Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakoś to będzie, czyli EFS w PL

Kurs Szkoła ubrawniania PUP EFS EU

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 veamir

veamir

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 29 sierpień 2015 - 13:10

Stało się, po tygodniowej teorii, przyszedł czas na praktykę. Zatrzymam się jeszcze jednak na owej teorii, gdzie Inż. Spawalnik sędziwego wieku, czytał z kartki i robił sobie 0,5 do 1h przerwy co godzinne lekcyjną, co więcej, gdyby nie UE, która narzuciła min. tydzień szkolenia, nie mielibyśmy nawet tego, tylko 3 dni. Jeśli tak to wygląda wszędzie, to nie dziwie się, że wiara po kursie nie wie nawet jakie posiada uprawnienia... Przypomnę, że w tych 3 dniach nie ma rysunku technicznego, także śmiech, na szczęście u nas z nudów pan inż. zrobił nam wstęp do czytania projektów, a raczej wiemy jak wyglądają, gdyż oczywiście żadnej praktyki budowania konstrukcji z nich nie było. Do tego te materiały dydaktyczne co dostaliśmy, jakiś podręcznik 60 stron, pewnie nie napisany nawet przez spawalnika... Nawet nie dano mi kopi projektu do domu, bym sobie mógł obliczyć spoinki i wyobrazić cały taki np słup konstrukcyjny ''a10'' ze stali S35...

 

Teraz jednak przyszedł czas na praktykę, miałem nadzieje że zobaczę Europę... wczoraj byliśmy zobaczyć jak to wygląda.. tragedia... szopa w której jest warsztat mieści się w środku jakieś post-sowieckiego kompleksu, obok naszej szopy jest np. garaż bez dachu z gruzem w środku. Na warsztacie, nie ma konkretnej wentylacji, jest tylko parę nawiewów wywiewów, maski jakieś z poprzedniej epoki, nie ma w nich np automatycznie przyciemnianej szyby, niby dlatego że, wszystkie te ''dobre'' maski co kiedyś były, poniszczyli kursanci :D... Do tego te materiały na których mamy robić, całe w ''babolach'', jakieś cienkie blaszki 3,4x 10 cm... co to ma kur. być ? To pieniądze z EFS kontrolowane przez GLiwice i PUP? Po takim czymś mamy spawać konstrukcje? Tak wygląda nauka spawania w PL? Do tego szefem ośrodka jest podobno jakiś emerytowany generał, toż to jebie wałkiem na kilometr... Jakbym miał wydać, na to wszystko własne, niemałe zresztą pieniądze, to bym żądał zwrotu zainwestowanego kapitału.Przy tym, co wyczytałem, na rożnych forach, jak to są realizowane te kursy EFS w innych krajach, to u nas jest to przecie kpina, kto kradnie te wszystkie pieniądze z UE? Bo przecież raczej szopa i emerytowany inżynier i jakiś majster po 50, nie kosztują przecie milionów..

 

Ten kraj to kpina, szkoda, że Polaków już nigdzie nie chcą, nawet tych wykwalifikowanych... Także, czkać muszę na cud. po tym kursie...


Użytkownik veamir edytował ten post 29 sierpień 2015 - 13:13


#2 Gemba

Gemba

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 12 wrzesień 2015 - 20:40

Ale papier masz. Ja kur*a nie doczekałem się przez rok z pośredniaka szkolenia.... Nawet nie wiesz jak to denerwuje, idziecie na kurs i tylko narzekanie. Pójdziesz do roboty to sie nauczysz. Robie pod ziemią za 1700zł około dojazd mnie kosztuje 200zł i nie wiesz ile bym dał żeby dostasć się na kurs nawet dla papieru i mieć szanse dostać się do tej roboty..



#3 kiuba

kiuba

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 30 postów

Napisano 12 wrzesień 2015 - 21:18

To istnieją posady pod ziemią za 1700?



#4 veamir

veamir

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 14 wrzesień 2015 - 16:31

Ale papier masz. Ja kur*a nie doczekałem się przez rok z pośredniaka szkolenia.... Nawet nie wiesz jak to denerwuje, idziecie na kurs i tylko narzekanie. Pójdziesz do roboty to sie nauczysz. Robie pod ziemią za 1700zł około dojazd mnie kosztuje 200zł i nie wiesz ile bym dał żeby dostasć się na kurs nawet dla papieru i mieć szanse dostać się do tej roboty..

Kolego, zanim zaczniesz do mnie pisać, śniąc się  z wyrzutami, wpierw zapytaj. Za darmo to można po ryju dostać, zarobiłem(pośrednio) na ten jebany w dupe kurs, który jest prawie gówno wary, zapłaciłem podatkami. Ostatnie dwa lata pracowałem na wtryskarkach u polskiej mendy za 1400, dopiero po jakimś roku załałem prace u bardziej cywilizowanego człowieka, Belga, gdzie na umowie miałem 2500 + dodatki za szkodliwość, państwo mi opierdalało z tego prawie 600 zł, z moich zajebanych gównem płuc. Oczywiście, całe życie kupowałem opodatkowane żarcie, czyli wsadziłem w ten gówno warty kraj dziesiątki tysięcy złoty. Co za to mam?  Teraz gdy jestem w potrzebie\? Unia mi pomogła, ale oczywiście polak musiał mi zajebać z 50 % tego co Unia dała, to jest problem. Sam papierek jest gówno wart, bo ten instytut w Gliwicach to jedna wielka ściema, do nabijania kasy tym 16 profesorom co to gówno trzymają. 


Użytkownik veamir edytował ten post 14 wrzesień 2015 - 16:34


#5 Gemba

Gemba

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 20 wrzesień 2015 - 12:39

Posad pod ziemią za 1700 zł jest masa... Spowodowali to ludzie i firmy. Są ludzie gotowi iść za 1400zł 1000metrów w dół...U mnie w firmie średni zarobek tyle wynosi...

Ja mam 1700zł w tak zwanej "brygadzie transportowej" dniówka wygląda tak: w dwie osoby należy przenieść(na plecach) 4-6 kompletów obudowy czteroelementowej(16-24 elementów) jeden elelment 111kg droga 400m(+0,5m z każdym kolenym kompletem) czas na roznosienie elementów 5h. 2,5h to dorga na miejsce i z powrotem pieszo około 11km w obie strony w jedną z górki w drugą pod górke. Nadal uważasz że masz tak żle?

Ja bym chciał mieć sam papier i przyjść pospawać przez 10h dostać 1700zł i się uczyć tego fachu. A nie robić w 30stopniach, pyle i wodzie za te same pieniądze jak osioł tylko dlatego że ma się gorszy start w życiu i brak rodziny która mogła by pomóc i trzeba było się samemu utrzymywać...



#6 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 20 wrzesień 2015 - 18:35

 

Ja mam 1700zł w tak zwanej "brygadzie transportowej" 

jak nazywa się ta firma



#7 Gemba

Gemba

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 15 październik 2015 - 15:49

Budwak.

Podobne warunki zatrudnienia były w GPUG, SUG(firma padła jeden prezes). obecnie takie warunki są w Perfekcie. Uran jakieś 100-200zł więcej. Pro carbon 1500-2400zł.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Kurs, Szkoła, ubrawniania, PUP, EFS, EU

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych