Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomoc w wyborze TIG - 3 inwertery


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#21 benq

benq

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 29 marzec 2015 - 22:23

dobrze mówisz Panie Jacek...gdzies sie pogubiłem :)1000pln mam drugiego pożycze, Lorch jest na allegro uzywany 1100-1500 pln ,nie wiem czy mowimy o ty Oerlikonie ale sa na allegro za 899pln to chyba nie drogo?ale czy o te chodzi?

PS4 to firma?


Użytkownik benq edytował ten post 29 marzec 2015 - 22:23


#22 PanJacek

PanJacek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 865 postów

Napisano 29 marzec 2015 - 22:52

PS4 to konsola do gier.

Do Oerlikonów podchodź ostrożnie, serwis jest  Szwajcarii, kurs franka znasz?

 

Bierz też pod uwagę "a co jeśli" jak kupujesz nowego Kemppi dla prywatnej osoby to masz 5 lat gwarancji (firmie tyle nie dają, ale na pewno serwis jest w razie jakby ktoś to widlakiem potrącił).

 

Z używanym Lorchem będzie problem z serwisem. Nie żebym słyszał o jakimś co się popsuł, ale to egzotyka.

 

Jak masz dwa tysie w dyspozycji to za około 1800 wytargujesz nowego minarca 150.

Popytaj w rodzinie czy ktoś ma firmę, to Ci doradzą jak kupić na ebayu za granicą, żeby było taniej o vat.


Użytkownik PanJacek edytował ten post 29 marzec 2015 - 22:58


#23 benq

benq

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 29 marzec 2015 - 23:03

hehhe spoko tak myslalem ze chodzi o konsole.

te Oerlikony 150 znalazlem w sieci za 800pln i maja gwarancje 18 miesiecy (dziwne czemu tyle)tutaj link

http://www.spaw.skle...9099,sp,14,3829

 

Gdzie można zakupić Kemppi ? Kazda spawarka Kemppi kupiona dla prywatnej osoby nawet na aukcji ma 5 lat gwarancji?

 

chodzi o to ze w razie czego był serwis.


Użytkownik benq edytował ten post 29 marzec 2015 - 23:05


#24 PanJacek

PanJacek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 865 postów

Napisano 30 marzec 2015 - 00:15

No i to jest właśnie problem z małymi Oerlikonami, że to chińczyki produkowane pod marką oerlikona.

Oczywiście są przyzwoite, tyle że niezabezpieczone przed deszczem i miewają jak EsABy coraz głupsze części (plastikowe zawory gazu pod przyciskiem w migu, zamiast elektromagnetycznych w maszynie, "styczniki" z gatunku blaszka sprężynowa zamiast mikrostyku, zamiast ebonitu w uchwycie jest palne, plastikowe nie wiadomo co, a powinien być kompozyt).

 

Oerlikon ten ze Szwajcarii (nie licencja na Chiny) to segment rynku wyłącznie dla poważnych firm, tam gdzie jest gruby przerób i chłodzenie cieczą wszystkiego, nawet dyszy gazowej.

Gruby sprzęt do bardzo grubych zastosowań, nie ma go w indywidualnej dystrybucji.

 

 

Kemppi ma różną gwarancję (zależną od odbiorcy), ważne żebyś sprzedawcę po latach znalazł.

Na pewno mogę polecić ten sprzęt bo mam.

Poszukaj firmy w swojej okolicy.

 

Na pewno jest zawpol, lider (http://www.spawalnicze.com.pl/), poszukaj na ebayu.

Na pewno wszystkie mają ofertę z wysyłką.

 

Kemppi raczej jest w "salonach", do których z ulicy nie trafisz, i zazwyczaj są to serwisy, a nie wyłącznie sprzedaż i sklep dla hobbystów.

U nich też znajdziesz starszy, regenerowany sprzęt. Może Ci bardziej pasować finansowo.

 

Po takich sklepach internetowych, które nie są producenta raczej nie szukaj. To jest sprzęt do zarabiania pieniędzy, Ci co potrzebują wiedzą gdzie szukać, a Ci co nie potrzebują uważają że jest za drogi, więc nie ma go na obniżkach w Liroju. Na tej półce nie konkuruje się ceną tylko jakością.

 

Jak masz blisko do takiej firmy to przejedź się do nich, zapytaj, być może znajdą Ci starszy, regenerowany sprzęt. Falowniki serii master kemppi to dalej inna półka niż chińczyki. Choć oczywiście polecam zakup sprzętu nowego, a nie takiego co wyszedł z produkcji. Warto być na bieżąco.

 

Bierz pod uwagę, że do wykonywania zawodu potrzebujesz spawarki, przyłbicy, szlifierki.

Jeśli masz okazję porównaj komfort pracy z narzędziami z różnych półek, w pracy różnica wychodzi błyskawicznie i jest widoczna różnica jakości pracy spawacza zmęczonego, a nie zmęczonego.

 

Na początku mogą Ci się wydawać te kwoty nieco kosmiczne. Jak zaczniesz pracować własnym sprzętem - wrażenie szybko minie.



#25 benq

benq

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 30 marzec 2015 - 14:26

Dziekuje za odpowiedz , PanJacek mógłbys polecic jakiegos autoryzowanego dealera Kemppi w Polsce ? gdzie najlepiej kupic?

ebay odpada ,ceny droższe i wiecej zachodu.



#26 PanJacek

PanJacek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 865 postów

Napisano 30 marzec 2015 - 15:36

Lider spawalnicze.com.pl

Na pewno istnieją długo. Zapewne jutro nie znikną.

 

Przeczytałem specyfikację tego co wygooglowałeś i ma wspólny mianownik - sprzęt do użytku pod dachem. Zapewne sugerowałeś się ceną.

Pamiętaj że potrzebujesz sprzętu na dwór, nie do warsztatu. Bo jak kupisz sprzęt do warunków warsztatowych i deszcz Ci go załatwi to gwarancja tego nie poratuje.

 

Na ebayu bywa różnie, z pewnością można tam znaleźć kontakty do firm i dostać lepszą ofertę. Ale to może być bazar dla firm z normalniejszych krajów, gdzie handel wysyłkowy nie opiera się na szwindlach.



#27 benq

benq

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 30 marzec 2015 - 16:20

dzieki ,popisalem troche do sklepow spawalniczych i z jednego odpisali ze moga mi minarca150 za 1950pln puscic.czekam na odpowiedzi z innych sklepow...PanJacek jaka kątówke polecasz?i helm?

ten lider raczej odpada chociaz do nich napisalem na stronie maja kemppi za 2350 .

ps.o ktorej spawarce mówisz którą wygooglowałem bo nie kojarze....?


Użytkownik benq edytował ten post 30 marzec 2015 - 16:35


#28 PanJacek

PanJacek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 865 postów

Napisano 30 marzec 2015 - 17:12

O każdej spawarce którą wygooglowałeś napisałem. Sugerujesz się ceną i trafiasz sprzęt warsztatowy, dobry, ale ja testowałem spawarki, wkrętarki, wiertarki, szlifierki, kompresory, generatory w śniegach pod Narvikiem.

 

Ze sklepami spawalniczymi jest tak... trzeba tam iść, położyć pieniądze na stół i wtedy dyskutować co za to dostać - cash is king. Jak Nie odpowiada - zgarniasz ze stołu - idziesz dorobić lub kupić gdzie indziej. Działa. Rabaty się pojawiają, z vatem cuda się dzieją.

 

W Liderze to pierdoły mają w ofercie, ponieważ na pewno sprzedają po kursie dnia za ojro. Większość sprzętu tak chodzi, jak złotówka leci na pysk to niewiele za złotówki dostaniesz, złotówka jest tania na początku października i grudnia jak ludzie zjeżdżają z robót. Droga jak wyjeżdżają.

 

Dlatego polecam ebaya, nie dziś  to za tydzień wypatrzysz to czego szukasz, nie pali się, dozbierasz funduszy, skoro się uczysz to masz o tyle taniej, że koszty życia ponoszą rodzice i korzystać trzeba (później ten luksus znika).

 

Jeśli w rodzinie masz kogoś prowadzącego firmę  może Ci podpowiedzieć jak przeskoczyć vat, ja tu nie będę pisał bo niegrzecznie.

 

 

Co do sprzętu to plan minimum do zarabiania pieniędzy i nie męczenia rąk to mała 1.4kW makita (szlifierka), speedglas (albo optron, esaba nie kupuj bo możesz grubym słowem po tygodniu rzucić), minarc. Komplet kosztuje tyle co średnia krajowa, dla ucznia niewyobrażalne pieniądze. No ale ludzie wydają tyle na rozrywki (komputery, konsole do gier).

Jak tu kolega zaznaczył ja mam kota na punkcie jakości, jest to opłacalne. Trzeba umieć to sprzedać. Narzędziami zarabiasz na narzędzia i z tego żyjesz, tak wygląda praca rzemieślnika. Im szybciej zaczniesz zarabiać tym szybciej masz tego rezultaty.


Użytkownik PanJacek edytował ten post 30 marzec 2015 - 17:13


#29 benq

benq

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 30 marzec 2015 - 18:17

PanJacek piekne dzieki ,za pouczająca odpowiedz. czy mam brać pod uwagę inne spawarki np. ta  czy juz nie krecic sie w kółko i skoncentrowac sie na tej Kemppi ?

ps.1.4kw chodzi o moc 1400w?



#30 PanJacek

PanJacek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 865 postów

Napisano 31 marzec 2015 - 09:35

Lincoln bardzo ładny, tyle że to jest sprzęt popularny w krajach wkoło Atlantyku.

 

Tak, mała (125) szlifierka robiąca za siekierę do rąbania stali to od kilowata do półtora.

Taka szlifierka oczywiście nie nadaje się do delikatnej pracy jak polerowanie lakieru (rzuca).

 

To co Cię trzyma ciągłego szukania rozwiązania to fundusze. A to jest forum o spawaniu. Jaki sprzęt potrzebujesz na start już wiesz. Kosztuje ile kosztuje bo służy do zarabiania pieniędzy. Czy to będzie lincoln, kemppi, miller nie ma z Twojego punktu widzenia znaczenia.

Jeśli zaczniesz od chińczyka - może Ci się dość szybko przestać podobać zawód, ponieważ użycie takiego klejącego elektrody grzmota wymaga nawyków, które dopiero nabędziesz. To jedyna przyczyna dla której na początku łatwiej wbijać gwoździe dobrym młotkiem.

 

Teraz pozostaje rozwiązać kwestię jak te fundusze zdobyć. Przejdź się po kickstarterach, crowfundingu, może się okazać że są to pieniądze, które da się szybko zdobyć w działach "craft".

 

Na forach dla rzemieślników dominuje myślenie "zrobię sobie sam" i "tanie też jest dobre - jakoś to będzie" (zupełnie prawidłowe myślenie). Na rzemiośle świat się nie kończy - poszukaj finansowania na stronach o finansowaniu co rozwiąże nierozwiązywalny tutaj problem.

Nie kop się z koniem - podejdź do konia z innej strony.



#31 benq

benq

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 31 marzec 2015 - 11:15

Dziekuje PanJacek za informacjie , napisałem do Lidera mają zaproponować dobrą cenę kemppi ,czekam na maila z ofertą ...zobaczymy .

nurtuje mnie jedno pytanie czy w minarcu przewod do tiga dziala w 4takcie czy w 2?



#32 PanJacek

PanJacek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 865 postów

Napisano 31 marzec 2015 - 11:53

W minarc tig, w tym mma żeby przerwać musisz albo zdjąć palnik z całą osłoną gazową, albo dorobić sobie na masie stycznik (na przykład w pedale).

To są budżetowe spawarki, dołożenie do nich kilku elementów i przepchnięcie przez produkcję znacznie zwiększyłoby ich cenę.

Ale są to dobre źródła prądu i cały osprzęt można DIY.


Użytkownik PanJacek edytował ten post 31 marzec 2015 - 11:54


#33 benq

benq

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 31 marzec 2015 - 12:34

Mnie chodzi o np taki zestaw , czy on bedzie chodzil  w 4 takcie? http://allegro.pl/mi...5187722084.html


Użytkownik benq edytował ten post 31 marzec 2015 - 12:34


#34 benq

benq

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 31 marzec 2015 - 14:28

chcialbym aby wypowiedzialy sie osoby ktore mialy doczynienia z tym sprzetem i wyrazily swoja opinie ktory z nich spisywal sie najlepiej i jest najmniej awaryjny 1.OERLIKON CITOARC 1600 HPF

2. Lincoln electrics Invertec 150s

3.kemppi minarc 150

spawarka do celow terenowo warsztatowych ,ma na siebie zarobic.

 

ogólnie nie bylo by problemu bo celowalbym w kemppi dzieki PanJacek za nakierowanie,ale dwie pozostale sa o 500pln tansze,a dla studenta to dużo.

 

ps.od jakiego parametru bedzie zalezało czy inwerter bedzie pracowal na sieci domowej (mieszkanie w bloku)?


Użytkownik benq edytował ten post 31 marzec 2015 - 15:07


#35 PanJacek

PanJacek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 865 postów

Napisano 31 marzec 2015 - 15:11

Nie, źródło prądu mma nie chodzi ani w 2 ani w 4 takcie. Prąd masz od momentu uruchomienia urządzenia na elektrodzie. Potrzesz o masę - zajarza łuk.

 

OERLIKON CITOARC 1600 HPF - będzie problem z tig, brak jest kawałka elektroniki do zajarzania łuku w tym urządzeniu.

 

Lincoln electrics Invertec 150s jest w dokładnie tej samej cenie co minarc, nie ma między żadnych różnic - jeśli masz dostęp do serwisu lincolna i możesz kupić lincolna taniej - bierzesz lincolna.

 

We wszystkich trzech przypadkach jak nie rozjedziesz tego widlakiem i nie wrzucisz do wiadra z wodą nie dowiesz się co to awaria.

 

Zestawy takie jak wypatrzyłeś - odradzam, za te pieniądze dostaniesz i spawarkę i speedglasa a nie jakieś nie wiadomo co (wiem co to jest za nie wiadomo co, nie wytrzyma deszczu). SR17 do tiga - nie jeśli odczuwasz straszną potrzebę teraz zaraz, jeszcze dolicz reduktor, butlę, temperówkę do elektrod.

 

 

---

 

Widzę że z tiga masz doświadczenia z hf ze szkoły. To nie ta klasa sprzętu, sprawdź w szkole jak działa zajarzanie na kontakcie z wyłączonym hf.

W SR17 masz zawór, odkręcasz - leci gaz, zajarzasz przez potarcie o materiał. Kończysz - przerywasz łuk, zakręcasz zawór z gazem.

Pomęcz w szkole żeby Ci pokazali z czym to się je, to nie jest taki tig jakim pracowałeś.


Użytkownik PanJacek edytował ten post 31 marzec 2015 - 15:17


#36 benq

benq

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 31 marzec 2015 - 15:30

aaaaa no tak o ja głupi.... przeciez to przez zajarzanie dziaala...hehe faktycznie.

 

Lincolna moge kupic z caly zestawem (walizka itp) moge kupic za 1500pln a kemppi za 1900pln.

 

Lincolny miałem na warsztacie i na nich spawalem ,gdzie sie uczyłem ale byly to migomaty,spawalo sie ok.

 

No to 90procent biore lincolna , podejde jeszcze na warsztaty do majstra i zapytam sie gdzie serwisuja swoje lincolny (ze 20 sztuk).

 

Dziekuje PanJacek ,robie jeszcze lekkie rozeznanie po sklepach na lincolna i biore.(teraz jest przecena o okolo 600pln taniej.)


Użytkownik benq edytował ten post 31 marzec 2015 - 16:14


#37 benq

benq

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 03 kwiecień 2015 - 16:55

Witam Pany. Szczególnie PanJacek.Zamówiłem lincolna invertec 150s PACK i obecnie oczekuje na kuriera.

Nie wiem czy tu w temacie ktoś mi może coś powiedzieć na temat skepu ICD.pl ? i drugie pytanie czy jeżeli zakupi sie sprzet od nie dystrybutora to jest to problem z pozniejszym serwisowaniem badz gwarancja?



#38 PanJacek

PanJacek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 865 postów

Napisano 03 kwiecień 2015 - 18:49

Istotnym szczegółem każdej gwarancji jest odnalezienie gwaranta.



#39 benq

benq

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 03 kwiecień 2015 - 22:42

W przypadku lincolna nie bedzie to trudne jest tego kupe.



#40 PanJacek

PanJacek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 865 postów

Napisano 03 kwiecień 2015 - 23:00

Gwarancja sprzedawcy i gwarancja producenta to dwie różne rzeczy.

Pamiętaj że mieszkasz w Polsce, a nie w normalnym kraju. Tam nie ma sklepów gdzie sprzedaje się ser, bo dziadek tu sprzedawał ser, prapradziadek tu sprzedawał ser i zawsze mamy tu dobry ser...






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych