Skocz do zawartości

Zdjęcie

Waznosc uprawnien.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 avewel

avewel

Aktywny

• Użytkownik
  • PipPip
  • 31 postów

Napisano 29 luty 2016 - 17:04

Witam.

Mam pytanie w sumie dziwne.

Pracowalem jako slusarz w zakladzie z ktorego wyslano mnie na kurs TIGa.

Po ukonczeniu kursu przez ponad pol roku nie zmieniono mi umowy na slusarz/spawacz.

Czy to znaczy, ze musze odnowic moje uprawnienia?

#2 MOTOR_L

MOTOR_L

Zaawansowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 69 postów

Napisano 29 luty 2016 - 18:40

Witam.

Mam pytanie w sumie dziwne.

Pracowalem jako slusarz w zakladzie z ktorego wyslano mnie na kurs TIGa.

Po ukonczeniu kursu przez ponad pol roku nie zmieniono mi umowy na slusarz/spawacz.

Czy to znaczy, ze musze odnowic moje uprawnienia?

Nie musisz odnawiać uprawnień, ale osoba odpowiedzialna w firmie za Twoje spawanie.. Kierownik.. właściciel firmy, majster powinien Ci podbić na certyfikacie i (w ksiązeczce spawalniczej) że spawasz cały czas. Odnowić uprawnienia musisz po 2 latach.

Pozdrawiam, AVE

If you don't learn something everyday, then you haven't been listening.

#3 avewel

avewel

Aktywny

• Użytkownik
  • PipPip
  • 31 postów

Napisano 01 marzec 2016 - 04:29

Ale jak nie sie nie spawa dluzej niz X czasu to trzeba odnowic uprawnienia tak?
Na kursie mi cos takiego mowili i zdawalo mi sie, ze jest to pol roku. 

#4 magius

magius

Weteran

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 178 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 01 marzec 2016 - 06:14

Jeżeli nie spawasz dłużej niż pół roku to wg normy należy zweryfikowac Twoje umiejętności od nowa i przeprowadzić ponowny egzamin weryfikacyjny.

Aczkolwiek wg 9606-1 są trzy drogi na przedłużanie ważności uprawnień. Jedną już omówiliśmy, kolejna to jest, ważna co trzy lata a następnie nowe świadectwo (egzamin też), a kolejna jest "bezterminowo" bez egzaminu ale pod warunkiem, że:

- pracodawca ma wdrożone 3834-2,

- spawacz pracuje u tego samego pracodawcy,

- producent udokumentował, że spawacz wykonał spoiny akceptowalnej jakości pod warunkiem, że są te same warunki odtworzone, czyli pozycja spawania, typ spoiny oraz czy jes na lub bez podkładki.

Wtedy co pół roku zakład podbija bez egzaminu dla spwacza do momentu ile jest miejsca w świadectwie na podpisy...

Użytkownik magius edytował ten post 01 marzec 2016 - 06:22

#5 grubyslavko

grubyslavko

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 30 lipiec 2016 - 12:45

nie będę zakładał nowego tematu, więc podepnę się tutaj :) ogólnie to jestem monterem, ale jakiś czas temu trafiła się możliwość zrobienia 136 za free więc skorzystałem :) teraz pytanko, chciałem chwilkę posiedzieć w PL i zahaczyłem się u kumpla przy bramach i ogrodzeniach. prefabrykacja i spawanie. nie jest to jakieś nic specjalnego jeśli chodzi o spawanie, ale cały czas spawam :) czy kolega ten jako właściciel może podbić mi certyfikat, bo jakiegoś spawalnika to raczej w zakładzie nie ma :) pozdrawiam 

#6 magius

magius

Weteran

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 178 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 01 sierpień 2016 - 05:35

Potwierdzenie spawania w świadectwie co 6 miesięcy może zrobić przełożony/majster itp.

Natomiast weryfikacja (odnowienie uprawnień) musi już być przeprowadzona przez egzaminatora, który ma stosowne uprawnienia

#7 SpawaczPRO

SpawaczPRO

Aktywny

• Użytkownik
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 24 październik 2016 - 17:09

Według nowej normy 9606 tylko inżynier spawalnik Panowie

#8 magius

magius

Weteran

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 178 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 25 październik 2016 - 05:00

Według nowej normy 9606 tylko inżynier spawalnik Panowie

W którym miejscu normy jest tak napisane?

#9 Migomag

Migomag

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 27 listopad 2016 - 09:27

Właśnie mam pytanie. Czy bez tej 6 miesięcznej weryfikacji jest sens szukać pracy w tym zawodzie? Podkreślam, że siedzę teraz w Anglii, robiłem w Polsce ale niczego w papiery nie mam wbitego, jest tylko świadectwo pracy z zakładu po polsku oczywiście, a nie spawałem ponad pół roku?

#10 Kovalchuck

Kovalchuck

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 10 grudzień 2016 - 09:35

Nam na przykład instruktor powiedział że jak będziemy mieli problem to przyjść do niego na zakład i nam podbije żeby zachować ciągłość :) a tak na prawdę to praktycznie mówił że nawet piekarz może nam to podpisać. Najważniejsze żeby nie zapomnieć o podpisie ...

#11 Dominik

Dominik

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 04 grudzień 2017 - 21:08

Witam, czy skoro uprawniena powinny mieć Potwierdzenie spawania w świadectwie co 6 miesięcy to czy np. pracowałem w firmie rok a dostałem przez inz spawalnika jeden podpis, że pracowałem 12 mies jako spawacz to źle? Powinien mi zrobić dwa wpisy po 6 miesięcy? Pzdr

#12 Bu-cyrus

Bu-cyrus

Weteran

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów

Napisano 17 grudzień 2017 - 18:03

I co myślisz zbudować sobie bazę danych spawaczy gr. 8 ... opublikuj na stronie a nie ściemniaj. 

Człowiek, który się nie myli, jest jak drzewo, które się nie pali

https://www.youtube....w_as=subscriber

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych