Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomoc w znalezieniu sprzętu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 aMarek

aMarek

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 02 czerwiec 2015 - 13:20

Witam, chciałbym zakupić do przy domowych pracy TIG'a. Najlepiej aby była możliwość spawania również nierdzewki jak i aluminium. Cena jaką chciałbym przeznaczyć na ten sprzęt to coś około 3 tyś.

 

Wcześniej miałem migomat firmy Sherman i biorąc pod uwagę cena - jakość byłem z niego bardzo zadowolony, różnica spawając starym porządnym migomatem OZAS była ale to kwestia przyzwyczajenia. Zauważyłem, że sherman ma również w swojej ofercie takie sprzęty, co o tym sądzicie?

 

Spawarka Sherman TIG 201 P AC/DC 200A Puls 201P AL

 

Nadaje się on do pospawania aluminium oraz nierdzewki?

 

 

 

PS.

Czytałem kiedyś opinie również o niższych modelach shermana to trafiłem na spawacza, który miał garaż wyposażony tylko i wyłącznie w sprzęt shermana? Co o tym sądzicie?


Użytkownik Admin edytował ten post 03 czerwiec 2015 - 23:19
LInk zamieniony na nazwę sprzętu zgodnie z regulaminem.


#2 Developers

Developers

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaMój świat....Moje kredki....

Napisano 02 czerwiec 2015 - 13:51

Gość z roboty ma shermana takiego i mówił, że daje radę, ale uchwyt od razu do kosza i tez mogę pod trzymać jego słowo bo już musiałem go przerabiać. Lepiej szukaj coś z chłodzeniem bo długo tym nie po spawasz :) 



#3 aMarek

aMarek

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 02 czerwiec 2015 - 15:12

Kupując tego Shermana jaki byłby orientacyjny koszt przerobienia na chłodzenie cieczą? Co bym dokładnie potrzebował? I czy da rade taką operacje przeprowadzić.

 

Jak patrze po allegro nie ma do 4 tyś chłodzonych cieczą, a dalej nie patrzyłem już. Są spawarki Welder Fantasy JET II o których wyczytałem dobre opinie, ale też chłodzone powietrzem, a cena większa o tysiąc złotych.

 

Spawarka Welder Fantasy JET II 200 TIG AC/DC PFC

 

Nie jestem pewnien czy jest sens pakować się w tak drogi sprzęt (mówie tu o modelu jet II) skoro i tak jak wspomnieliście, że szybko zajade uchwyt.

 

Chciałem również nadmienić, że nie będzie on używany non stop do pracy lecz pare razy w tygodniu, czasami być może codziennie, czasami raz na tydzień, nie więcej jak te 2 max 3 godziny podczas dnia pracy. Głównie przeznaczyłbym go do spawania felg stalowych, budowy wydechów, customowych wahaczy i jakiś gratów do aut.


Użytkownik Admin edytował ten post 03 czerwiec 2015 - 23:20
Link zamieniony na nazwę zgodnie z regulaminem.


#4 PanJacek

PanJacek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 865 postów

Napisano 02 czerwiec 2015 - 16:10

Te palniki co mam od czasów jak młody byłem to wnukom zostawię. Może fajkę wymienię jak się od dyszy wyrobi.

 

Chcesz spawarkę do aluminium, czy do czarnej i nierdzewki? Taki jest podział sprzętu.

 

Jak kupujesz sprzęt do aluminium to masz do tego oddzielne szczoty, oddzielne wariatki, oddzielne ppe, uruchamianie tego na stale jest ekonomicznym nieporozumieniem.


Użytkownik PanJacek edytował ten post 02 czerwiec 2015 - 16:13


#5 aMarek

aMarek

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 02 czerwiec 2015 - 16:38

Główne przeznaczenie była by stal czarna i nierdzewna. Przy wyborze sprzętu chciałem pogadać właśnie z kimś doświadczonym.

 

Także wieczorem postaram się przejrzeć oferty sprzętów tylko i wyłącznie przeznaczonych do tego gatunku. Jak coś znajdę ciekawego będę pytał.

 

A tak na marginesie chciałem zapytać, czy jeżeli kupiłbym sprzęt chłodzony powietrzem, czy mam możliwość dokupienia uchwytu chłodzonego cieczą i zrobić mu chłodzenie?



#6 PanJacek

PanJacek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 865 postów

Napisano 02 czerwiec 2015 - 17:06

Sprzęt do tiga to jest tylko źródło prądu. Takie samo jak do mma tylko na połowę napięcia przy tym samym natężeniu.

 

Chłodzenie to oddzielny klamot. Solenoid załączający gaz to oddzielny klamot. Zajarzanie łuku bezstykowe też da się wyizolować jako jonizator, tylko że to jest bardzo drogi element i pomijając bardzo stopowe wynalazki oraz aluminium nie jest potrzebny. Rozłączanie to też prosty klamot.

 

Aluminium to jest materiał, do którego specjalizujesz warsztat. To nie jest produkcja uboczna,albo to robisz (i właściwie tylko to, a resztę jak Ci bardzo potrzeba), albo tego nie robisz wcale.

 

Były poruszane te wątki. Istotny jest tylko kaliber źródła. Ja uważam tiga do drobnicy uzupełniająco, są koledzy co uważają tiga przemysłowo, kwestia potrzeb i pozostałego sprzętu.

Drugą kwestią jest mobilność i niezależność od źródeł prądu.

 

 

Jeśli ma być to małe, to za trzy tysie złożysz nowe kemppi. Tylko nie będzie do aluminium,


Użytkownik PanJacek edytował ten post 02 czerwiec 2015 - 17:08





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych