Skocz do zawartości


Zdjęcie

Najwyższe oraz najniższe stawki za jakie pracowaliście


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#21 storm

storm

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 02 kwiecień 2015 - 15:51

Pierwsza stawka w 2008 roku 13 brutto przez pierwszy miesiać, po 5 misiacach 14 na ręke. Obecnie znowu zaczynam od początku 13 brutto....:/ Najwyższa stawka 18 jako spawacz 135.



#22 141/111/135/136

141/111/135/136

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 02 kwiecień 2015 - 17:35

schweisser ma w sumie racje ...i nie ma co ukrywac,,,ze nie jeden po szkole czeladniczej nie bedzie tak dobry jak ten co to lubi a takiej owej nie ukonczyl


"Będąc od wszystkiego będziesz do niczego! Rób jedno i spawaj"

#23 PanJacek

PanJacek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 865 postów

Napisano 02 kwiecień 2015 - 20:25

No jak do szkoły trafiają ludzie pod widelcem, a nie Ci co chcą to co poradzisz, że przymuszeni do akwareli byle co malują, a artysta musi za psi pieniądz do Niemiec jechać i za gastfuhrera robić :)

 

Ale hobbystom z ciekawości polecam jednak do szkoły iść, tam paru rzeczy uczą, szczególnie jak ktoś chce się czegoś nauczyć.

Zaznaczam, że na jednym z kierunków (obróbka skrawaniem) trafiłem na pełną najnowocześniejszych, jeszcze zapakowanych maszyn (z rozdzielnika dostali, socjalizm działa) gdzie przez dwa semestry byłem sobie ja sam i dwóch nauczycieli. To są realia szkół na północy.

Na spawalni (bo na skrawaniu trzeba spawanie też zaliczyć, witamy u czubów) usg do spoin... elektrody w "piekarniku". Jest gdzie się uczyć. Chcieć trzeba. Tylko trzeba na krzywy ryj do obcego kraju jechać i do szkoły się pchać.


Użytkownik PanJacek edytował ten post 02 kwiecień 2015 - 20:26


#24 Schweisser

Schweisser

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 632 postów

Napisano 03 kwiecień 2015 - 10:39

nie po to dziadek do niemcow strzelal zeby nawet dzieci do szkoly trzeba bylo zagranice wysylac...



#25 koxu141

koxu141

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 29 postów
  • LokalizacjaUE

Napisano 17 maj 2015 - 14:10

w kraju pracowałem na dg za 44-48 pln na remontach  teraz jestem w francji mam 18 euro dają mi dojazd zakwaterowanie i obiad praca na hali głównie 141 i 111



#26 Dajmosula

Dajmosula

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 09 listopad 2016 - 00:27

Anglia od 10 funtow do 12.50 za/h obecnie okolo 20F za/h na akord.

Agecje pracy zdzieraja kase i placa 10F za/h  i masz byc jeszcze zadowolony.a pracodawca placi agencjii 20F dobre co ?

 

A teraz historyjka....

 

Pare lat temu pewien pracodawca w Anglii znalazl moje cv gdzies w necie.

Bylem na Weld test.  wymogi spawanie, Mig 2pozycje, Tig nierdzewka na przetop ,Tig Alu .....cos tam.

Pospawane mial jak chcial,zadowolony uchichany, no i rozmowa na temat kasy KASY... Kasyyyy : } Ile by pan chcial ?   A gosc znal warunki za ile pracowalem w poprzedniej firmie i stanelo ze za 12.50 na poczatek... Myslal krecil nosem hmmm za duzo 10.50 na poczatek,a jak sie sprawdzisz to dostaniesz ile bedziesz chcial. Po 2 dniach pracy dowiedzialem sie ile spawacze zarabiaja z kilkuletnim doswiadczeniem,wyszlo ze 11 za/h No i jak taki pracodawca ma pozniej zaplacic nowemu wiecej ? kolo sie zamyka,ale glowa do gory,bo jak nie tu to tam,a za grosze to spawacze nie PRACUJEMY ewentualnie przyjdziemy napic sie kawy pogadac z kumplami no i poswiecic pare razy i do domu...

 

 

Ogolnie wskazowka dla nowych i starych spawaczy odnosnie zarobkow

 

Anglia spawacz po kursie  9lub 10za/h aby sie nauczyc a pozniej okolo 15F zalezy za jakie spawanie, co spawamy.

Dzieki i nie wyklinajcie mnie za bardzo w waszych komentarzach rodacy : )

 

 

 

 



#27 Krasho

Krasho

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaŻory Ślaska

Napisano 13 listopad 2016 - 09:43

10 zł na początku kariery   120 zł/h jak robiłem fuchy na akord



#28 Kovalchuck

Kovalchuck

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 08 grudzień 2016 - 10:15

Ja jeszcze nie zacząłem. Tylko teraz praktycznie zarabiam prawie 3tyś na rękę w zupełnie innej branży. Jestem z tych co kurs na czarnego i kwaśnego maga zrobili dla sb. 

Pracowałem wyłącznie na fuchach jako spawacz. mam propozycję PKP cargo tabor na etat. Ile powinienem mniej więcej zarabiać ?? wiem że swojej pensji pewnie na początku nie osiągnę ale czego się nie robi żeby robić to co się lubi :) 



#29 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 23 styczeń 2017 - 15:26

choćby nie wiem jak dobry spawacz, ale jeśli bez większej praktyki to nie ma szans załapać się na taką pensję jak początkujący kasjer w lidlu :) :) :)



#30 michel

michel

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 05 maj 2017 - 18:07

Witam,

Jestem początkującym spawaczem TIG w pon. rozpoczynam pracę posiadam uprawnienia z IS.

Jakiej mogę się domagać stawki  ? 



#31 Wymyslony

Wymyslony

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 28 czerwiec 2017 - 20:39

Witam. 

Ciekawy temat o pieniadzach. Pracuje w Sztokholmie i tu zarobki sa zalezne od firmy w jakiej sie pracuje oraz od tego co sie umie etc. Oraz od tego czy umie sie upomniec o swoje ;) Niby w Sthlm placa najwiecej, bo tu jest najdrozej, ale tez nie placa tu nikomu 30euro na reke..
Masz licencje, umiesz i znasz jezyk szwedzki bardzo, bardzo dobrze, to idzesz do dobrej firmy i masz z 200-230koron do podatku plus urlop 12%. Znam kilku spawaczy z dlugim starzem, ktorzy pracuja za 140koron w duzych firmach, ale nie znaja jezyka.. Tak zeby komus sie nie wydawalo ze tu wszyscy pracuja w jakis zajebistych warunkach, bo warunki tez bywaja garazowe i ludzie leca nierdzewke elektroda w waskich tunelach bez przewiewu.  

 

Tez nie jest tak, ze mozna zawsze pracowac ile sie chce..  a przy cenie za lozko 3000koron bilet 800koron to, az tak duzo nie zostaje, jak jest za duzo wolnych weekendow ;)

 

Niby stawki powinne byc dobre, ale jest bardzo duzo chetnych ;)  

Jakos nie wierze w stawki 270 koron do podatku. Na lektrowniach nawet tyle nie placa.    


Użytkownik Wymyslony edytował ten post 28 czerwiec 2017 - 20:40


#32 xXKrystianXx

xXKrystianXx

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano 07 wrzesień 2017 - 18:47

Najwyższa :lol: :lol:

 

MIG Aluminium 15zł/brutto, ale już nie długo (wezmę tylko jedną wypłatę) Szukam czegoś innego, bo nawet dobrej spawarki nie można dostać, a prosić się o materiał i dobrą przyłbicę, koniec z tym...

 

Najniższa :rolleyes:

 

10zł/h Tig Nierdzewka

 

Wogóle myślę, czy szukać dalej roboty za spawacza jak coraz większa **ujnia się robi...


Użytkownik xXKrystianXx edytował ten post 07 wrzesień 2017 - 19:04


#33 Zaratusztra20

Zaratusztra20

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 28 styczeń 2018 - 18:22

Witam.Tig Al 18,50 netto.Chciałem pojechac za granice nawet przez agencje ale widocznie 5 lat doswiadczenia to za mało bo nawet 1 tel nie dostałem☺

#34 dexterino

dexterino

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 26 marzec 2018 - 21:18

Witam wszystkich. Ja jako "świeżo upieczony spawacz" po kursie-pachwiny 141 ; pierwsza moja praca która trwała 6 miesięcy(w tym 3 staż za 1000zł/mies). Kolejne 3 miesiące miałem płatne 1900zł/mies. (premiowane). Pomimo wielkiej chęci i nie chwaląc się tego, że całkiem fajnie mi wychodziło to spawanie większość roboty był to typowy murzyński zapierdol (przynieś, podaj, pozamiataj, ew. przytrzymaj argon i się nawdychaj go na baniaku), także kuta*ówa straszna. Firma to Argo mieszcząca się w Białymstoku.



#35 Wolfspider1986

Wolfspider1986

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 18 wrzesień 2018 - 20:00

Pierwsza robota po kursie: 10 zł/h netto, przy 10 h zmianach + delegacje (na których napie****ało się ponad 10 h po rusztowaniach i dźwigało płyty zamiast spawać). Chciałem się uczyć więc wycierpiałem tam kilka miesięcy i wygnały mnie stamtąd dopiero problemy ze zdrowiem po spawaniu syfu na życzenie szefa (wyciągi? jakie wyciągi?). Kolejna praca to juz 20 zł/h brutto z umową, świadczeniami i benefitami, gdzie mocno nadrobiłem braki i nabrałem sporo doświadczenia. Czytając to co niektórzy piszą widzę że mogłem trafić gorzej.


Użytkownik Wolfspider1986 edytował ten post 18 wrzesień 2018 - 20:02





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych