Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przyłbica do sporadycznego spawania lincoln, czy perun?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 glebor

glebor

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 20 wrzesień 2015 - 08:29

Witam was. Chciałbym kupić jakąś przyłbicę do 200zł. Miałem samościemniającą za 50zł, ale przestała się ściemniać i naświetliłem oczy wczoraj zauważyłem to po chwili dopiero i wziąłem zwykłą przyłbicę i to była udręka, nie widać gdzie jest palnik, przyzwyczaiłem się do automatu. Robię parenaście spawów w roku i nie chcę wydawać zbyt dużo, spawam migomatem wyłącznie stal i chciałbym pobawić się z alu trochę.

 

Sporo dobrych opinii jest o lincolnie, przedewszystkim, że jest bezawaryjny :

http://www.castorama...ii.html#product

 

Teraz w casto jest w dobrej cenie

 

i patrzyłem sobie jeszcze na tą - ma lepszy filtr i funkcję szlifowania:

https://www.bricoman...lnicza-adf-718g

 

Którą z nich lepiej wziąć, ew. polećcie coś w podobnych pieniądzach jeżeli jest lepsze.

Lincoln słynie z dobrych spawarek, więc może maska będzie też dobra?



#2 HGO

HGO

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 07 wrzesień 2018 - 14:45

Nie chcę zakładać nowego tematu więc podepnę się. Szukam przyłbicy do amatorskiego, domowego spawania metodą MMA,

Czy ta przyłbica nada się https://fachowiec.is...-3036C/23076303



#3 runek

runek

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 70 postów

Napisano 07 wrzesień 2018 - 17:49

Przyda sie nie tylko do MMA do TIG i MIG/MAG tez bedzie ok. Ma 4 sensory wiec nawet w pozycjach przymusowych powinna dac rade. Z tego co tam widac ma tez funkcje do szlifowania i ciecia wiec calkiem niezle.



#4 Krasho

Krasho

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaŻory Ślaska

Napisano 07 wrzesień 2018 - 22:48

Jak zwykle  polecam przyłbicę pasywną ,która dla mnie jest nie do zastąpienia  Eco ARC2  Bardzo dobra tania  . 



#5 runek

runek

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 70 postów

Napisano 08 wrzesień 2018 - 01:32

Jak zwykle  polecam przyłbicę pasywną ,która dla mnie jest nie do zastąpienia  Eco ARC2  Bardzo dobra tania  . 

Kolega jest amatorem :P, a pasywna przylbica wymaga jednak delikatnej wprawy. Chyba zgodzisz sie ze mna prawda?



#6 Vagabundo

Vagabundo

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaAl mundo

Napisano 08 wrzesień 2018 - 08:27

Popieram kolegę Krasho, tego przyłbica jest użyteczna bardzo, ponieważ można spawać oraz szlifować tylko wystarczy podnieść filtr... więc odpadają nam okulary czy tarcze do szlifowania. Myślę że spokojnie możemy ją zablokować filtr w jakimś położeniu  i przygotować materiał do szczepienia przytrzymać ręką a przed zajarzeniem pochylić głowę...

 

Te tanie przyłbice to zaczynają się od 400 zł Esab Warrior Tech, kiedyś fajną z Mostu widziałem a tak te tańsze to ryzyk fizyk


Mientras hay vida, hay esperanza.

Julio Verne


#7 Krasho

Krasho

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaŻory Ślaska

Napisano 11 wrzesień 2018 - 14:20

Kolega jest amatorem :P, a pasywna przylbica wymaga jednak delikatnej wprawy. Chyba zgodzisz sie ze mna prawda?

zgodzę się ale przyłbica która nie psuje wzroku kosztuje więcej niż 300 zł

 

więc trzymam swojego bo lepiej  nauczyć się na pasywce niż używać taniego chińczyka i psuć sobie wzrok






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych