Skocz do zawartości


Zdjęcie

co wybrac?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dawidus

Dawidus

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 16 kwiecień 2015 - 10:38

Witam dostałem 2 kursy DNV spawalnicze i co polecacie zrobic zeby najbardziej wyzyskac i skorzystac? 

ja myslalem zeby zrobic elektrode fw i tig nierdzewke hl 045 rure ale namawiaja mnie zeby z tiga zrezygnowac i moze dac rure hl 045 elektrode 

z gory dzieki za odpowiedz i uzasadnienie bede pozdr! moge zrobic wszystko oprocz orbitalnego tiga,cunfieru i alu tigu ktorego i tak bym nie chcial robic 

 

 

moje uprawnienia :

121 fw,bw dnv

131

135

136 fw bw 138/136 hl 045 rura dnv

138 fw dnv

141 hl 045 czarna stal DNV

ciecie plazma,palnikiem


Użytkownik Dawidus edytował ten post 16 kwiecień 2015 - 15:17


#2 Dawidus

Dawidus

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 16 kwiecień 2015 - 12:29

up



#3 PanJacek

PanJacek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 865 postów

Napisano 16 kwiecień 2015 - 15:46

Jak masz wybór to elektroda i śmigomat na hlo45.

Tigiem to zawsze jeszcze będzie okazja bo takie teraz jest gusło że to tanie i potrzebne.



#4 Dawidus

Dawidus

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 16 kwiecień 2015 - 15:58

jaki smigomat? mam rure 136 hl 045 dnv , tanie to nie wiem bo mam 3 miesiace czasu na ogarniecie tych 2 metod i nieskonczonosc materialu i czasu przez 3 miechy wiec chce wybrac z glowa 
interesujne mnie praca na rurowniach/remontach statkow i platform w tym kierunku celuje wiec bez elektrody pachwiny i rury to sie nie obejdzie raczej? tiga hl 045 czarna stal mam i dlatego myslalem zeby nierdzewe dorobic bo bym mial komplet ale wole wysluchac bardziej doswiadczonych kolegow


Użytkownik Dawidus edytował ten post 16 kwiecień 2015 - 16:00


#5 PanJacek

PanJacek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 865 postów

Napisano 16 kwiecień 2015 - 16:23

Na grubą robotę to tylko śmigomat 136 hlo45 i elektroda szczególnie że tiga już masz.

A cięcie alnikiem i plazmą to wynika z przygotowania materiału, ukosowanie etc.

 

Poszerzaj spektrum umiejętności, nie wiesz jak się moda i wymagania zmienią. Wyspecjalizujesz się i na lodzie zostaniesz. Za młodego tak utonąłem na kwartał.



#6 Dawidus

Dawidus

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 16 kwiecień 2015 - 19:29

czyli co proponujesz? ja jestem tez mlody mam 23 lata i 3 letnie doswiad na stoczni i chce sie wyspecializowac najlepiej w kazdej dziedzinie spawania tig/elektro/136  sadze ze nie powinno sie duzo zmienic w najblziszym czasie w pracy na stoczni lub na platformach 



#7 PanJacek

PanJacek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 865 postów

Napisano 16 kwiecień 2015 - 19:39

Z całą pewnością maszyny będą coraz bardziej skomputeryzowane więc spawanie tigiem i śmigiem będzie coraz prostsze, szkolenie coraz krótsze, pensje coraz niższe. W elektrodzie to już cudów nie będzie, metoda jak gaz na kierunku gdzie telefon nie działa.

 

Stocznie i platformy to opcja tylko jeśli EU wprowadzi cła i przeprowadzi reindustrializację. Bo w innym wypadku to już chińskiego trzeba się uczyć.

 

Naucz się ciąć, przygotowywać materiał, jak się napraktykujesz i obkujesz na swoje idź.

 

Ja bym obstawił śmigomat na rurę i elektrodę na rurę, to zawsze się przyda, a samodzielnie w garażu taniej podciągnąć się tigiem robić.


Użytkownik PanJacek edytował ten post 16 kwiecień 2015 - 19:40


#8 Dawidus

Dawidus

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 17 kwiecień 2015 - 11:09

a jakas elektroda lub 136 w nierdzewce? jakas robota na to jest? czy skupiac sie narazie na czarnej stali tylko? kusi mnie ten tig nierdzewka i elektroda pachwina ale z czego wiem to elektroda rura potrzebna dla fitterow bardziej bo i tak bd siedzial na rurowni teraz i spawal rury na hali potem bedziemy je montowac i spawac na statku i z czego widzialem to tig czarna i nierdzew i 136 najwiecej tu przechodzi 


Użytkownik Dawidus edytował ten post 17 kwiecień 2015 - 11:20


#9 Dawidus

Dawidus

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 18 kwiecień 2015 - 10:19

?



#10 PanJacek

PanJacek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 865 postów

Napisano 18 kwiecień 2015 - 11:05

Co Ci trzeba wiedzieć to już wiesz.

Ojca narodu co Ci powie jak żyć w Brukseli masz.

 

W swoją michę się patrz żeby tam kaszy ze skwarkami było, ucz się tego na co jest robota. Jak piszesz że tig i śmig to się tego ucz.

Jak na swoje pójdziesz to jaką maszynę pierwszą kupisz? Od razu śmiga? HF tiga? Czy może od elektrod zaczniesz?



#11 Dawidus

Dawidus

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 18 kwiecień 2015 - 13:56

na swoje tzn? Moglbys rozwinac ta mysl?



#12 PanJacek

PanJacek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 865 postów

Napisano 18 kwiecień 2015 - 14:08

Robisz za młodego cudzym narzędziem, praktyki nabierasz.

Monety nazbierasz, warto będzie własne narzędzie kupić i się z narzędziem za lepszy pieniądz sprzedawać.



#13 Dawidus

Dawidus

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 18 kwiecień 2015 - 15:11

tak tylko jak latac stoczniach na swoim to najlepiej tig lub elektroda? mala spawareczka i leci sie , ja mam smigomat w garazu magstera ale kit wie czy takim czyms
da sie fachowo spawac material itp ile bym musial zaplacic za dobra spawarke do tiga i elektrody i jaki smigomat bylby juz dobry do dobrej roboty?



#14 PanJacek

PanJacek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 865 postów

Napisano 18 kwiecień 2015 - 15:25

Kryterium jest na jakie profesjonalne narzędzie Cię stać biorąc pod uwagę, że w przemyśle ciężkim długo nie żyją.

 

Dobre narzędzia to zapewne takie jakie tam masz.

Obecnie urządzenia są scalone, źródło prądu z podajnikiem ma opcja falownika do działania jako tig czy mma.

EWM oferuje kable tigowe z podłączeniem euro do swoich maszyn. Więc masz trzy w jednym. Kto bogatemu zabroni?

 

Natomiast realnie to zaczniesz od jakiegoś minarca i szlifierki.



#15 Dawidus

Dawidus

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 18 kwiecień 2015 - 15:33

dzieki za pomoc :) przedemna jeszcze 2-3 lata na remontach i spawaniu rurek tig smigomatem i elektro i potem pomysle nad czyms swoim jak odloze normalne pieniazki :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych