Skocz do zawartości


Zdjęcie

kto może być spawaczem - szok


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 30 kwiecień 2015 - 19:30

takie coś znalazłem gdzieś 

 

Wymagania
do góry
Aby zostać spawaczem urządzeń technicznych lub ich części należy spełnić następujące wymagania:

  • posiadać wyższe wykształcenie techniczne i co najmniej dwuletnią praktykę zawodową lub posiadać wykształcenie średnie techniczne i co najmniej pięcioletnią praktykę zawodową;
  • posiadać znajomość norm, przepisów o dozorze technicznym i warunków technicznych dozoru technicznego w zakresie prowadzonej działalności;
  • zdać egzamin sprawdzający kwalifikacje.


#2 PanJacek

PanJacek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 865 postów

Napisano 30 kwiecień 2015 - 20:13

Dziwi Cię to?

 

Europa jest zdezindustrializowana, roboty jest tyle co dla rzemieślników i inżynierów praktyków jak w ogłoszeniu.

 

Masowe spawanie jest w Chinach. I nawet zarobki są lepsze niż w pl.



#3 Developers

Developers

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaMój świat....Moje kredki....

Napisano 01 maj 2015 - 22:58

dokładnie roboty dla spawaczy jest masa, ale wiecznie albo zarobki albo pracodawcy itp... Większość chcą za biurko lub leżeć i brać kasę :/



#4 Artur

Artur

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 233 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 maj 2015 - 10:22

Na cytowanej przez kolegę @Weldka stronie jest błąd. 

Te wymogi są adresowane do SPAWALNIKÓW,a nie spawaczy na produkcji.

Po prostu -na niektórych stronach internetowych jest niewąski burdel,a zakładający owe strony są kompletnymi laikami,co to "gzieś usłyszeli dzwon,tylko nie wiedzą z której parafii"...



#5 PanJacek

PanJacek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 865 postów

Napisano 03 maj 2015 - 11:09

To nie błąd Arturze. To realia.

Zaczęło się od tego, że w trakcie deindustrializacji w latach siedemdziesiątych Szwedzi i Finowie wpadli na pomysł, aby kształcić spawalników w praktycznym spawaniu i... większość nowych norm masz wprowadzanych właśnie ze Szwecji i USA (a te trafiły do Finlandii). USA dlatego że miały przemysł po wojnie, a Szwecja... bo nie wzięła udziału w wojnie i miała przemysł po wojnie.

 

I z tego się biorą wymagania zupełnie nie przystające do pozostałych państw.



#6 darkon_ja

darkon_ja

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 10 październik 2015 - 22:46

Jak czytam takie rzeczy to zawsze mi się kojarzy jak na uczelni jedne z profesorów się chwalił że on ma takie wykształcenie że nikogo nie musi prosić o naprawy. Żarówkę i korki jak trzeba to sam wymieni i nie trzeba specjalisty.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych