Skocz do zawartości


Zdjęcie

gdzie najlepiej płaca na działalności


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 jarecki2265

jarecki2265

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 80 postów

Napisano 31 lipiec 2015 - 11:33

Witam jak w temacie chłopaki , gdzie mozna liczyc na najwyzsze stawki na działalności w których firmach w ,magu pozdrawiam



#2 suq-madiq

suq-madiq

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 45 postów

Napisano 03 sierpień 2015 - 22:09

u Trepki?

Przynajmniej zanim zacząłem latać po eksportach to tak było.



#3 weld777

weld777

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 336 postów

Napisano 04 sierpień 2015 - 08:11

U Trepki,przez trzecia reke ? Zartujesz chyba sobie.Po drugie nikt ci nie poda firmy gdzie można zarobić...polska mentalnosc



#4 lolek

lolek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 136 postów

Napisano 04 sierpień 2015 - 12:52

U Trepki,przez trzecia reke ? Zartujesz chyba sobie.Po drugie nikt ci nie poda firmy gdzie można zarobić...polska mentalnosc

no nie do końca mentalność. to naturalny stan rzeczy. dla przykładu. Ja współpracuję z firmą w której na magu wychodzi mi od 100 do 150 zł za godzinę. były takie czasy gdy udawało się wyrwać 1500 dniówki (to takie rekordy stachanowskie, bo robię przeważnie 5 godz) 

no i tam robi 4 spawaczy na magu. Myślisz że jakbym dał namiary to wkrótce nie pojawiliby się tu ludzie gotowi do pracy powiedzmy za 80-120 na godzinę

po czym albo musiałbym zejść ze stawki albo odejść. Co zresztą nie ma większego znaczenia, bo za 2 miesiące firma się zwija

 

ale mógłbym potem powiedzieć sobie z dumą: Moja mentalność nie była polska :)

 

kolego jarecki dam ci radę gdzie, ale nie wiem jak. więc warto szukać roboty w firmach gdzie ich podstawową produkcją nie jest spawanie, ale spawanie jest jednym z ważnych elementów produkcji. 

bo typowe firmy spawalnicze kręcą ludzi, a taka co robi co innego ma poważanie dla spawacza.

 

problem w tym że nawet jak dokładnie przyjrzysz się firmie to nie zawsze zauważysz że ona cokolwiek spawa.

dla przykładu, ze dwa lata temu zaprosili mnie do współpracy. Wprawdzie na dwa miechy ale zawsze. No i kto? 

firma okładająca biurowce szkłem. A co spawali? takie szyny, które przykręcali na kołki do ścian a dopiero do tych szyn szklane tafle w aluminiowych ramkach

i to jest właśnie produkcja (spawanie) uboczna


Użytkownik lolek edytował ten post 04 sierpień 2015 - 12:59


#5 weld777

weld777

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 336 postów

Napisano 04 sierpień 2015 - 13:09

a o czym lolek wspomniałem,polska mentalność...sam to potwierdziles swoim postem...ale nie dziwie się...wcale nie masz szalu z ta dniowka,gdzie zus,podatek,swój urlop,ewentualne chorobowe ?Nie wspominam o ewentualnej emeryturze liczonej z najniższej składki zus-owskiej która oplacasz


Użytkownik weld777 edytował ten post 04 sierpień 2015 - 13:16


#6 lolek

lolek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 136 postów

Napisano 04 sierpień 2015 - 14:22

no w sumie tak

dlatego biorę różne inne partaniny

ale chodzi o sam sens. myślisz że na jakimś forum niemieckim czy innym na takie pytanie wszyscy zaczęliby dawać namiary na swoje firmy gdzie zarabiają ponad średnią? śmiem w to wątpić






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych