Skocz do zawartości


Zdjęcie

hej! próbował ktoś tig-a użyć jak przepalarki plazmowej ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Morcinek

Morcinek

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 24 marzec 2015 - 13:31

intryguje mnie czy można spawarką typu tig, (podłączyć przewód od przeparaki) przepalać?


Żyje się raz!


#2 141/111/135/136

141/111/135/136

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 24 marzec 2015 - 18:47

jesli chcesz zrobic dziurki..w blasze...nic nie kombinuj tylko 250A rowno pod 90stopni grzej (jak na pulsie) i dziure masz...jak co to niech ktos stanie kolo reduktora i wkreci ci nagle na maxa Litry (podobnie jak w tlen acetylen)


"Będąc od wszystkiego będziesz do niczego! Rób jedno i spawaj"

#3 PanJacek

PanJacek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 865 postów

Napisano 24 marzec 2015 - 19:29

Można, tylko musisz mieć high frequency na zajarzeniu. No i musisz całe wejście przebudować.

Tylko nie dawaj więcej jak 30-40 amper bo Ci zabawkowy palnik (poniżej vt45) razem z tym co palisz odfrunie.



#4 Developers

Developers

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaMój świat....Moje kredki....

Napisano 25 marzec 2015 - 15:25

wszystko zrobisz abyś miał chęci :)

Ja np w 8mm wyżej niżej to odpowiedni prąd blisko łuk i drut aby zrobić dziurę i lecę potem tarcza do szlifowania i dziursko jak talala 



#5 Morcinek

Morcinek

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 26 marzec 2015 - 19:25

chodzi raczej o to czy cisnienie 4-5 barów nie rozdupcy tiga?!


Żyje się raz!


#6 PanJacek

PanJacek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 865 postów

Napisano 26 marzec 2015 - 22:20

Dmuchnij wiatrem pod tym ciśnieniem w zajarzony palnik tiga i opowiesz nam na ile kawałków poleciała ceramika, oraz jak wygląda glut pozostały z końcówki prądowej nawiniętej na resztki wypalonego wolframu.

 

Od razu Ci podpowiem, że uczniowie mają różne odważne pomysły, a że w ścianie mają różny gaz umieją podłączyć co2 pod tiga i tlen pod śmiga, instalacja wtedy leci z wielkim hukiem aż do wiązki.


Użytkownik PanJacek edytował ten post 26 marzec 2015 - 22:22


#7 Morcinek

Morcinek

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 27 marzec 2015 - 16:54

na samym wstępie mówiłem o przewodzie do przecinania plazmowego(mikrofale, nie wolfram) podłączonym do tiga

ps. mógłby ktoś powiedzieć coś o tym?

http://allegro.pl/ev...utm_campaign=FB


Żyje się raz!


#8 PanJacek

PanJacek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 865 postów

Napisano 27 marzec 2015 - 17:23

To z aukcji to zabawka do blacharki.

 

 

Dobrze kombinujesz ze źródłem prądu do cięcia plazmą, tylko Cię od razu ostudzę, palnik i zajarzenie łuku to połowa ceny maszyny ^^



#9 Morcinek

Morcinek

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 27 marzec 2015 - 17:53

z tym sprzętem zawartym w linku, to grubsza sprawa gdyż skusiłem się już na niego a grubsza dlatego że łuk nie chciał mi się zajarzyć więc oddałem do reklamacji a tam mówią że wszystko jest wporzo  :) 


Żyje się raz!


#10 PanJacek

PanJacek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 865 postów

Napisano 27 marzec 2015 - 18:51

Bo tam jest napisane, że zajarzanie łuku jest kontaktowe, a to trzeba umieć, czasem na zasyfionych materiałach w pachwinie tak się nawet poważne plazmy odpala, bo hf nie przebija.

Zajarzanie łuku z uderzenia nie jest proste i łatwo popalić palnik.

 

Jak bardzo potrzebujesz przecinać coś "plazmą" to polecam przeszukanie tematu "mma brazing" i przemyślenie jak to złożyć z nadmuchem powietrza. Tą drogą powstały przecinarki plazmowe o zajarzaniu kontaktowym. Tiga masz, czyli źródło prądu pod mma jest, dalej to już trochę inwencji, tylko nie oczekuj cudów, zajarzanie i odcinanie łuku z przycisku ma w mma ten problem, że trzeba mocnego bębna, żeby rozkleić styki.



#11 Morcinek

Morcinek

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 27 marzec 2015 - 19:36

powiem tak: teraz są takie czasy że wszędzie we wszystkim jest naćkane czujek, czujników, automatycznych wyłączników ble ble ble etc. zastanawiam się w czym mógłbym szukać przyczyny?


Żyje się raz!


#12 PanJacek

PanJacek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 865 postów

Napisano 27 marzec 2015 - 20:43

Styczniki się sklejają jak nie masz wprawy w takim zajarzaniu łuku. To jest byle jakie narzędzie i trudno je włączyć bez doświadczenia.

Badziew to jest, złóż reklamację i niech Ci oddadzą kasę, zrób ściepę z kolegami na jednego hypertherma, i tak od rana do wieczora nie tniecie.



#13 Morcinek

Morcinek

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 17 kwiecień 2015 - 17:18

oto efekt zmagań z moja przecinarką :)  a i oczywiście tig

Załączone pliki


Żyje się raz!





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych