Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co lepsze ? co kupić ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 lukkie002

lukkie002

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 06 październik 2015 - 21:54

Hej, Mam do Was pytanie co byście wybrali ? Wydaje mi się że sprzęt porównywalny ale co wybrać ? 
 

 

 

Kemppi MASTERTIG MLS 2300 AC/DC  http://www.icd.pl/in...05-t-ac-dc.html      

 

 

LINCOLN INVERTEC V205-T AC/DC       http://www.icd.pl/in...-ac-dc-acx.html



#2 Cinek

Cinek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 118 postów

Napisano 07 październik 2015 - 07:16

Mam  tego lincolna , nie narzekam , nic sie nie psuje , spawalem też tym kemppi , spawarki sa porównywalne , wzioł bym kemppiego ze wzgledu na lepszy serwis w polsce. Aczkolwiek z lincolnem tez nie ma problemu w razie czego. 



#3 Sebs88

Sebs88

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 60 postów

Napisano 07 październik 2015 - 07:34

Witam.

Też posiadam Lincoln'y i wydaje mi się ze nie ma lepszego serwisu w Polsce ponieważ masz ogromna fabryke na Dolnym Sląsku. W dodatku z tego co mi mowiono co w całej Polsce jest ok. 70 serwisów autoryzowanych. Jeżeli dobrze pamiętam to Lincoln ma cykl pracy mierzony w 60 stopniach nie wiem jak to jest w Kemppim. No i test który jest na filmku odbywa się w siedzibie w Polsce. Także wydaje mi sie ze maszyny fakt faktem są bardzo podobne ale jednak jest wiele plusów dla Lincolna

Pozdrawiam



#4 ajmax

ajmax

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 07 październik 2015 - 15:14

Witam,

Spawam na tej maszynie Kemppi MASTERTIG MLS 2300 AC/DC posiada fajną funkcje tzw microtack jest to funkcja przydatna przy sczepianiu stali nierdzewnej.Ogólnie mamy tę maszynę już kilka dobrych lat i nie była ani razu na serwisie.

Przy spawaniu nierdzewki nie czerni tak spawów.Ogólnie prosta w obsłudze.

Pozdrawiam



#5 Epsztyfikator

Epsztyfikator

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 297 postów

Napisano 07 październik 2015 - 15:50

na kocioł to lincoln electric 100%



#6 lukkie002

lukkie002

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 16 październik 2015 - 14:43

A mam pytanie co do mocy,czy to 200A bedzie wystarczajace ? chodzi mi o blache 4-5mm czarna przy spawaniu mma,na pewno ze lepsza firmowa niz chinska z marketu ktowa w opisie ma nie stworzone rzeczy,jak sprawuje sie to 200A u lincolna ? albo kemppi ? dzieki 


Użytkownik lukkie002 edytował ten post 16 październik 2015 - 14:45


#7 Alex79

Alex79

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 05 listopad 2015 - 16:04

rzeczywiście są porównywalnej klasy, zobacz na dodatkowe funkcje, co ci bardziej potrzebne, co ci lepiej pasuje. W takim wypadku o wyborze decyduje czasem różnica w cenie, gabaryty albo długość kabla.



#8 spoko

spoko

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 35 postów

Napisano 10 listopad 2015 - 01:32

Takim lincolnem robiłem na kotłach i spisywał sie świetnie.Tylko mial dodatkowo chlodnicę.

Gdyby cię to interesowało to za miesiąc bedę miał do sprzedania froniusa MagicWave 2200 Job z chłodnicą,

który przepracował raptem może 100 godz za podobne pieniądze.

 

 

#9 schody24

schody24

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 27 listopad 2015 - 12:52

Osobiście sprzęt kiedyś sprowadzałem z Niemiec. Teraz wypatrzyłem ofertę na elrex. Przejrzyj sobie koniecznie - http://www.eltrex.ne...rtorowe,c5.html - 100% że coś tu znajdziesz.



#10 Jaro07

Jaro07

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 30 listopad 2015 - 10:50

U mnie się robi na stamosach, takich jak tu: http://emaks.pl/spawanie.html . Ja raczej nie narzekam, sprzęt sie nie psuje i chodzi bez problemów.



#11 Alex79

Alex79

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 30 listopad 2015 - 11:26

Ja sobie chwalę Welbacha. Możesz sobie przejrzeć parametry na stronie, to naprawdę dobra spawarka, ale może łatwiej ci będzie doradzić, jak napiszesz co zamierzasz w przyszłości spawać.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych