Skocz do zawartości


Zdjęcie

Parametry MAG pilne pytanie

MAG

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 kazik26p

kazik26p

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 05 styczeń 2016 - 22:52

Witam serdecznie mam pytanie co do ustawien parametrow( bo nie pamietam) MAG metoda pachwinowa ide do pracy, a nie chce tam zadawac takich pytan z wiadomoych powodow, a moze przyda tez sie to innym poczatkujacym
a wiec moje pytanie odnosnie parametrow ogolnie konstrukcje beda tam skladane, chce sie tego nauczyc na pamiec,
pozycja pa podolna grubosc 4mm jaki prad i jaki posuw najlepiej polecacie
pozycja pf(z dolu do gory) pion grubosc 4mm wiadomo trojkaty jaki prad i jaki posuw.
pozycja pa podolna grubosc 6mm jaki prad i jaki posuw najlepiej polecacie
pozycja pf(z dolu do gory) 6mm pion grubosc 6mm wiadomo trojkaty jaki prad i jaki posuw.
pozycja podolna grubosc 8mm jaki prad i jaki posuw najlepiej polecacie
pozycja pion grubosc 8mm wiadomo trojkaty jaki prad i jaki posuw
slyszalem, ze konstrukcje to glownie pozycja podolna oraz pion, jesli macie dla mnie jakeis rady to chetnie ich wyslucham.
ogolnie zasade chcialbym poznac dobierania tych parametrow, kiedy zwiekszyc posuw, kiedy prad zmniejszyc, moze bylby ktos w stanie to wytlumaczyc.
kazda pomoc mile widziana. wszystko co mi powiecie zakoduje sobie w glowie i postaram sie to uzyc . pozdrawiam.


#2 miroslawzmudzki

miroslawzmudzki

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaWierzbanowa Kraków

Napisano 06 styczeń 2016 - 12:12

Szkoda mi cię kolego jeśli zrobiłeś "kurs" chyba że tylko papier jeśli nie masz wiedzy na temat podstawowych parametrów ( napisz gdzie robiłeś "kurs" aby drugi nie wdupił z powodu źle zainwestowanych pieniędzy ) Przykre to jest wydać pieniądze i nie mieć wiedzy .



#3 ajmax

ajmax

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 06 styczeń 2016 - 12:50

A mnie się wydaję że kolega na targu kupił sobie książeczkę spawacza :-)

Tak wyglądają kursy dofinansowane z unii zdawalność musi by 100% po prostu idą na ilość nie na jakość za każdego "spawacza" dostają niezłe pieniądze.

A osoba po takim kursie niestety nic nie potrafi :-(

Pozdrawiam

PS.Dla Kazika chłopie polecam lekturę spawalniczą i jak to mówią kto pyta nie błądzi jak pójdziesz do nowej pracy i powiesz że jesteś  świeżo kursie to na pewno co niektórzy ci pomogą,dasz sobie radę najlepiej jakby w firmie były WPSy to miałbyś wszystko podane na talerzu.



#4 kazik26p

kazik26p

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 06 styczeń 2016 - 14:42

spodziewalem sie takich odpowiedzi, ogolnie na kursie szlo mi bardzo dobrze, spoiny bardzo ladne, po kursie nie moglem znalezc pracy i wyjechalem za granice pracować w innym charakterze i poprostu zapomnialem parametry.

 

 

Jaka lekture dokladnie polecasz ? Parametry sa bardzo wazne, stad tez moje pytanie . na kursie spawalem blachy 4mm pamietam, ze pozycja podolna miala inne parametry do pionu ale nie pameitam dokladnie jak to bylo. Pion mi wychodzil bardzo ladny. Chcialem sprobowac swoich sil, dostałem teraz szanse, o reszte się nie boje tylko o dobor parametrow do danej grubosci i pozycji.

 

 

prad dobieram w zaleznosci od grubosci blachy, posuw drutu w zaleznosci od glugosci i szerokosci spoiny ? jak to sie ma do pionu w pachwinie z dolu do gory jeśli blacha ma 4mm? i tak samo do pozycji podolnej blacha 4mm. chce znac roznice pomiędzy tym, a tym, kurs miałem robiony już około 5 miesięcy temu, nietrudno było jest to zapomnieć, zalozylem tu konto bo liczylem na mala porade fachowcow.


Użytkownik Admin edytował ten post 06 styczeń 2016 - 17:55
Scalono trzy kolejne posty w jeden.


#5 Developers

Developers

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaMój świat....Moje kredki....

Napisano 06 styczeń 2016 - 17:20

ale też prąd posuw drutu też ustawiamy od swoich umiejętności ? :) jedni powiedzą 100 a ty będziesz dziury palił tak samo musowo szparę zastosować zależności od grubości.  Dużo ludzi powie w książce jest co innego a w praktyce jeszcze inaczej wychodzi. Chyba tak mi się wydaje ? A z Tymi kursami to jest jak koledzy powyżej piszą. Większość za pewne by próbek nie przeszło... 


Użytkownik Developers edytował ten post 06 styczeń 2016 - 17:21


#6 WIZARD

WIZARD

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 94 postów

Napisano 06 styczeń 2016 - 18:18

Nieustajace pytania o parametry ,a co będzie jak w nowej pracy będą maszyny bez telewizorków :o  ,co Ci da ze ktoś napisze czy powie Ci jakich parametrow uzyc skoro być może nie będziesz ich w stanie ustawic-choc to o  co pytasz powinenes umiec ustawić po kursie bez pytania,jedyne wyjscie to nie kozaczyc swymi nowymi uprawnieniami a pytac tych z którymi pracujesz. Mimo wszystko powodzenia, no i wszystkiego najlepszego w nowym roku dla wszystkich,oby był lepszy niż miniony :)



#7 kazik26p

kazik26p

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 06 styczeń 2016 - 18:43

Ok w zalaczniku dalem probke pionu, ktora zrobilem jakis czas temu sprawdzcie czy w ogole to sie nadaje do roboty. A co do mojego spawania z racji tego, ze nie mam doswiadczenia, a w dodatku mialem dluzsza przerwe, Chce spawac powoli i dokladnie, nie chce wypalac dziur za nic w swiecie. Przyklad : jesli ustawie spawarke na 90A i posuw 10 przy Pionie pachwina z dolu do gory, przy grubosci blach 6mm nie bedzie mi spawarka przerywac badz odpychac drut ? i jeszcze jedno pozniej jak bede robic pozycje podolna 6mm to zostawic ten sam prad czyli 90A, a odjac przykladowo 3 od posuwu ? dodam jeszcze raz chce spawac na robocie wolno i dokladnie bez mozliwosc wypalania dziur oraz nie chce tez aby ustawienia byly za niskie badz za wysokie zeby nie dochodzilo do przerywania lub tez nadmiernego odpychania uchwytu. glownie chodzi mi o pion i podolna, reszte to juz podpytam ale cos w koncu trzeba wiedziec.

Załączone pliki

  • Załączony plik  pion.jpg   13,64 KB   10 Ilość pobrań


#8 Lucjusz

Lucjusz

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 49 postów
  • LokalizacjaPomorskie

Napisano 06 styczeń 2016 - 20:19

Witam weź kawał blachy i jedziesz,i od spawarki tez dużo zależy każdy ustawia pod siebie prądy i długość drutu.I moim zadaniem ćwicz po dolną pozycje to może wyczujesz co jest pięć 



#9 miroslawzmudzki

miroslawzmudzki

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaWierzbanowa Kraków

Napisano 06 styczeń 2016 - 20:23

:wacko: Nic nie zrozumiałeś kolego ! Nawet jeśli ci ktoś poda te parametry a ty tak jak piszesz będziesz spawał wolno żeby nie wypalić dziury to z tego jest kicha . Weź sobie jakieś blachy ustaw jakieś prądy i próbuj ( dodaj drutu albo ujmij ) może tak sobie coś dopasujesz pod siebie . 



#10 kazik26p

kazik26p

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 06 styczeń 2016 - 21:13

No dobrze panowie, dziekuje za informacje. pozdrawiam



#11 HMS

HMS

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 07 styczeń 2016 - 23:57

Witam to wszystko zależy od spawarki weź sobie kawałek złomu ustaw jakieś prądy i próbuj.


Kto walczy do końca, czasem przegrywa, kto się poddaje, przegrywa zawsze.






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: MAG

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych