Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aristorod Ok 12.63 Fi 1.2

MIG MAG

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 RafalGrd

RafalGrd

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 30 sierpień 2012 - 19:59

Witam! Korzystał ktoś z tego drutu? Prosiłbym o jakieś wiadomości co do parametrów: jaki gaz, ilość gazu amperaż oraz napięcie w określonej pozycji. Czy wskazane jest stosowanie pulsu lub podwójnego pulsu, i czy lepiej korzystać z synergicznego ustawiania parametrów spawania czy lepiej ręcznie dostroić spawarkę?

#2 Grzesiek

Grzesiek

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 48 postów

Napisano 31 sierpień 2012 - 18:15

Rafał słuchaj są na forum Panowie którzy na pewno znają się na spawaniu MIG MAG ale musisz się bardziej sprecyzować powiedzieć jakie detale, grubości i materiał chcesz spawać jaką maszynę posiadasz ponieważ na w/w pytanie odpowiadając można się naprawdę sporo opisać nie znając konkretów

#3 RafalGrd

RafalGrd

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 31 sierpień 2012 - 18:40

Chodziło mi o ogólne info i o osobiste doświadczenia. Blachy od 6 do 15 mm WELDOX 700. Głównie spoiny pachwinowe, parametry spoin doczołowych, też były by pomocne. Spawam na Kemppi Promig 530 na panelu MXE MLS. Próbowałem na synergii na programie do drutu Fe ale nie było rewelacji, ręczne ustawienia napięcia i posuwu drutu pomogły. Gaz Argon 18% Co2 .

#4 Grzesiek

Grzesiek

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 48 postów

Napisano 31 sierpień 2012 - 19:46

Ja z kemppi ci kolego nie pomogę w ustawieniach ponieważ pierwsze 15 min. pracy na tym sprzęcie i wy..ebałem pakiet z ręki bo dziadostwa nie zniosę ustawiając jeden parametr zmieniało się dwa inne. Z maszynami firmy migatronic nie było by problemu życzę powodzenia Ale przy tym rodzaju gazu musi pamiętać że powierzchnie spawane muszą być dokładnie oczyszczone sprawdź również pancerz oraz rolki to również ma duży wpływ na jakość spoin

#5 Sou

Sou

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 69 postów

Napisano 17 wrzesień 2012 - 06:32

ustawiając jeden parametr zmieniało się dwa inne


To się nazywa sterowanie synergiczne i jest raczej funkcją, która ma pomóc w spawaniu :D

#6 Grzesiek

Grzesiek

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 48 postów

Napisano 17 wrzesień 2012 - 18:20

W migatronicu na funkcji synergicznej ustawiasz prą i szerojość łuku to podstawa a wiadomo masz jeszcze rodzaj metali rodzaj drutu cały cykl począwszy od gazu początkowego aż do gazu po wygaszeniu tam jest to czyste i przejrzyste czy spawasz maszyną z 1998 roku czy 2010 ustawienia oraz kody masz te same a wybaczcie jeśli się mylę kemppi każda jest indywidualna mówię na przykładach które ja miałem zmieniając jeden zmieniał się wcześniejszy parametr albo dwa inne na dodatek był to model który kolega go przedstawił





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: MIG MAG

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych