Skocz do zawartości


Zdjęcie

Oparzenie

oparzenie rana

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 weldingproc

weldingproc

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 01 wrzesień 2015 - 22:15

Witam

Szukałem po tagu oparzenie i nie znalazłem takiego wątku na forum. Otóż na pewno w zawodzie spawacza zdarzają się mniejsze lub większe poparzenia. Warto może by było wypisać jakieś doświadczenia z poparzeniami podczas pracy. Osobiście mogę powiedzieć że mój lewy nadgarstek (podawanie drutu) spotkał się na chwilę z rurą podczas spawania (zbyt krótkie rękawiczki). Mogę powiedzieć, że rana po czymś takim kiepsko się goi. Stosowałem do odkażania wodę utlenioną i opatrunki, jednak najszybciej rana goi się na świeżym powietrzu. Widziałem na spawalni jakieś psikadła na oparzenia, ale nie widziałem żeby ktoś tego w ogóle używał. Najważniejsze żeby szybko po oparzeniu schłodzić ranę pod wodą no i nie przebijac bąbli. Podobno lekkie oparzenia goją się 10 dni. W przypadku gorszych oparzeń rana może goić się 20 i więcej dni. Podczas gojenia się rany ciężko jest pracować, bo rana się nadrywa. Osobiście odradzam wszelkich opatrunków. Podobno najgorsze poparzenia są parą, ponieważ para przenika przez pory skórze w głąb ciała i może wyrządzić naprawdę poważne rany.

 

Jakie są wasze doświadczenia z oparzeniami i jaki macie sposoby. Słyszałem, że maść nagietkowa może pomagać w gojeniu się ran.


Użytkownik weldingproc edytował ten post 01 wrzesień 2015 - 22:16


#2 MOTOR_L

MOTOR_L

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 70 postów

Napisano 04 wrzesień 2015 - 14:37

Ja ostatnio oparzenie na nodze.. dwie rury obok siebie.. chwila nieuwagi przy przechodzeniu się przez nie i było ciepło.. Również zawsze daje jak najwięcej dostępu świeżego powietrza. żadnych maści bo one w naszych warunkach pracy tylko dają możliwość przyklejenia się różnego syfu.. po oparzeniu jakąś godz, dwie przebijam.. nie zdzieram bąbla wyciskam co się da i już na resztę dni zostawiam w spokoju.. niech się samo goi..

Co do Maści nagietkowej tak.. ale nie w pracy.. po pracy można... na noc itd..

Pozdrawiam, AVE


Pozdrawiam, AVE

 

If you don't learn something everyday, then you haven't been listening.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych