Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tig Sherman 201P AC/DC z pulsem, ktoś używa?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 spartaccus

spartaccus

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 25 listopad 2015 - 10:00

Chcę się nauczyć spawać aluminium , wpadła mi w oko ta spawarka. Czy ktoś z was ją używa lub używał i może wyrazic swoje zdanie?

Dziękuje



#2 mariusz.spa

mariusz.spa

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 208 postów

Napisano 26 listopad 2015 - 22:16

Dość trudna jeśli chodzi o aluminium bo słabo czyści materiał z brudu i tlenków i ma mało stabilny łuk, ale daje radę , jak nauczysz się na takim sprzęcie to opanujesz każdy , kup bez pulsu będzie 400zł tańsza.

Pozdrawiam. 



#3 spartaccus

spartaccus

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 30 listopad 2015 - 10:51

Javnia spawalem troche nierdzewke i szli dobrze ale aluminium nie mialem okazji sprobowac. Znalazłem też spawarkkebtig juz taka z miękkim panelem , firma Ideal, parametry pdobne. Cena,cos okolo 2900 .

#4 Piotr123

Piotr123

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 01 grudzień 2015 - 18:09

Javnia spawalem troche nierdzewke i szli dobrze ale aluminium nie mialem okazji sprobowac. Znalazłem też spawarkkebtig juz taka z miękkim panelem , firma Ideal, parametry pdobne. Cena,cos okolo 2900 .

 

W tej cenie myślę że udało by się załatwić lepszego (na miękkim panelu) TIG'a firmy Magnum, manualne są ciężkie do opanowania na start, brak pamięcie programów itd - THF 235 AC DC albo ciut słabszy VIPER 210 AC DC - kolega spawa tym lepszym, robi robotę

 

Choć podałeś mało parametrów, m.in. brak informacji jakie grubości będziesz spawał , minimalne i maksymalne?



#5 spartaccus

spartaccus

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 01 grudzień 2015 - 21:00

Narazie chcę się uczyć na rurce fi od 30 do 120 ścianka od 2 do 5 mm to na nierdzewce, natomiast alu , mam narazie różne profile, kątoeniki, ceowniki z których zrobiłem takie na próbki elementy. Jeszcze mi takie coś zaproponowano http://allegro.pl/sp...5811622978.html

 

Co za różnica miękki czy twardy panel ?



#6 Piotr123

Piotr123

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 01 grudzień 2015 - 21:21

Narazie chcę się uczyć na rurce fi od 30 do 120 ścianka od 2 do 5 mm to na nierdzewce, natomiast alu , mam narazie różne profile, kątoeniki, ceowniki z których zrobiłem takie na próbki elementy. Jeszcze mi takie coś zaproponowano http://allegro.pl/sp...5811622978.html

 

Co za różnica miękki czy twardy panel ?

 

Rury to ciężka praca... Polecam iść na jakieś doszkolenie, jak sam dasz radę ogarnąć temat to jestem pełen podziwu.

 

Grubość jak najbardziej pasuje do 200 amperowego urządzenia. Wszystko pozostałe co rozpisałeś prostsze do spawania, lecz wiadomo - zacznij od czarnej stali a potem działaj ze stalami szlachetnymi - jest prościej.

 

Co do Ideala nie ma zaufania ani trochę, serwis odmówił jednemu z klientów naprawy, wypierając się wszystkiego co mógł. Środek urządzenia jest słabszy od Magnumowskich.

 

Miękki panel ma 'guziczki' zamiast pokręteł, łatwieszy w ustawieniu, występuje tam półautomat i programowanie / zapamiętywanie. Polecam brać z miękkim (tym bardziej że zapewne kupujesz urządzenie na kilka lat).

 

Przejrzyj sobie Viper 210 AC DC oraz THF 235 AC DC , poczytaj o nich a jakbyś się zdecydował to odezwij się na priv.



#7 spartaccus

spartaccus

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 08 grudzień 2015 - 22:30

Ja juz nierdzewkę spawałem lecz doświadczenie małe ale jak sam wspominasz, jestem taki że sam ogarnę temat. Zastanawiam się jeszcze nad Technotigiem z pulsem firma Ideal. Tez jej nie znam, ale do odważnych swiat należy.

Znalazłem firmie w Przeźmierowie k/Poznania. U mnie nie mam możliwości wyboru, ani Gorzów Wlkp, Stargard.Szcz. czy Szczecin.



#8 spartaccus

spartaccus

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 18 grudzień 2015 - 10:06

Jednak wybrałem Technotiga

 

Ideal_TECNOTIG_220_ACDC_PULSE_6460_2.jpg

 

Tylko już na starcie kupujac gaz mówiłem sprzedawcy ze bedę chciał się uczyc spawać aluminium i ogólnie nierdzewkę. Sprzedał mi gaz 4.5 a to z tego co usłyszałem do alu się nie nadaje?

 

Czy ktoś z was posiada taką spawarkę i może coś o niej powiedzieć ?


Użytkownik spartaccus edytował ten post 18 grudzień 2015 - 10:07


#9 Polspaw25

Polspaw25

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 126 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk

Napisano 05 styczeń 2016 - 13:19

 

 Sprzedał mi gaz 4.5 a to z tego co usłyszałem do alu się nie nadaje?

Jeśli to gaz z Linde to 4.5 jak najbardziej jest wskazany do spawania alu wiec ktoś nagadał ci głupot, a poza tym różnica w ich gazach  jest zawarta w czystości Argonu który wynosi pięc setnych tj. Argon (czystość 99,99%) i Argon 4.5 (99,995%).

Różnica jest:

-cena

-jonizacja (wysoka jego zdolność w łuku-Argon)



#10 Gość_Arecki_*

Gość_Arecki_*
  • Gość

Napisano 08 styczeń 2016 - 16:20

Jeśli chodzi o gaz to ja spawam wszystko w 5,0.

Co spawacz to mówi inaczej - mój instruktor mówił, że 4,5 to raczej wyłącznie do stali czarnej a do alu i nierdzewki minimum 4,8 (najlepiej 5,0).

 

Prawda jest taka, że na początek, do nauki 4,5 zupełnie Ci wystarczy.



#11 mariusz.spa

mariusz.spa

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 208 postów

Napisano 09 styczeń 2016 - 19:34

Jak dla mnie to minimum 4.8.



#12 spartaccus

spartaccus

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 11 styczeń 2016 - 00:13

Dzięki za wskazówki. Narazie przemęczę tą butlę którą mam, co powiecie o moim wyborze jeśli chodzi o spawarkę?



#13 mariusz.spa

mariusz.spa

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 208 postów

Napisano 11 styczeń 2016 - 15:29

Dbaj o panel dotykowy nie obsługuj go w rękawiczkach i nie naciskaj za mocno,często odmuchuj elektronikę,nie używaj cienkich przedłużek ,jak stoi w wilgotnym pomieszczeniu włącz wcześniej aby wentylator osuszył wilgoć,bardzo delikatny układ HF wrażliwy na wadliwą instalację lub cienkie kable zasilające a także kabel masowy jeśli nie zajaża łuku nie próbuj na siłę tylko szukaj przyczyny poza tym OK.


Użytkownik mariusz.spa edytował ten post 11 styczeń 2016 - 15:29


#14 spartaccus

spartaccus

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 11 styczeń 2016 - 17:05

Dziekuje za wskazówki, nie będę póki co uzywal poza pomieszczeniem spawarki. W pomieszczeniu natomiast będzie instalacja porzadna. Dzis dopiero dostałem warunki przyłączenia , zamówiłem 20 kW 3x400 V.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych