Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spawarka wywala korki

spawarka

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 pawel1162

pawel1162

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 09 wrzesień 2015 - 10:53

Witam zakupiłem używaną spawarkę  mastery 250    i mam z nią problem elektorda 2.5mm dotknę materiał wywala korek , elektorda 2.0 mm spawa 10sekund wywala korek , włączam  bezpiecznik po wybiciu wywala go  , odczekam 20 sekund bezpiecznik załącza i spawam znów 10 sekund i tak w kółko 

 

 

co może być nie tak 

 

 

Dodam ze spawarka powinna mieć 250 amper w rzeczywistości mierzyłem i ma 208amper max prąd 



#2 pawel1162

pawel1162

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 09 wrzesień 2015 - 11:37

muszę jeszcze coś dodać że wywaliłem wyłącznik termiczny i dalej tak samo , przy pospawaniu 10 sendkund wywala korek , jak odrazu próbuję  dać nowy to go spali , a jak odczekam wtedy można znów spawać 10 sekund 



#3 pawel1162

pawel1162

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 09 wrzesień 2015 - 11:52

Problem rozwiązany , zasięgnąłem opini kolegi który naprawa spawarki i problemem jest uszkodzony transformator  także spawarka idzie na złom 



#4 platof

platof

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 09 wrzesień 2015 - 21:39

Wyglada na to, że darła z sieci prąd na potęgę. Dobrze, że tylko wywalało Ci korki, a nie poraziła Cie prądem. Miałem podobny przypadek przy urządzeniu amerykańskim na 110V. Tyle, że wtedy spawarka pociagnęła tyle z sieci, że spaliła transformator. Korki nie walły.



#5 pawel1162

pawel1162

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 10 wrzesień 2015 - 09:54

no fakt miałem szczęście 



#6 Karlos

Karlos

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 28 styczeń 2017 - 01:36

Wyglada na to, że darła z sieci prąd na potęgę. Dobrze, że tylko wywalało Ci korki, a nie poraziła Cie prądem. Miałem podobny przypadek przy urządzeniu amerykańskim na 110V. Tyle, że wtedy spawarka pociagnęła tyle z sieci, że spaliła transformator. Korki nie walły.

Nie powinno goscia porazic nawed przy uszkodzeniu poniewaz  powinien to byc transformator bezpieczenstwa czyli uzwojenie wtrorne nawiniete jest na osobnym karkasie a nie na uzwojeniu pierwotnym 







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: spawarka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych