Skocz do zawartości


Zdjęcie

ile za 1 cm


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 skrzyna

skrzyna

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 09 czerwiec 2015 - 19:13

Witam,panowie chciałbym byście przeanalizowali moją kalkulację  a mianowicie chodzi o prefabrykację (spawanie) rur z kolanami od dn 50 do dn 600, spawanie na poduszkę gazową z przetopem grubość scianki od 2,5 do 4 mm.

 

zuzycie gazu przeliczyłem na 150 barów na 12h co przy cenie 135zł za 150 barów daje zuzycie gazu na poziomie 14 zł/h 

 

kolejna sprawa to koszt spawacza jakieś 35 zł /h 

 

amortyzacja sprzętu 5zł/h 

 

koszt drutu 4zł/h

 

sumując moje koszta jest to 58zł/h zaokrąglamy do 60zł

 

pozostaje koszt prądu ?

 

spawacz powinien być w stanie wykonać około 100 cm na godzinę

 

czyli koszt wychodziłby w granicach 0.60 gr/cm

 

należy dodać zysk jak również podatki

 

Panowie jak oceniacie moje założenia ? 

  

osobiście koszta przyjąłbym na poziomie 70-80 gr dla bezpieczeństawa ...... Pozdrawiam 

 



#2 waco

waco

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 424 postów

Napisano 09 czerwiec 2015 - 20:04

100 centów na godzinę na poduszce tigiem?? sorry ale hyba tom rurom w głowe dostałeś co ty na akord liczysz?? sam se rób te 100cm na godzine to zobaczysz jak będziesz wyglądał po 12 godzinach pracy. Powodzenia. Na poważniej jak wsio twoje to pierdyknij z 80-100 za godzine i gitara a i plus Vat. 

Bym zapomniał 35/h dla spawacza ale netto i kolega dobrze liczy tyle ze spawanie na poduszce to np na DN 60 i długom rure to samo wpuszczenie gazu troszke potrwa. Oczywiście każdy się przyczepi 100cm na godzine to się z tym pogódź . 


Użytkownik waco edytował ten post 09 czerwiec 2015 - 20:11


#3 skrzyna

skrzyna

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 09 czerwiec 2015 - 21:46

niestety nie moge tego wycenić na godziny tylko od roboty ,tak życzy sobie klient.dlatego chciałbym dobrze skalkulować od cm ok to wydajność spawania 0,8 m/h? faktycznie masz rację że napuszczanie gazu trwa nie brałem tego pod uwagę ,musiałbym się dowiedzieć czy spawanie na pastę by przeszło.



#4 PanJacek

PanJacek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 865 postów

Napisano 09 czerwiec 2015 - 22:33

A gdzie transport?

A gdzie przestoje?

A gdzie przygotowanie materiału?

A gdzie ppe?

A gdzie dozór?

Gdzie kierownictwo?

Gdzie QC?

Gdzie minimum bieżące?

Gdzie poprawki?

 

Jak klient chce wycenę od roboty to mu policz z godzin bieżących.


Użytkownik Admin edytował ten post 10 czerwiec 2015 - 08:23
Scalone dwa kolejne posty w jeden w związku ze scaleniem dublującego się tematu.


#5 skrzyna

skrzyna

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 10 czerwiec 2015 - 06:56

cenę muszę podać przed rozpoczęciem prac, panie Jacku wiec jakie pana zdaniem miałbym przyjąć założenia?



#6 PanJacek

PanJacek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 865 postów

Napisano 10 czerwiec 2015 - 07:54

Po pierwsze to musisz wiedzieć jakie masz realne koszty działalności.

Miejsce ile kosztuje, gaz (nie zgadniesz bo zależy od rozmiaru rury, uszczelnień i zdarzeń nierpzewidzianych przy takiej robocie), czas, zużycie materiałów, amortyzację masz na pewno prawidłową.

 

Ile czasu będziesz przygotowywać materiał?

 

Jeśli myślisz o metrze spoiny z godziny to przyjmij "poprawki" x4 czasu.

 

PPE ile kosztuje?

 

Zaplanowanie pracy ile czasu zajmuje?

Przygotowanie stanowiska?

Nadzór i kierownictwo?

Ocena rezultatów?

 

Materiał trzeba zamówić, i tp itd.

 

Tego jest sporo, jeśli nie prowadziłeś firmy to dopiero zderzysz się z pojęciem "rozkurz".

 

 

Jeśli sam to wszystko robisz i masz dużo praktyki być może w szczególnych przypadkach zejdziesz do poziomu 1,50 pln. Ale to bez zysku, to na koszty.

 

I tyle mniej więcej (zazwyczaj więcej) wychodzi za samo spawanie w kosztorysie, bez przygotowania, bez szczepnych.



#7 skrzyna

skrzyna

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 10 czerwiec 2015 - 16:26

Rozumiem...od pewnego czasu prowadzę działalność ,ale zazwyczaj liczone jest na roboczo godziny...  -Człowiek uczy się cały czas ale miło że można liczyć na pomoc bardziej doświadczonych.Dziekuję i Pozdrawiam 



#8 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 01 lipiec 2015 - 05:22

może jestem ograniczony, ale jakoś nie umiem sobie wyobrazić spawania rury dn 600 tigiem i na poduszce. 



#9 Garmaż

Garmaż

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 65 postów
  • LokalizacjaGD

Napisano 01 lipiec 2015 - 12:44

może jestem ograniczony, ale jakoś nie umiem sobie wyobrazić spawania rury dn 600 tigiem i na poduszce. 

 

A co Cię w tym dziwi, jeśli mogę spytać ?

Ja trochę takich wyspawałem, przyjemna robota, aż łapa boli od kręcenia :P

Na prefabrykacji to bajka, można wyizolować styk, by nie dmuchać całej rury, jeśli długa.

Jak większa ścianka to po przetopie Magiem lub Tip Tigiem.



#10 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 05 lipiec 2015 - 21:31

no ja z tigiem niewiele mam do czynienia ale powiedzmy dn 600 i ścianka powiedzmy 12, to ile się spawa jeden styk? 3 dni?



#11 Schweisser

Schweisser

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 632 postów

Napisano 11 lipiec 2015 - 13:15

co to za pierdolenie????  kiedys centymetr spawu tigiem kosztowal 1 zl a teraz centymetr pod rtg z wlasnymi materialami 0.60 gr? no chyba kogos leb napierdala..no i licz ze spawacz powinien wykonac 100 cm w godzine pod rtg... to on to wykona bez problemu ustawi na blaszce 4 mm 150 a drut 4 mm i bedziesz mial nawet 150 cm...ale pozniej sam wycinac styki bedziesz musial...umow sie od styku dn 50 przy dobrym rtg na dwa sciegi jedna rure ze swoim materialem policz conajmiej 100 zl dogadaj sie ze spawaczem od roboty i wtedy zrobi 3 rury na gotowo w godzine bez pasteryzacji..bo zakladam ze to kwas z gazem w rurach chociaz i czarna tez sie trafia z takim WPS...w ten magiczny sposob zarabiasz ty i spawacz ale umow sie z klientem ze poprawki zostaja w twojej kwesti...czyli tak ...zatrudnisz dobrego spawacza nie masz poprawek i razem sie dzialkujecie ....zatrudnisz takiego za godzine potrwa to dlugo bo kazdy na stykach sie szanuje a i pewnie poprawki sie trafia...pzdr



#12 Schweisser

Schweisser

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 632 postów

Napisano 11 lipiec 2015 - 13:19

w zasadzie to chyba odbior techniczny wezmie za sprawdzenie spoin wiecej niz ty za robote...



#13 Patryk PP

Patryk PP

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 28 kwiecień 2019 - 07:28

Witam, jestem tutaj nowy lecz prowadzę firmę więc może i ja się wypowiem na ten temat, jeśli ktoś uważa inaczej proszę o odpowiedź na mój komentarz.

Jeśli chodzi o spawanie metodą tig śmiało można kasować powyżej 200zl + VAT od metra wykonanej spoiny oczywiście mowa tu o nierdzewce z własnym sprzętem (nie wliczając materiału) jeśli chodzi o stal zwykłą tutaj proponował bym ustalić cenę o połowę niższą niż w przypadku stali nierdzewnej.

Metody MAG niestety nie wycenie ponieważ nie spawam tą metodą, lecz jeśli są jakieś osoby które się tym zajmują to mile widziane były by odpowiedzi na ten temat.

Co do rur to od jednego styku do dn powiedzmy 70pare kasować można po 90-120zl + VAT bądź roboczogodziny powiedzmy że w ciągu godziny wyspawasz 1styk a więcej zabawy masz z przygotowaniem materiału do spawania, ustawianie i wiele różnych rzeczy to lepiej wyjdziesz na roboczogodzinach gdzie policzysz sobie 40-60zl za przygotowywanie materiałów do spawania plus spawanie rury 100zl czyli za roboczogodzine masz 160zl +VAT

Każdy kto ma własną firmę wyznaje zasadę Trzeba być stanowczym i zarabiać na innych bo jeśli jesteś uległy to ktoś zarobi na Tobie podwójnie.

Pozdrawiam wszystkich.

Użytkownik Patryk PP edytował ten post 28 kwiecień 2019 - 08:01





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych