Skocz do zawartości


Zdjęcie

zmana metody


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 jarecki2265

jarecki2265

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 80 postów

Napisano 01 wrzesień 2015 - 12:08

Wtam podjąłem decyzje uciekam z MAGA całkowicie wypaliłem sie uderzam w cos nowego spawanie robotem spawaliczym orbimatic kurs dośc drogi ale podoba mi sie to i po długich przemysleniach wchodze w to. pytanie do fachowców z dziedziny spawalictwa a przedewszystkim do mirosławazmudzinskiego bedza do pana Jacka - co sadzicie o tej metodzie czy warto jezdzicie po swiecie takze widzicie napewno czy jest to uzywane w zakładach branża przede wszystkim spozywcza farmaceutyczna i troche energetyki prosze o opinie na ten temat pozdrawiam



#2 mariusz.spa

mariusz.spa

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 208 postów

Napisano 01 wrzesień 2015 - 19:40

Polecam dobra decyzja ABB,CLOOS,FANUC,PANASONIC,wszystkie dziedziny przemysłu na tym oparte , jak będziesz w stanie napisać program spawalniczy np.na FRONIUSA  CMT w aluminium w P38 na drucie AL TI 99,5 dla ścianek 1,2-1,6 to osobiście załatwię CI pracę.



#3 miroslawzmudzki

miroslawzmudzki

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaWierzbanowa Kraków

Napisano 01 wrzesień 2015 - 19:58

Na początek jarecki2265 nie miroslawzmudzinski tylko zmudzki :-) zgadzam się w 100% z mariuszem.spa - decyzja bardzo dobra i przede wszystkim przyszłościowa jeśli potrafisz zaprogramować taką maszynę do tego co chcesz pospawać i interesujesz się tym jestem za. U mnie w firmie mamy robota FANUC Robot ARC Mate 120iC 10L, który jest obsługiwany przez spawacza ale programowany przez programistę więc spawacz nie ma w tym przypadku dużej kasy z racji tego że robota programuje jego kolega. On tylko go obsługuje w tym wypadku więc na to też zwróć uwagę. Pozdrawiam, 



#4 mariusz.spa

mariusz.spa

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 208 postów

Napisano 01 wrzesień 2015 - 20:07

Ja bardziej jestem za tym aby spawacz pisał programy , lepiej zapłaci spawaczowi dobrą kasę i niech pisze też programy u mnie przynajmniej to się sprawdza, wydajność wzrosła o 20% gdy przekazałem programowanie w ręce spawaczy ale może po prostu trafiłem na odpowiednich ludzi dlatego tak uważam.

A i rzecz bardzo istotna powtarzalność detali bardzo duża.


Użytkownik mariusz.spa edytował ten post 01 wrzesień 2015 - 20:08


#5 jarecki2265

jarecki2265

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 80 postów

Napisano 02 wrzesień 2015 - 08:16

a przepraszam panie Mirku za pomyłkę , na kursie uczą obsługi na głowicy otwartej i zamknietej stal nierdzewna, nie wiem czy ucza programować ale jestem w stanie zatrudnic sie obojetnie gdzie nawet za mniejsze pieniądze i nauczyc się programowania tak jak piszecie bo sama obsługa nie wystarczy. Teraz zarabiam ok 5 tys po 8 godz jak bym dołożył po 10 h to wyszło by ponad 6 tyś  i tak  rezygnuje z tej pracy nawet jak by dali 10tys  nie daje rady psychicznie to bezmyślne lanie magiem mnie zabija poprostu. Chłopaki gdzie uderzac po kursie żeby nabrac doswiadczenia w jakie regiony polski .






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych