Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czyszczenie odzieży skórzanej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pawelec

Pawelec

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 34 postów

Napisano 08 listopad 2015 - 22:03

Dostałem używane ogrodniczki ze skórzanym przodem, fartuch i jeszcze kilka gadżetów - wszystko ok, tylko może ktoś poradzić, jak to to czyścić? ;) Z odczytanej metki, to generalnie, nic nie wolno ;), może ktoś ma jakieś praktyczne doświadczenia, jak można czyscić, żeby nie sztywniało i się nie kurczyło? 



#2 Alex79

Alex79

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 12 listopad 2015 - 14:09

Moja lepsza połowa wyczyściła mi fartuch najpierw kawałkiem gumy a potem płynem ze sklepu obuwniczego.



#3 Pawelec

Pawelec

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 34 postów

Napisano 13 listopad 2015 - 12:47

Moja lepsza połowa wyczyściła mi fartuch najpierw kawałkiem gumy a potem płynem ze sklepu obuwniczego.

 

Kawałkiem gumy? Coś bliżej? ;) A po tym płynie żadnych negatywnych efektów, typu sztywnienie (fartucha oczywiście ;))?



#4 Alex79

Alex79

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 07 styczeń 2016 - 15:35

Gumka taka zwykła do mazania, prosto z piórnika szkolnego córki, a płyn - koleżanka małżonka twierdzi, że do "butów zamszowych".


Użytkownik Alex79 edytował ten post 07 styczeń 2016 - 15:36


#5 Pawelec

Pawelec

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 34 postów

Napisano 03 luty 2016 - 16:39

Temat zarósł kurzem - nie sądziłem, że jeszcze odpowiesz... ;) Dzięki za ciekawy pomysł - w międzyczasie zdążyłem się już uporać z tym na swój sposób - kupiłem specjalny płyn do prania skóry w pralce. Nie był najtańszy i trochę mało ekonomiczny - cała buteleczka podobno starcza jedynie na kilka wsadów, ale efekty są jak najbardziej OK. 

 

Piszę, bo może się komuś przyda jeszcze - w razie czego udostępnie namiary co, gdzie i jak :).






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych