Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dalsza przyszłość


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Hus1990

Hus1990

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 03 lipiec 2015 - 11:39

Witajcie, 

 

chciałbym się dowiedzieć czy na moim poziomie warto inwestować dalsze pieniądze na kształcenie się. Chodzi oczywiście o kolejne certyfikaty NDT - w chwili obecnej posiadam certyfikaty z badań wizualnych (VT2) oraz magnetyczono-proszkowych (MT2). Jednostką certyfikującą był Instytut Spawalnictwa z siedzibą w Gliwicach.

 

Przechodząc do meritum zastanawiam się czy warto inwestować w kolejne kursy mam tu na myśli kurs RT2 lub UT2 - chciałbym zdobyć taki certyfikat, ponieważ uważam że da mi to przepustkę do lepszych zarobków. Pytanie co wybrać i czy rzeczywiście polepszy to dużo moją sytuację na rynku pracy? Jeśli robić ten certyfikat to lepiej w tej samej jednostce czy zmiana jej nie zrobi różnicy? (pytam ze względu na różną długość kursu w poszczególnych instytucjach)

Obecnie moje wynagrodzenie wynosi 2200 zł netto pomimo ukończonych studiów (mechanika i budowa maszyn specjalność spawalnictwo), przyjmując obecną pracę nie sugerowałem się zarobkami lecz zdobywaniem doświadczenia - jest to moja pierwsza praca(we wrześniu minie rok), a bez doświadczenia nie oferują większych stawek... przynajmniej w moim mieście - Szczecinie. 

Myślę jednak że przyszedł już czas na kolejny skok do przodu i chciałbym coś ruszyć, ale nie wiem z której strony będzie to najbardziej efektywne. 

 

Pozdrawiam Was wszystkich i czekam na Wasze opinie.



#2 WeldX

WeldX

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 03 lipiec 2015 - 12:09

Jeżeli Twoja ścieżka zawodowa ma być związana z zawodem spawalnika stawiaj przede wszystkim na IWE i nabieranie doświadczenia, znajomość języka niem/ang też jest istotna. Idąc w kierunku UT2/RT2 decydujesz się na kontrolę jakości co też jest rozwiązaniem. Czy Ci się zwiększy kasa ... ciężko wyczuć ... jeżeli pracodawca zobaczy, że zarobi na Twoich certyfikatach mówiąc wprost będziesz badał przez co oszczędzi na zewnetrznym labolatorium - powinna isć w górę - jeżeli nie wiadomo będzie ciężko. Jednostka w jakiej robisz UT/RT nie jest istotna - certyfikat uprawnia do tego samego czy to IS czy UDT czy TUV.

 

Pzdr.



#3 Hus1990

Hus1990

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 03 lipiec 2015 - 13:01

Nad IWE też myślałem, ale rozmawiałem z kilkoma osobami i na ich opinii stwierdziłem, że potrzebuje jeszcze co najmniej kilku lat doświadczenia. W tym momencie mógłbym je wykorzystać na zrobienie mgr i nabraniu doświadczenia, ale chciałbym przy tym więcej zarabiać (jednak IWE to duży wydatek). 

Idąc torem kontrolera zawsze mam możliwość pracy w laboratorium w późniejszym etapie kariery. Pytanie tylko co lepiej zrobić UT czy RT bo jedno wyklucza drugie :-) 



#4 WeldX

WeldX

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 03 lipiec 2015 - 13:22

Ja bym robił UT daje większe możliwości. RT bez laboratorium jest średnio przydatne.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych