Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wybór przyzwoitego TIGa na lata do 4000 zł z osprzętem.

tig ac dc wybor

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 dirtdaras

dirtdaras

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 04 marzec 2016 - 23:36

Witam! Od początku (...) jestem świerzo po kursie i dostałem pracę w firmie produkującej meble kuchenne dla firm czy restauracji (okapy stoły itp.). Sytuacja ma się tak że jestem na wypowiedzeniu miesiąc (zwalniam się) a jak wiadomo po jednym miesiącu kursu ciężko będzie mi pospawać blachy cieńsze niż 1 mm tym bardziej że na kursie spawałem blachy 3 mm. Pracodawca do którego idę powiedział że na początek dostanę mniejszą stawkę i na spokojnie będę mógł się uczyć ale wolał bym zaoszczędzić sobie stresów w pierwszych dniach pracy i teraz kupić sobie spawarkę i po ćwiczyć w domu na cieniutkich blachach. Tak czy tak rozważałem taki zakup więc uważam że to najlepszy czas. Szukałem na wielu forach ale wiadomo ceny szybko się zmieniają albo producenci podszywają się pod użytkowników i nie wiem kogo już się słuchać. Jedno jest pewne jeżeli miał bym zakupić sprzęt to wolał bym wyłożyć więcej i kupić sprzęt który starczy na wiele lat użytkowania. Koniecznie: AC/DC, PULS.
Na te chwile spawarka w jaką bym uderzył to:
Welder Fantasy JET TIG 200 AC/DC - cena 3300 zł na allegro
(mieliśmy takie na kursie - instruktor polecał te sprzęty)
 
Pytanie do was czy znajdę coś takiego w niższej cenie i takiej jakości (lub lepszej) ?
 
Kolejne pytanie: 
Jak podłączyć właściwie butle do spawarki wiem że jest możliwe podłączenie szybkozłączek, jakiego typu wąż użyć (na allegro nie moge doszukać), jakie uszczelki zastosować pomiedzy reduktor. 
 
Jestem młodą osobą a nie mam nikogo z takimi doświadczeniami więc zostajecie mi tylko Wy drodzy forumowicze.
Czekam ze zniecierpliwieniem na odpowiedzi i serdzenie pozdrawiam.


#2 Developers

Developers

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaMój świat....Moje kredki....

Napisano 05 marzec 2016 - 08:20

 

Witam! Od początku (...) jestem świerzo po kursie i dostałem pracę w firmie produkującej meble kuchenne dla firm czy restauracji (okapy stoły itp.). Sytuacja ma się tak że jestem na wypowiedzeniu miesiąc (zwalniam się) a jak wiadomo po jednym miesiącu kursu ciężko będzie mi pospawać blachy cieńsze niż 1 mm tym bardziej że na kursie spawałem blachy 3 mm. Pracodawca do którego idę powiedział że na początek dostanę mniejszą stawkę i na spokojnie będę mógł się uczyć ale wolał bym zaoszczędzić sobie stresów w pierwszych dniach pracy i teraz kupić sobie spawarkę i po ćwiczyć w domu na cieniutkich blachach. Tak czy tak rozważałem taki zakup więc uważam że to najlepszy czas. Szukałem na wielu forach ale wiadomo ceny szybko się zmieniają albo producenci podszywają się pod użytkowników i nie wiem kogo już się słuchać. Jedno jest pewne jeżeli miał bym zakupić sprzęt to wolał bym wyłożyć więcej i kupić sprzęt który starczy na wiele lat użytkowania. Koniecznie: AC/DC, PULS.
Na te chwile spawarka w jaką bym uderzył to:
Welder Fantasy JET TIG 200 AC/DC - cena 3300 zł na allegro
(mieliśmy takie na kursie - instruktor polecał te sprzęty)
 
Pytanie do was czy znajdę coś takiego w niższej cenie i takiej jakości (lub lepszej) ?
 
Kolejne pytanie: 
Jak podłączyć właściwie butle do spawarki wiem że jest możliwe podłączenie szybkozłączek, jakiego typu wąż użyć (na allegro nie moge doszukać), jakie uszczelki zastosować pomiedzy reduktor. 
 
Jestem młodą osobą a nie mam nikogo z takimi doświadczeniami więc zostajecie mi tylko Wy drodzy forumowicze.
Czekam ze zniecierpliwieniem na odpowiedzi i serdzenie pozdrawiam.

 

 

 

Szybko złączki tak wyglądają 

fotkaprodbig-szybkozlaczka_(931).jpg

 

Na allegro jest tego multum :) 

 

A co do spawarki ? Hym... Może lepiej poszukać jakąś używkę i coś naprawdę porządnego kupić ? Lub coś w tym kierunku. 



#3 dirtdaras

dirtdaras

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 05 marzec 2016 - 14:58

Chodziło mi bardziej o wąż czy są jakieś specjalne rodzaje do butli bo szybkozłączka wiem jak wygląda;p 

Na raty chciałbym wziąć wiec raczej coś nowego a teraz na allegro akurat raty 0%.

Czyli sprzęt nie za dobry z tego Welder Fantasty ta?



#4 gawel

gawel

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 05 marzec 2016 - 14:59

z tego co słyszałem to bliźniaczym modelem tego WF jest MAGNUM VIPER 210 ....zawsze to 800 zł w kieszeni...



#5 dirtdaras

dirtdaras

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 06 marzec 2016 - 11:22

Dobrze wiedzieć zaraz sprawdzę. Jeszcze jedno powiedzcie mi czy do spawarek są dodawane porcelanki do uchwytu czy to trzeba dokupić osobno? I jaki rozmiar elektrody wolframowej jest najbardziej takim uniwersalnym do potrzeb domowych (1,8mm , 2 mm)? 



#6 puzel

puzel

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 16 marzec 2016 - 13:38

Podłączę się do tematu aby nie dublować:

Niedługo otwieram działalność gospodarczą, będę brał dotację z UP i jedną z potrzebnych mnie rzeczy będzie spawarka. Myślę aby postawić na nowoczesność, więc będzie to spawarka inwertorowa. Urządzenie będzie użytkowane raczej rzadko pewnie użyte kilka razy w miesiącu, głównie do spawania niewielkich elementów - a to wyspawać jakiś przyrząd, coś zaspawać, naprawy blacharskie. Ogrodzeń ani hal spawać nie będę. Na pewno wskazana będzie technika MIG, chciałbym aby była funkcja lutospawania, MMA również może się czasem okazać przydatne. Kolega kupił  ESABa (bodajże Caddy 200), bardzo fajny i precyzyjny sprzęt tyle że najtańszy model to prawie trzy tysiące złotych. W sklepie spawalniczym w moim regionie, którzy oferują oprócz ESABa również spawarki firmy Magnum i nad tą marką kazali się zastanowić. Totalnie nie wiem co kupić, a im więcej czytam tym mniej wiem. Nie chcę żadnego sprzętu marketowego i ewidentnej chiny. Możecie coś doradzić, na jakich konkretnych urządzeniach się skupić?

 

Tak więc z moich typów

Esab Caddy Mig 200 - fajne, proste w obsłudze i markowe urządzenie. Szkoda tylko że nie posiada MMA a cena za to urządzenie to 3300zł (niestety bez butli i reduktora)

 

Magnum 205L - polecane przez sprzedawców, w zestawie można kupić za 2000zł, ma lutospawanie, ma MMA i wydaje mi się że najbardziej spełniałoby moje oczekiwania, tyle tylko że to chińczyk...

 

Telwin Technomig 210 - w zestawie znalazłem za 2900zł. Bardzo podobne i funkcjonalne jak wyżej wspomniany esab, niestety nie ma MMA i parametry trochę słabsze

 

a także Telwin Technomig 210 - parametry podobne jak powyżej ale ma również TIG i MMA. W zestawie gdzieś za 3600zł

 

 

prosiłbym o jakąś podpowiedź. Rozsądek podpowiada że magnum byłby najlepszy i wystarczający, ale kusi mnie trochę ten telwin

 

pozdrawiam


Użytkownik puzel edytował ten post 16 marzec 2016 - 14:20


#7 Krasho

Krasho

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaŻory Ślaska

Napisano 14 kwiecień 2016 - 19:04

 Może nie  wniosę nic do tematu ale muszę to napisać bo mnie to boli .

 

"Kupie Spawarka za 4000 zl na lata koniecznie z AC/DC Puls "  No kurde padam na ryj

 

czy ludzie nie umieją zrozumieć ze cos jest nietak jęsli chińczyk AC/DC kosztuje mniej niz 4000zl ,a markowe maszyny ac/dc zaczynaja sie od 14000  zl?

coś chyba jest na rzeczy

 

a co do Kolegi zastanów sie ile będziesz tego aluminium spawał 

 

Polecam kupić Uźywke markowej firmy Samo DC może coć znajdziesz za 4000zl  jakiego migatronica



#8 spartaccus

spartaccus

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 15 kwiecień 2016 - 11:38

Krasho, niekoniecznie masz rację. Ja używam AC/DC Ideal z pulsem. Kosztował trochę ponad 3 000 i sprawuje się nieźle. Głównie spawam nią aluminium ale też nierdzewkę no i zdaży się czarnuch. Swietnie daje sobie rade a elektrodą otuloną to sam się zdziwiłem że pieknie spoina się kładzie. Sprawność ma 60 % na 220 A . Sporo spawam jeszcze nigdy się nie przegrzała. Faktem jest że przy Alu max 150 A używam ale i tak daje rade.



#9 lukasz025

lukasz025

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 24 kwiecień 2016 - 10:52

Też szukam spawarki do aluminium, i inoxa. Dużo spawam ale niestety tylko MMA i Mig'iem. Szukam od miesiąca czytam opinie i już głupieje co kupić do 4000zł. Czy np welder fantasy jet pociągnie mi zwykłą elektrodę zasadową ?  I pytanie do osób powyżej, czy ktoś kupił już coś ?:) I czy ew. jesteście zadowoleni ;)



#10 spartaccus

spartaccus

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 24 kwiecień 2016 - 21:41

Ja z tej firmy póki co jestem zadowolony, na tą chwilę z tej firmy kupuje MIG-a.



#11 lukasz025

lukasz025

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 25 kwiecień 2016 - 14:28

miga polecam Tigera 3000 ;)



#12 puzel

puzel

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 14 lipiec 2016 - 09:45

Ostatecznie zdecydowałem się na magnum 205L. Temat można zamknąć ;)

 

pozdrawiam



#13 puzel

puzel

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 14 lipiec 2016 - 10:56

Dzisiaj odbieram Magnuma 205L. Trochę poczytałem na jego temat, trochę zrobiłem rozeznania wśród osób pracujących na tym sprzęcie i śmiało polecali, jeden warsztat samochodowy już pracuje na tym sprzęcie 9 lat i do tej pory tylko uchwyt spawalniczy wymienili z racji wieku



#14 Patryk

Patryk

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 25 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 21 lipiec 2016 - 17:49

Jet tig 2 250a ;) mam polecam jak nie masz na kemppiego to bierz ten





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tig, ac, dc, wybor

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych