Skocz do zawartości


Zdjęcie

Odzyskanie Uprawnień Z Firmy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 rezydent86

rezydent86

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 27 sierpień 2012 - 21:08

Witam mam problem tzn. Pracowałem we firmie na działalności gospodarczej jedno osobowej firma zrobiła mi uprawnienia spawalniecze TUV(111) gdy kontrakt się skończyń i poprosiłem o wydanie uprawnień powiedzieli że mam zanie zapłacić (nie podpisywałem rojalki) powiedziałem że niezapłace. Jakie mam szanse na odzyskanie uprawnien nie płacąc za nie? Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam

#2 Marcin22

Marcin22

    Weteran

  • Zablokowany
  • PipPipPipPip
  • 344 postów

Napisano 28 sierpień 2012 - 13:39

według mnie niestety żadne ale obym sie mylił ;(

#3 Admin

Admin

    Weteran

  • Administrator
  • 119 postów

Napisano 28 sierpień 2012 - 13:49

Czy te uprawnienia zrobiła (wydała) firma, w której pracowałeś czy ona tylko za nie dla Ciebie zapłaciła a wydawcą uprawnień była inna firma? Jeśli uprawnienia wydała inna firma, to do niej należałoby się zwórcić o duplikat. Jeśli jednak ta, w której pracowałeś, to może dałoby się coś ponegocjować. Tej firmie na nic twoje uprawnienia się nie przydadzą.

#4 Answer

Answer

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 107 postów
  • LokalizacjaNorge

Napisano 28 sierpień 2012 - 21:53

Jeśli miałbyś płacić. To ja nie wiem czy nie lepiej zrobić nowe i mieć dłużej ważne...

#5 rezydent86

rezydent86

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 29 sierpień 2012 - 05:05

Z tego co sie zorientowałem do tej pory jeżeli nie mam podpisanej rojalki to dokument jest imienny i nalezy do mnie w firmie moga zostac jedynie kopie. tylko chce sie upewnic czy sie nie myle zanim zadzwonie i bede sie ubiegal o swoje uprawnienia

#6 powerluko

powerluko

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaSilesia

Napisano 29 sierpień 2012 - 22:02

dokladnie tak jak piszesz, kopie do firmy. wyslij im pismo, że chcesz wydania dokumentow do 14 dni, a jeżeli się do tego nie ustosunkują oddajesz sprawę do sądu pracy.

#7 rezydent86

rezydent86

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 30 sierpień 2012 - 06:44

Dzięki za pomoc dzis wysyłam pismo, dam znać jaki był finał.

#8 juloo

juloo

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 15 wrzesień 2012 - 16:51

wg mnie temat jest prosty: ten kto płaci za dokument jest jego właścielem. Bez względu czyje nazwisko jest na nim napisane. Oczywiście jeśli certfikat wydała instytucja zewnętrzna to można prosić o duplikat. To czy wyda może też być uzależnione od tego jakiego rodzaju umowę podpisałą firma z instytucją certyfikującą.

#9 arkoni

arkoni

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano 03 grudzień 2012 - 15:32

Witam ,mialem podobny problem ,załatwiłem go tak że dowiedziałem się przez którą jednostkę certyfikującą był wydany,następnie zadzwoniłem tam do osoby odpowiedzialnej za uprawnienia spawalnicze która to udzieliła mi informacji ile mam wpłacić za duplikaty.Po uiszczeniu opłaty po kilku dniach miałem uprawnienia,bez proszenia się firmy która za nie wczesniej zapłaciła.Namarginesie uprawnienia mam udt które firmę kosztowaly ok 1400zl a mnie 100 zl za duplikaty .pozdro

#10 Robertmag

Robertmag

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 12 marzec 2013 - 20:33

Witam. Czasami jak tak czytam te forum to w ogóle się nie dziwie, że was czy też nas spawaczy i monterów, pracodawcy oszukują na każdym kroku. Zwyczajna nie znajomość prawa i tyle. A wystarczy przejść się do radcy prawnego i z głowy. Tu też, w/w przypadku, następuje: Jeśli nie została sporządzona umowa lojalnościowa, czyli pracownik nie zobowiązuje się pracować u pracodawcy określony czas w zamian za wyrobienie certyfikatu, uprawnień bądź innego typu dokumenty uprawniającego pracownika do czegoś ( w zależności od zapotrzebowania) a dokument jest imienny należy do pracownika i pracodawca jest zobowiązany wydać Ci ten dokument nieodpłatnie. W przypadku odmowy, należy sprawę zgłosić do sądu pracy. Jeśli zobowiązałeś się przepracować jakiś okres, musisz ze zobowiązania się wywiązać inaczej prawnie pracodawca ma prawo odmówić wydania Ci dokumenty nieodpłatnie. KONIEC I BASTA!!!

#11 obywatel2x

obywatel2x

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 27 postów

Napisano 17 marzec 2013 - 21:54

Każdy dokument wydany na nasze nazwisko należy do nas nie zależnie kto za nie zapłacił. CO do lojalki ona musi być zawarta przed egzaminem a nei po fakcie i musi być dołączona do umowy w formie aneksu. Z tego co sie dowiedziałem. Jeżeli pracodawca nie chce wydać dokumentów można postraszyć go sądem. Jednak większość ma wstręt do sądów i po prostu dzwoni do instytucji wydającej certyfikat i prosi o wydanie nowej bo tamta zaginęła i kończy sie to na kwocie 100-150 pln




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych