Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bóle W Mostku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marcin22

Marcin22

    Weteran

  • Zablokowany
  • PipPipPipPip
  • 344 postów

Napisano 26 wrzesień 2012 - 11:43

Witam borykam sie z problemem zdrowotnym , mianowicie od dłuższego czasu miewam bóle w mostku , najczesciej podczas schylania sie i głębokiego oddechu lecz wystepuje on tez w innych pozycjach , mialem robione rtg klatki piersiowej ekg i inne badania i lekarze narazie nic nie stwierdzili , podejrzewam ze jest to ból wywołany przez czesto wymuszone pozycje spawania , czy ktos miał taki problem>? jakieś rady ? ból mi strasznie dokucza juz przez dłuższy czas ok rok bedzie....

#2 ed670iwic

ed670iwic

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 71 postów

Napisano 26 wrzesień 2012 - 11:52

witam, proponuję udać się do lekarza neurologa - nie sądzę żeby diagnozy podjął się ktoś z FORUM, a jeśli tak to i tak bym się taką opinią nie sugerował - bóle w okolicy mostka to może być poważna sprawa (oby nie), pozdrawiam

#3 spaweiro

spaweiro

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 59 postów

Napisano 26 wrzesień 2012 - 13:03

"najczesciej podczas schylania sie i głębokiego oddechu" To mi wygląda jak nadwyrężenie mostkowego przyczepu mięśnia piersiowego - miałem coś takiego w mojej krótkiej karierze sportowej. W sporcie typowa przyczyna to wyciskanie sztangi w leżeniu lub podciąganie się. U mnie potrafiło boleć kilka tygodni i wyglądało jak jakiś atak serca, tyle, że miałem wtedy 20 lat i do dzisiaj mam serce OK. W spawaniu mogłaby to być praca z wyciągniętymi przed siebie rękami - na stąjąco lub leżąc na plecach (jeśli to ma sens). Zasadniczo miesiąc urlopu (L4) powinien dać odpowiedź czy to była wina pozycji spawalniczych. Ja osobiście po wykluczeniu kardiologa poszedłbym do lekarza sportowego. Jeśli okaże się, że przyczyną jest właśnie fizyczne obciążenie wybranych grup mięśni to lekarz zasugeruje ci pewnie zakończenie pracy w uciążliwych pozycjach, ruch i ewentualnie doraźnie jakąś maść. Gdybym ja był w twojej sytuacji, zapisałbym się na siłownie i na spokojnie poćwiczyłbym wszystkie mieśnie szkieletowe z nogami włącznie. To zaoszczędzi nie tylko problemów z mostkiem ale i późniejszych problemów z kręgosłupem.

#4 Marcin22

Marcin22

    Weteran

  • Zablokowany
  • PipPipPipPip
  • 344 postów

Napisano 26 wrzesień 2012 - 21:28

kolego ja chodze na siłownie , biegam i chodze na basen , ból ja był tak jest , lekarz juz gupieje niewie jaka diagnoze postawić , nie licze na to zeby tu ktos mi diagnozy stawiał....poprostu moze ktos sie z czyms takim spotkał czy mial i podpowie do jakiego specjalisty sie udac co robić...spaweiro dzieki za wyczerpującą odp. Tak myśle czy nie udać sie do porzadnego lekarza sportowego.

#5 pafyf

pafyf

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 26 listopad 2012 - 19:42

Mam to samo. I mój kolega zresztą również. Myślałem, że to odosobnione przypadki. Spawamy aluminium kilka lat i najdziwniejszy jest fakt kiedy przechodzimy na 2 tygodnie na montaż bóle znikają. Podobnie jest z kolanami kiedy spawamy na siedząco. Spawaj w kurtce skórzanej jeśli masz możliwość. Kiedyś odbije się to na zdrowiu.

#6 MGA

MGA

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaHH

Napisano 16 grudzień 2012 - 14:15

Skontaktuj sie lepiej z lekarzem Szymon Woronko w zielonej, on jedyny na terenie polskim posiada urzadzenie Rehatron. Z doswiadczenia osobistego u innego lekarza ktory posiada Rehatron na terenie niemiec moge jak najbardziej polecic.

#7 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 17 grudzień 2012 - 10:36

ja mam podobnie to lekarz kiedyś powiedział że to na skutek wady postawy. powiedział że musi się pan często przebywać w pozycji przygarbionej.

#8 romcio77

romcio77

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 01 luty 2013 - 18:54

Proponuje się udać na masarz kręgosłupa mnie pomogło ,przestało boleć(kręglarz starej daty metoda siłowa wynik rewelacja)

#9 bobek!

bobek!

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 71 postów

Napisano 17 lipiec 2013 - 22:32

Niestety problemy z kręgosłupem to nasza choroba zawodowa. Mi doskwiera odcinek lędźwiowy, po rezonansie okazało się, że mam jakieś zmiany zwyrodnieniowe- w wieku 26 lat. :( z tego co widzę po starszych kolegach to większość ma okrągłe plecy.



#10 CRACKHEAD

CRACKHEAD

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 12 luty 2014 - 19:14

ja pracuje dopiero od paru miesiecy jako sawacz ale codziennie po pracy nie ma chuja zebym nie powisiał minute na drązku nie ma mowy o bólu w plecach



#11 Developers

Developers

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaMój świat....Moje kredki....

Napisano 12 luty 2014 - 20:26

Heh do czasu to ci nawet drążek nie pomoże :P






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych