Skocz do zawartości


Zdjęcie

ogólnopolski związek zawodowy spawaczy

zdrowie ochrona praca emerytura

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 spawseba

spawseba

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 03 marzec 2015 - 20:41

Witam kolegów spawaczy od dłuższego czasu ( zwłaszcza od dnia wydłużenia wieku emerytalnego i uzdrowieniu spawaczy pozbawiając nas przywileju wcześniejszej emerytury) zastanawiałem się nad założeniem branżowego związku zawodowego spawaczy , jestem po konsultacji z prawnikami w tej kwestii i temat jest do ogarnięcia . Głównym celem związku - oczywiście przy odpowiedniej frekwencji członków , dlatego związek ogólnopolski żebyśmy się wszyscy solidarnie zjednali- byłoby przedstawienie naszemu kochanemu rządowi szkodliwości naszego zawodu i walka o obniżenie wieku emerytalnego dla spawaczy pracujących w zawodzie min. 25 lat. Drugorzędnym celem było by uchwalenie ustawy w której pracodawca mógłby Nas spawaczy zatrudniać jako podwykonawców ale tylko bezpośrednio - więcej kasy dla nas a nie nabijanie kieszeni pośredników....

Proszę kolegów o opinie - tylko sensowne a nie wygłupy , najlepiej odpowiedzi w stylu " jestem za" ,  " jestem przeciw "

 

 



#2 Marcin22

Marcin22

    Weteran

  • Zablokowany
  • PipPipPipPip
  • 344 postów

Napisano 03 marzec 2015 - 21:14

Zakladaj chłopie jak chcesz sie w to bawic itp , jak wywalczysz wiek emerytalny to bede Cie po stopach całować ( metafora).   POPIERAM I  POWODZENIA ŻYCZE



#3 tony halik

tony halik

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 31 postów

Napisano 04 marzec 2015 - 09:45

Ja się zapisuje i będe płacił składki:).



#4 amator

amator

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 69 postów

Napisano 04 marzec 2015 - 10:27

Też będę płacił składki.Ale jak ma wygladać działanie związku???Za pomocą ustaw wymuszonych na rządzie?Np.zakaz zatrudniania przez pośredników???Prawo mówi że nie można KRAŚĆ a KRADNĄ i co wtedy???JESTEM ZA ale jest tyle niewiadomych i pytań !!!



#5 spawseba

spawseba

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 04 marzec 2015 - 11:22

Wszystko się zgadza i jak nadal będziemy tylek nastawiać to będą nas po nim lać wiec stąd pomysł zrzeszenia się w pokaźną grupę i walka o swoje prawa i przywileje,skoro górnicy ,pielęgniarki czy też rolnicy potrafią walczyć o swoje to dlaczego nie my spawacza przecież "nie jesteśmy gęsi swój język mamy" a dopóki nie widać naszej siły to nie traktują nas poważnie i kroją z każdej strony Ole się da.

#6 weld777

weld777

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 336 postów

Napisano 04 marzec 2015 - 12:04

żeby nie było...jestem jak najbardziej za...ale pewnie nie przejrzales forum i nie widziales ile to już razy tutaj było  takich którzy zakładali związki i temat ucich szybciej jak powstal.W naszym kraju  spawacze nie maja sily przebicia i nie będą mieli.Nie jesteśmy gornikami na których a propo lozy każdy z nas a swoje darmozjady potrafią wywalczyć.Moze kiedyś się nam uda,tego zycze spawaczom.


Użytkownik weld777 edytował ten post 04 marzec 2015 - 12:04


#7 spawseba

spawseba

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 04 marzec 2015 - 12:35

Wiem ze wiele razy temat był już ruszamy i nic z tego . dlatego jeśli uzyskam współczynnik zainteresowania tematem związki założę ,powiem więcej grupę założycielka juz mam ale nie chce żeby na tym to poprzestalo bo jak to się mówi " w kupie sila" jednostki nic nie zdziała ja dlatego liczę na poważne potraktowanie przez kolegów tematu bo nie chce poprzestać na założeniu tematu na tym forum . Panowie jeśli sami nie zawalczymy o swoje prawa to żadna solidarność czy sierpień 80 czy inny związek o nas nie będzie walczyl

#8 weld777

weld777

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 336 postów

Napisano 04 marzec 2015 - 12:53

zycze powodzenia,moze w końcu cos z tego wyjdzie bo nie jesteśmy mniej uprzywilijowani jeśli chodzi o zdrowie niż n.p. górnicy.Wdychamy więcej..m.in.13-stek 14-stek i barbórek nie mamy.Sredniej zarobkow po 8 tys. tez nie.Sily przebicia dopiero nie



#9 spawseba

spawseba

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 06 marzec 2015 - 19:32

I wszystko jasne na całą Polskę tylko 5 spawaczy ma ja.. żeby nie dać sie wydymac....porażka teraz już mnie nie dziwi nabijanie sie naszego byłego premiera ze spawaczy , tak samo jak nie dziwi mnie fakt wielokrotnego bezowocnego  poruszania tematu zwiazków zawodowych . Krótko mówiąc spawcze maja sie tak dobrze , tak słuzy ich zdrowiu praca i tak dobrze zarabiają ze związków nie potrzebują....



#10 PanJacek

PanJacek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 865 postów

Napisano 06 marzec 2015 - 20:18

Związki zawodowe pracowników przemysłu są w krajach UPRZEMYSŁOWIONYCH, a nie agralnych.



#11 spawseba

spawseba

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 06 marzec 2015 - 21:05

Jakoś nie znalazłem zapisu o zakazie tworzenia związków zawodowych wiec co to ma do rzeczy,skoro inne zawody mają to co stoi na przeszkadzam żebyśmy o my spawacza mieli?oczywiście poza tym ,ze jak juz zauważyłem spawacza nie potrafią zebrać się w grupe

#12 PanJacek

PanJacek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 865 postów

Napisano 07 marzec 2015 - 09:12

Jeszcze otwórz ZZ producentów rakiet śnieżnych i wyplataczy koszyków.

Polska nie jest krajem przemysłowym tylko agralnym, skuteczny związek zawodowy mogą tu tworzyć rolnicy bo są w takiej gospodarce konieczni, a spawaczy moża zomem pogonić.



#13 spawseba

spawseba

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 07 marzec 2015 - 11:28

Czyli spawacza uważa kolega ze nie są potrzebni?widać kolega nie z branży się wypowiada

#14 PanJacek

PanJacek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 865 postów

Napisano 07 marzec 2015 - 12:37

Kolego, produkcja stali, narzędzi, statków, okrętów, bloków energetycznych, pociągów, samochodów, samolotów, wozów opancerzonych, czołgów, ciągników, buldożerów, koparek, wiertni...

Obejrzyj sobie w jakich jednostkach podaje to Norwegia, Szkocja, RFN, zobacz w jakich to w Polsce, podziel przez liczbę ludności i dotrze do Ciebie różnica skali.

 

Polska to jest zadu... spawalnictwa. Spawacze, technicy, inżynierowie wyjechali wraz z likwidacją przemysłu, starsi wpadają przezimować, młodsi zabrali rodziny.

W Polsce opłacalną formą działalności jest kancelaria prawna sadząca kasztany na wyłudzacje z EU, a nie produkcja przemysłowa. Nikt poważny w Polsce nie został bo w Polsce nie ma co robić, po co robić, nawet narzędzia poginęły, że głupiego podwozia do artylerii nie można zrobić - z Korei zamówią.

 

Za komuny na jednym co robił wisiało dziesięciu co nie robi, teraz jest lepiej - wisi na nim dwudziestu.

 

Kolega się przejedzie do normalnego kraju, zobaczy jak to wygląda, czym zajmują się związki i przy jakim wysyceniu przemysłem powstają.

 

Jak kolega znajdzie zakłady przemysłowe, gdzie na zmianie jest pięciuset spawaczy z zaliczonym r6 to wtedy rozmawiamy o przemysłe gdzie ZZ mają rację bytu.

W Polsce takie zakłady nie występują. Były, ale już ich nie ma.

 

W Polsce spawacze są niepotrzebni, nie ma dla nich szkół, nie ma dla nich sprzętu, nie ma dla nich miejsc pracy gdzie się przychodzi pod bramę zakładu, wyciąga uprawnienia, dostaje kombinezon, szafkę i kartę do podbicijania na bramie (jeszcze tak troche jest na stoczni w lepsze dni).

 

Kolega rozejrzy się po forum... ludzie uczą się spawać na filmach z YT spawarkami we własnych garażach.

W Szwecji idziesz do szkoły (jak jesteś duży to przez urząd pracy) stwierdzasz że Cię interesuje przemysł, cnc, spawanie, co tam akurat Ci się uwidziało, zapraszamy, są maszyny, nie zabawkowe tylko poważne, są instruktorzy, materiału że nie przerobisz, gaz, prąd bez ograniczeń, ucz się, trenuj, gospodarka Cie potrzebuje, nauczyciel sam Cię na praktyki i do pierwszej pracy zaprowadzi. Masz umieć robić, możesz sobie być gamoniem i burakiem, nikt od majstra socjotechnik nei wymaga.

 

W Polsce jak już umiesz, to musisz łazić, prosić się, wymagania z kosmosu (a gdzie masz praktyki nabyć?), jeszcze najlepiej jakbyś negocjatorem był i to wszystko skredytował firmie i dopłacił za to że robisz.

 

15 lat Gawrona robią, już pływa... coś co w normalnym kraju 3 miesiące na kadłub schodzi, bo to przecież troche większy ponton.


Użytkownik PanJacek edytował ten post 07 marzec 2015 - 12:40


#15 spawseba

spawseba

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 08 marzec 2015 - 19:04

no tak czyli lepiej siedzieć z załozonymi rekami i narzekać albo wyjeżdżać za granice na poniewierkę za kawałkiem chleba? Przykro czytać taki pesymizm i nic nie działać , spawacz to również człowiek który ma prawo walczyć o swoje prawa .A co do szkoleń z YT.....tu się nie zgodze z kolegą bo na takich filmikach można co najwyżej nauczyć sie trzymać uchwyt a nie spawać , jeszcze nikt z takiego filmiku nie nauczył się spawać pod ut lub rtg , ajakby kolega niewiedział to takie próbki robi się na certyfikat .

 Reasumując , pomimo intensywnej próby zniechęcenia , nadal jestem za załozeniem zwiazku o czym szanownych forumowiczów poinformuje jak związek powstanie 



#16 PanJacek

PanJacek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 865 postów

Napisano 08 marzec 2015 - 19:51

Kolego to nie jest pesymizm, to realizm.

Aby decydować o czymkolwiek trzeba mieć broń, demokracja to ustrój w którym decydują mieszkańcy uzbrojeni i ich głosy są ważne.

Jak stwierdziła komisja leśnych dziadów nasze są nieważne, i słusznie bo nawet jak fikniemy to jesteśmy nieuzbrojeni a oni są.

I mają takich cyngli jak szogu co tu w innym dziale się obudził że psu do miski pan nie dał. Oni będą do nas strzelać bez mrugnięcia okiem na rozkaz.

 

Dlatego musimy zrobić tak jak Irlandyczcy, wyjechać, zarobić na narzędzia, na środki transportu, wyprodukować broń, wysłać do domu i odzyskać własny kraj.

I wtedy będziesz miał coś do powiedzenia i Twojego ZZ nie rozpędzi szogu z widelcem w ręku bo też będziesz miał widelec.

 

A może mieszkanie na zalewanej oceanem wyspie po prostu nie ma przyszłości i trzeba poszukać sobie nowego miejsca do zasiedlenia.

 

Podstawą decydowania jest posiadanie broni, odebranie broni to akt dominacji nad pokonanym.

No a przecież kto jak kto, ale pracownicy przemysłu ciężkiego to akurat umieją sobie sami wystrugać.

Dlatego właśnie nie ma zawodówek, techników i inżynierii stosowanej.



#17 slay5555

slay5555

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 38 postów
  • Lokalizacjawarmisko-mazurskie

Napisano 08 marzec 2015 - 20:48

spawseba zakładaj jestem za,a co z tego wyjdzie... zobaczymy?



#18 CZŁOWIEK ZE STALI

CZŁOWIEK ZE STALI

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 01 kwiecień 2015 - 17:17

Jestem za i Jesli tylko bede w kraju  pojde na karzda ulice i pomoge jak tylko bede mogl



#19 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 02 maj 2015 - 22:15

no niestety tak to już jest. dawno nie byłem za miedzą ale myślę że dzięki związkom nie ma takich jaj jak u nas. Mam koleżkę który robił sprzęt dla górnictwa

nie jako spawacz ale mniejsza o to. firma padła

 

teraz pakuje towar w kartony w firmie we wrocławiu. pracownicy tam zatrudnieni mają 2300 netto plus obiad za fryko i darmowy dojazd. hala klimatyzowana żadnego pyłka w powietrzu. Zatrudniają bez jakiegokolwiek wykształcenia i praktyki

 

a wczoraj przeczytałem ogłoszenie. firma bilfinger (ta co naprawia most łazienkowski) zatrudni spawaczy 111/141 h-l045 z 3 letnią praktyką za 2700

 

2300 ustawianie pudełek

2700 spawanie pod rtg


Użytkownik weldek edytował ten post 02 maj 2015 - 22:16


#20 PanJacek

PanJacek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 865 postów

Napisano 03 maj 2015 - 07:23

Weldek - ta informacja o 2700 to jest jasna informacja że ten most jest inwestorowi nie potrzebny i nikogo do pracy nie szuka.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zdrowie, ochrona, praca, emerytura

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych