręceniu pokrętła podkręciłem na wskaźnikowe 20l/min i w rzeczywistości gaz przepływał tyle ile powinien ,czyli 10l/min
Mogę korzystać z regulatora ,ale już ustawiam na oko, a na oko to chłop w szpitalu umarł i chciałbym ten problem rozwiązać w Wami.
 
(od rozpieczętowania butli zużyłem do 2 kg drutu ,butla 8l)


#3 guri

guri

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 31 postów

Napisano 26 kwiecień 2016 - 19:31

nie masz gazu w butli



#4 Kudii

Kudii

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 28 postów

Napisano 26 kwiecień 2016 - 22:16

Czyli trzeba napełnić ,ale wtedy wskazywałoby 10l/min przy zamkniętym zaworze membranowym?



#5 Masterweld

Masterweld

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano 03 maj 2016 - 07:29

Witam.
Czytając powyższe pytanie Rozumiem ,że Nie Masz Żadnego pojęcia czym jest reduktor!!! Jeśli Masz pustą Butle to Pierwszy zegar Pokazuje ZERO!!! Nigdy NIE Możesz opróżnić butli do takiego stanu bo dostanie się powietrze do środka. Zawsze lekkie nadciśnienie Musisz Zostawić w butli!!! Na drugim Ustawiasz sobie Ilość przepływającego gazu. Jeśli Poważnie Ukończyłeś szkołę podstawową i Mam TU na myśli TĄ 8 -mio klasową ,BO w Moich czasach TYLKO Tacy Absolwenci Mogli zdawać po kursie egzamin na Spawacza to Powinieneś Umieć Obliczyć ilość gazu w butli !!! Dzisiejszy poziom szkoły podstawowej Nie jest Mi znany jak i Aktualne wymogi UDT co do minimalnego wykształcenia kandydata na spawacza. Ja Swoją Ukończyłem ze średnią 4.8 ,ZSZ z wyróżnieniem a 6 tygodni Później Zdawałem Dopiero egzamin na spawacza gazowego met.311. Jeżeli Faktycznie Masz gaz w butli na poziomie min.30% to Fakt nie przepływania gazu przy ustawieniu przepływu 10 L/min Dowodzi Tylko Jednego, że Posiadany przez Ciebie reduktor jest g..... wart. Ustawianie przepływu na 20L/min daje efekt przepływu gazu na 10L/min.Jaki stąd wniosek? 1- przeciągnąłeś reduktor.Wskazówka Cały czas pozostaje na owych 10L/min nawet po odkręceniu reduktora od butli.2- Miałeś zanieczyszczony gaz w butli i Coś małego przydławiło Ci środek kanału reduktora.Efekt ograniczony przepływ gazu. Sam Oceń CO Masz Nie Tak. Pozdro.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych