Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ładnie się pier.... w głowach.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 marekw

marekw

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 164 postów

Napisano 19 marzec 2016 - 01:28

Agencja PowerJobs(?) praca w Kędzierzynie za CAŁE 20zł na godzinę BRUTTO, jak widzę jakiś frajer się zgłosił... ZDROWIA ŻYCZĘ...

A "agencji" życzę dorodnego .... w .... i TYLE w temacie.



#2 maniek669

maniek669

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 300 postów

Napisano 19 marzec 2016 - 08:23

:)

idiotów nie sieją... :)



#3 ks2

ks2

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 38 postów

Napisano 19 marzec 2016 - 09:31

popieram ! :)

ludzie nie zdaja sobie sprawy, ze to troche mało jak na spawacza !  :angry:



#4 Artur

Artur

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 233 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 marzec 2016 - 09:51

Żebyście wiedzieli jakie w Warszawie są stawki...

Dopiero by wam kopary poopadały...

Ta stawka z Kędzierzyna +zakwaterowanie, to w porównaniu z Warszawą to luks jest... A jeszcze ciuchy zapewnia...

Pracuję trochę na rynku warszawskim, parę firm już "zwiedziłem", i tylko w TRZECH zapewniali,bądź zwracali kasę za odzież roboczą...

No niestety, rynek warszawski jest dość specyficzny dla spawaczy, oszałamiającej kariery spawacz tu raczej nie zrobi. No bo jak i gdzie zrobić karierę? U "chama" w garażu przy spawaniu balustrad???

 

Owszem, jest parę "dobrych" firm, ale dostać się tam, to trudniej jak na aplikację prawniczą. Bez znajomości nie ma szans...

Ja akurat miałem szczęście, i pracuję w jednej z tych firm (ponownie przyjęty zresztą) bo kiedyś gruuubo podpadłem, i z hukiem wyleciałem, omal o prokuratora się ocierając... Nie uszanowało się tego, co się miało, i... potem w różne szamba typu niewypłacalny, czy po prostu nieuczciwy "pracodawca" się trafiało (Termotechnika z Piaseczna, czy Emapol -Michał Trubnyj z Płonska)... 

Ale wróciłem na "stare śmieci", i trzymam się tam pazurami, bo i w miarę (jak na Warszawę oczywiście) da się zarobić, i wypłaty są regularne, i na czas. 

I syn nie mówi "wujku"...

Jedyny minus - dwie przesiadki komunikacją miejską (ok. godzina w jedną stronę) 

Ale codziennie w domu jestem.


Użytkownik Artur edytował ten post 19 marzec 2016 - 10:06


#5 waco

waco

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 424 postów

Napisano 19 marzec 2016 - 20:38

Ja to pierdziele mota racje h...nia sie robi.Byłem u szfaba pare dni temu na testy wszystko cacy tylko stawka hujowa całe 10€ brutto spawanie alu i wymogi że niech ich pierun trafi.A w tych większych firmach to rządzą pośrednicy i piepszone polaczki z pgr-u co im słoma z butów wystaje.A tu u mnie dzisiaj jeden do mnie całe 12zł brutto przy aluminium zaproponował to go wyśmiałem. Spadam na busy robić PL-EU kasa może i nie lepsza ale te 3000-4000 zł za 3/1 jest i nie musze się martwić o papiery itd. A w koło komina codziennie w domu jazda po max 10 godzin te 2500-3000zł na luzie. A i najlepsze pytanie jak się jest po teście spawalniczym "ile pan chce"to ja że minimum 25 netto inaczej nie gadam i normalna umowa 40 godzin tyg nadgodziny płatne i 100% sobota to jeszcze gnoje mają problem i fefry a od nas odemnie wymagają holera wie jakich papierów i jeszcze żebyś był spawaczem,ślusarzem,monterem ,sprzątaczem,operatorem CNC i miał uprawnienia na wózek widłowy,prawko C+E 20 lat i z 30 praktyki na wszystkim no ja cie nie moge
Pozdrawiam

#6 CZŁOWIEK ZE STALI

CZŁOWIEK ZE STALI

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 21 marzec 2016 - 10:37

20 zł przy umowie zleceniu jeszcze brutttttto

Drodzy koledzy jak sie umie spawac to tyle to sie ma przy umowie o prace a na zleceniu 25 netto to min w magu..

Troszke posrednik mało daje ja napewno bym niepracował tyle z mojej strony

pozdrawiam



#7 waco

waco

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 424 postów

Napisano 21 marzec 2016 - 18:43

Z Baltixu w jakiejś firmie z Szwecji co w Gdańsku ma oddział i na tiga niedzewa całe 18 zł na umowe o prace niby. A dzisiaj gadałem z jednym jako kierowca na plandeke dostawczak 2/1 lub 3/1 od 2500 do 3500 w łape netto.Fakt gonisz śpisz w budzie ale chyba lepsze to niż wdychanie smrodu za 2500 zł za 240 godzin.A jeszcze jak zarządają holera wie hakich papierów to robi sie teka 2 tomy potopu lub krzyżaków.A w transporcie raz na 5 lat wydatek z 1000-1500 zł zależy kto co i na co ma.

#8 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 26 marzec 2016 - 10:29

Żebyście wiedzieli jakie w Warszawie są stawki...

Mogę potwierdzić. Jedne z najniższych stawek jakie można znaleźć.

A jako firma jeszcze gorzej. Dostajesz zapytanie, o zrobienie czegoś tam. Proponujesz jakąś sumę o 10-20 % niższą niż na śląsku czy gdzie indziej. Odpowiedź taka pozostaje bez echa, lub wielki szok że aż tyle się żąda. Firma odpisuje że spodziewała się że da się to zrobić za tyle i tyle. A gdy to przeliczysz wychodzi że po odliczeniu materiału, prądu i innych mediów wyszłoby ci 100 zł dniówka.

 

Mimo wszystko... Wesołych Świąt !



#9 Tomek01

Tomek01

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 28 marzec 2016 - 18:29

Spokojnie ja robię za 1300zł/netoo spawam alu,kwas,czarna (TIG) 2 lata doświadczenia czuję że trzeba szukać innej roboty.


"Tępi ludzie są jak tępe noże , krzywdy nie robią ale jak wnerwiają."

_______________________

Koszulki dla spawaczy - wejdz

 


#10 avewel

avewel

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 31 postów

Napisano 01 kwiecień 2016 - 04:23

Ja mam (z tego co wyliczylem) 12zl na godzine netto :( (z premia)

Tyle, ze jestem zatrudniony jako slusarz/spawacz i spawam bez uprawnien metoda MAG, a papierek mam tylko na TIGa podstawowe.

 

Martwi mnie tylko jedno... Ze jak juz bede mial okazje zostawic ten burdel w ktorym robie to wejdzie mi 3 miesieczne wypowiedzenie.



#11 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 01 kwiecień 2016 - 17:32

Martwi mnie tylko jedno... Ze jak juz bede mial okazje zostawic ten burdel w ktorym robie to wejdzie mi 3 miesieczne wypowiedzenie.

Na szczęście ci co dają takie złodziejskie stawki, nie są pewni dnia ani godziny kiedy stracą pracowników. 

 

a Tobie kolego powiem tak. Jak znajdziesz lepiej płatną pracę, to pójdź do szefa i powiedz tak: Panie szefie, chciałem podziękować za pracę i proszę o zwolnienie mnie z dniem jutrzejszym za porozumieniem stron. Pragnę dodać że niezależnie od tego czy rozstaniemy się za porozumieniem stron, czy z trzymiesięcznym wypowiedzeniem, ja jutro idę do lekarza bo zaczynam odczuwać dolegliwości kręgosłupa, tak że jutro przyniosę zwolnienie lekarskie. 

 

Tak mu powiedz dosłownie. Gwarantuję że dostaniesz papierek od ręki. Jeśli by się postawił to daj cynk. Poradzę ci na priv (wytoczymy ciężkie działa)

I najważniejsze, jak będziesz odchodził to traktuj go jak równego sobie w najlepszym wypadku. Jeśli on do ciebie po imieniu, to ty absolutnie też tak postępuj

nigdy nie występuj z pozycji obdarowanego, bo ty dajesz mu dużo więcej niż on tobie

 

pozdr


Użytkownik weldek edytował ten post 01 kwiecień 2016 - 17:34


#12 borat313

borat313

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 19 lipiec 2016 - 11:21

Koledzy spawacze mam prośbę

 Życie mnie zmusiło do przeprowadzki do Warszawy (ślub) no i niestety nie znam tego rynku ani nie mam żadnego punktu zaczepienia

Mógłby ktoś polecić jakieś firmy w warszawie albo okolicach gdzie szukają spawaczy 141, dodam , że mam działalność i własny sprzęt. Będę bardzo wdzięczny ewentualnie mogę podać jakieś firmy w lubelskim w zamian.

Z góry dzięki i pozdrawiam 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych