Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gdzie i jak jest ? Gdzie można zarobić ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Developers

Developers

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaMój świat....Moje kredki....

Napisano 15 marzec 2015 - 18:33

Witajacie !

Może kiedyś już było coś podobnego, ale nie mogę nigdzie znaleźć nic podobnego.

Mam takie pytanie. Gdzie i jak mniej więcej można zarobić no i pracować jako spawacz a nie jakiś tam murzyn jak obecnie to robię 

spawacz, monter, ślusarz, przynieś po zamiataj już tak robię przeszło rok 

pieniążków to nic nie mam bo nie odłożę w obie strony mam do zakładu 70 km + jedzenie + eksploatacja samochodu i wogóle 

Spawać może i potrafię tig oczywiście jak chce mi się to ładną spoinę pociągnę a jak na od pier... to na od pier jak każdy to robi. Mam jakieś tam doświadczenie w kwasówce. Nie wiem gdzie zapodać Cv czy się udać. Tak bynajmniej aby normalnie wyszło na rękę 3tys może na sam początek. Doradzicie coś ? 



#2 redon

redon

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 15 marzec 2015 - 18:57

Z jakiego rejonu Polski jesteś?

#3 Developers

Developers

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaMój świat....Moje kredki....

Napisano 15 marzec 2015 - 19:09

Lubelskie blisko granicy UA 



#4 PanJacek

PanJacek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 865 postów

Napisano 15 marzec 2015 - 19:09

Mirabelek i szczawiu się nie spawa, szukaj tam gdzie jest przemysł.

Wóz masz, ładujesz fanty, narzędzia i w drogę jak przodkowie nowe lądy odkrywać.



#5 Developers

Developers

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaMój świat....Moje kredki....

Napisano 15 marzec 2015 - 19:20

łatwo powiedzieć.. ładuj pakuj i jedz. Co się słyszy w polsce i wogólę jak jest z robota. No ciekawe gdzie jest w tej polsce przemysł produkcja ? Hymm..  



#6 qnox

qnox

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 211 postów

Napisano 15 marzec 2015 - 19:27

to moze jak jest az tak ciezko to zapraszam z przeprowadzka na polnoc polski



#7 Developers

Developers

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaMój świat....Moje kredki....

Napisano 15 marzec 2015 - 19:47

nigdzie nie jest lekko. Ale jak dźwigać, tniesz kątówką maska na głowie rzucasz ją uchwyt i rura to też nie halo i za takie pieniądze 



#8 redon

redon

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 15 marzec 2015 - 19:58

Gdybyś był zainteresowany przeprowadzką do Białegostoku to znam dobre miejsce jak na nasze Polskie warunki.

#9 PanJacek

PanJacek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 865 postów

Napisano 15 marzec 2015 - 19:58

W Polsce nie ma przemysłu i nie będzie, jeszcze by sobie Polacy czołgi pobudowali i za tranzyt gazu czy towarów kazali płacić, skandal i antysemityzm by był.

A tak jak jest to dobrze jest, szczaw i mirabelki mają, a jak pyskują to ich armatką wodną można pogonić bo sami sobie nie mają gdzie i czym środków technicznych wydłubać.

 

Oczywiście są różne upodobania i niektórzy lubią kopać się z koniem.



#10 weld777

weld777

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 336 postów

Napisano 15 marzec 2015 - 20:44

"Spawać może i potrafię tig oczywiście jak chce mi się to ładną spoinę pociągnę a jak na od pier... to na od pier jak każdy to robi"

Nie każdy broń boże...Nigdy nie będziesz dobrym spawaczem.Nawet plot potrzeba pospawać tak aby być zadowolony sam z siebie.


Użytkownik weld777 edytował ten post 15 marzec 2015 - 20:46


#11 qnox

qnox

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 211 postów

Napisano 15 marzec 2015 - 20:53

Tak jak weld777 napisal z takim podejsciem do pracy to Ty nawet 3tys miesiecznie nie zarobisz.



#12 blacha

blacha

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 41 postów

Napisano 15 marzec 2015 - 21:05

[color=rgb(45,45,45);font-family:Arial, Helvetica, Garuda, sans-serif;font-size:12px;] FORTACO JL Sp. z o.o. janów kiedyś komas kolega pracował we finlandi w ich siedzibie ale na magu nienarzekał na przemęczenie masz jeszcze [/color][color=rgb(0,0,0);font-family:Arial, Tahoma, Verdana, Helvetica, sans-serif;font-size:16px;]Caterpillar niewiem jak z zarobkami ale doświadczenie jakieś złapiesz[/color]



#13 weld777

weld777

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 336 postów

Napisano 15 marzec 2015 - 21:32

w Catepilarze trzeba umiec spawac,tam nikt nie daje czasu na nauki



#14 Developers

Developers

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaMój świat....Moje kredki....

Napisano 16 marzec 2015 - 14:50

jestem z SIebie bardzo i to bardzo zawodolony na mój staż co do nie których co siedza już kilka lat i nie potrafią doczołowo czy pachwinę pod górę pociągnąć tak samo rurki pierdułki od dołu. Tak samo już mam doświadczenie żeby startować na jakieś otwarte morze bo tak jest w robocie. Siedzisz w zbiorniku spawasz a tam szlifierze za pier... Buja zbiornikiem i ty z palnikiem latasz. Cyrk nic więcej. 



#15 Schweisser

Schweisser

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 632 postów

Napisano 16 marzec 2015 - 16:49

jak juz sie wyprowadzac z domu za 1000 zl wiecej to po jaki chuj w polszy szukac pracy ?? i tak nie ejstes w domu i tak a roznica smieszna..zagramanica sie klania....



#16 miroslawzmudzki

miroslawzmudzki

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaWierzbanowa Kraków

Napisano 16 marzec 2015 - 18:59

Żeby zagramanica wypaliła to musi być DOŚWIADCZENIE i weteran w spawaniu a nie w pisaniu a developers często za tobą nie nadążam bo po twoich postach wcześniejszych to się wydawało że kumasz czaczę w spawaniu jako tigowiec a ty piszesz "[color=rgb(40,40,40);font-family:helvetica, arial, sans-serif;]Spawać może i potrafię tig oczywiście jak chce mi się to ładną spoinę pociągnę a jak na od pier... to na od pier jak każdy to robi. Mam jakieś tam doświadczenie w kwasówce." Jeżeli podchodzisz do roboty że raz zrobisz dobrze a jak ci się nie chce to pier..lisz bo tak ci lepiej ? To co byś powiedział przyszłemu pracodawcy ? bo poza wysłaniem cv trzeba coś opowiedzieć o swojm doświadczeniu ( jakby czasem zadzwonili ) Życzę ci powodzenia bo jako młody spawacz powinieneś się cieszyć że będziesz umiał sobie uciąć dopasować zmontować i pospawać bo kiedyś będziesz miał możliwość współpracy z jakimś monterem który też powie a pier..le jakoś pospawa ( przepraszam brać monterską ale wam też czasem ktoś psuje opinie ) .[/color]



#17 PanJacek

PanJacek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 865 postów

Napisano 16 marzec 2015 - 19:54

Spawacze nie są od pisania cv i opowiadania bajek, nigdy nie dostałem pracy pocztą.

Jedzie się od firmy do firmy, tam gdzie dadzą palnik do ręki zostaję i przynoszę swój.

 

A czy się robi na odp... i czy monterzy... no życie jest jakie jest, za pieniądze ksiądz się modli, jak złe pieniądze to nie wymodli.

Przecież nie będę się człowieka czepiał że zamiast szczeliny 3 wyszło tu na styk, a tam 27, żeby gdzie indziej wymiar wyszedł.



#18 Developers

Developers

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaMój świat....Moje kredki....

Napisano 16 marzec 2015 - 21:25

.........


Użytkownik Developers edytował ten post 17 marzec 2015 - 04:48


#19 Laborator

Laborator

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 61 postów

Napisano 17 marzec 2015 - 08:44

łatwo powiedzieć.. ładuj pakuj i jedz. Co się słyszy w polsce i wogólę jak jest z robota. No ciekawe gdzie jest w tej polsce przemysł produkcja ? Hymm..  

Trójmiasto, zagłębie... W dodatku jak są testy przedwyjazdowe to są organizowane przeważnie tam...

Może i nie jest imponujący na tle zachodniej europy... ale zachodnioeuropejski na tle azjatyckiego i amerykańskiego też blado wygląda... ale jest.

 

Druga sprawa... Może i spawacz jesteś... ale, że z jajami to wątpię.



#20 PanJacek

PanJacek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 865 postów

Napisano 17 marzec 2015 - 19:14

Trójmiasto, zagłębie... W dodatku jak są testy przedwyjazdowe to są organizowane przeważnie tam...

Może i nie jest imponujący na tle zachodniej europy... ale zachodnioeuropejski na tle azjatyckiego i amerykańskiego też blado wygląda... ale jest.

 

Druga sprawa... Może i spawacz jesteś... ale, że z jajami to wątpię.

 

Kolega żartuje?

W tej stoczni pracowało kiedyś 24 tysiące ludzi.

To nie jest, to było.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych