Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bilfinger pracował ktoś ?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 spawczyk87

spawczyk87

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 26 marzec 2016 - 11:35

Witam chchciałbym się dowiedzieć czegoś o tej firmie bo mam jechać na próbki czy wogóle warto bo mam kawał drogi ?

#2 hitsaaja

hitsaaja

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 40 postów

Napisano 26 marzec 2016 - 12:47

A gdzie na te próbki masz jechać kolego ? Też się nad tą firmą zastanawiałem ,mają kocioł u suomów budować .jakie próbki masz robić ?

Użytkownik hitsaaja edytował ten post 26 marzec 2016 - 12:48


#3 spawczyk87

spawczyk87

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 26 marzec 2016 - 14:53

A gdzie na te próbki masz jechać kolego ? Też się nad tą firmą zastanawiałem ,mają kocioł u suomów budować .jakie próbki masz robić ?

Umówiony jestem na 4 kwietnia w Szczecinie. Co do próbek to z tego co się dowiedziałem to pion i sufit.Jeszcze nie wiem jak tam z kasą jest bo nie chcieli nic gadać dopiero po zaliczeniu próbek. Kolega wie coś może?



#4 spawczyk87

spawczyk87

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 26 marzec 2016 - 14:54

A gdzie na te próbki masz jechać kolego ? Też się nad tą firmą zastanawiałem ,mają kocioł u suomów budować .jakie próbki masz robić ?

W metodzie 135/136 te próbki oczywiście.



#5 hitsaaja

hitsaaja

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 40 postów

Napisano 26 marzec 2016 - 15:47

Niestety nic więcej oprócz tego że mają budować kocioł w Finlandii nie wiem.

#6 waco

waco

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 424 postów

Napisano 27 marzec 2016 - 11:43

Jak do Szczecina i tam miałbyś robić to odradzam. Zarobki marne całe 3000 za 200h a wymagają cudów.Tam pełno ukraińców co zarobią więcej a zakwaterowanie na własną rękę. Gdzieś już był na ten temat wątek. Ogólnie kicha

#7 spawczyk87

spawczyk87

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 28 marzec 2016 - 09:01

Jak do Szczecina i tam miałbyś robić to odradzam. Zarobki marne całe 3000 za 200h a wymagają cudów.Tam pełno ukraińców co zarobią więcej a zakwaterowanie na własną rękę. Gdzieś już był na ten temat wątek. Ogólnie kicha

To naprawdę kicha. Dzięki kolego za odpowiedź. To nawet się tam nie wybieram.



#8 Spawacz36

Spawacz36

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 29 marzec 2016 - 10:53

Jak do Szczecina i tam miałbyś robić to odradzam. Zarobki marne całe 3000 za 200h a wymagają cudów.Tam pełno ukraińców co zarobią więcej a zakwaterowanie na własną rękę. Gdzieś już był na ten temat wątek. Ogólnie kicha

Potwierdzam oferta tak jak pisze kolega po przejściu prób spawalniczych i czytania dokumentacji, ogólnie trzeba dalej za granicą pracować za normalne pieniążki, niestety daleko od domu.



#9 saldatores

saldatores

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 64 postów

Napisano 29 marzec 2016 - 11:48

nie wiem jak tam w polsce ale pracuje od czasu do czasu z nimi za granica  firma jedna z tych lepszych niestety w wiekszosci maja umowy z posrednikami a ci wiadomo raz lepsi raz gorsi ale firme jako tako polecam mam u nich probki zrobione i tylko czekam na sygnal probki oczywiscie 141\111 na p91 i wymogi dosc ostre tak ze amatorom z gory podziekuja



#10 Artur

Artur

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 233 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 marzec 2016 - 18:47

Bezpośrednio pod Bilfinger? No nie wiem....

Ale przez podwykonawcę, czy jeszcze gorzej, jakiegoś pieprzonego pośrednika -unikać jak ognia. Warszawski oddział mają na ul. Augustówka (przy EC Siekierki), więc tam można się dowiadywać... Zresztą, wchodząc na stołówkę pracowniczą, na drzwiach wejściowych wiszą wielkie arkusze z ofertą pracy u nich. Owe płachty wiszą już od jesieni zeszłego roku, i już nieco zażółkły i wyblakły od upływu czasu (czyli nie mają "brania" od spawaczy pracujących na Siekierkach pod innymi firmami).

Na EC Siekierki robi od nich ich chyba odłam, czy coś... PORR się nazywa, i nie polecam.



#11 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 30 marzec 2016 - 21:08

Bezpośrednio pod Bilfinger? No nie wiem....

Ale przez podwykonawcę, czy jeszcze gorzej, jakiegoś pieprzonego pośrednika -unikać jak ognia. Warszawski oddział mają na ul. Augustówka (przy EC Siekierki), więc tam można się dowiadywać... Zresztą, wchodząc na stołówkę pracowniczą, na drzwiach wejściowych wiszą wielkie arkusze z ofertą pracy u nich. Owe płachty wiszą już od jesieni zeszłego roku, i już nieco zażółkły i wyblakły od upływu czasu (czyli nie mają "brania" od spawaczy pracujących na Siekierkach pod innymi firmami).

Na EC Siekierki robi od nich ich chyba odłam, czy coś... PORR się nazywa, i nie polecam.

ja robiłem u nich a raczej na ich terenie jednak przez pośrednika. tam gdzie ja robiłem na wólczyńskiej to był raczej taki oddział powiązany z drogownictwem

no i spawanie było na placu pod chmurką, właśnie metodą 135. mówili że to jakieś wypory dla jakiś szybkich tramwajów w poznaniu. spawane były rury już nie pamiętam dokładnie bo było to sporo lat temu, ale chyba dn 500. na dzień dobry obejrzeli papiery, a potem już nikt niczego nie sprawdzał, łącznie z robotą

dali 35 zł chyba plus vat, a że było cienko to robiłem tam ze 2 miechy. z drugiej jednak strony roboty było pół na pół. pół spawania, pół łażenia gdzie się dało

 

ps

znalazłem filmik z tej bazy ;]


Użytkownik weldek edytował ten post 30 marzec 2016 - 21:10





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych