Skocz do zawartości


Zdjęcie

Speedglas 9100x czy Optrel E684

mag maska mig optrel przyłbica samosciemniająca spawanie tig

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 skuwa123

skuwa123

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 21 luty 2015 - 15:18

Witam, wiem, że był już taki temat poruszany ale chodzi mi o konkretne modele. Spawam migomatem 80% i tigiem 20%, Spawam na hali. Spawam głównie punktowo. Stal czarna, grubość do 2mm. Czasami pręty fi 12mm (tu spawam migomatem punktowo i na dużych prądach) Czas pracy 9h. Drut 15kg na 3dni. Nadmuch mi nie potrzebny. Aktualnie używam zwykłej przyłbicy z tradycyjnym szkłem lecz czasami brakuje 3 reki i potrzebna mi automatyczna przyłbica. Na oku mam Speedglasa 9100x lub Optrel E684 Którą polecacie, a może macie jakieś inne propozycje. Ogólnie mam do przeznaczenia 1600zł



#2 waco

waco

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 424 postów

Napisano 21 luty 2015 - 18:07

kup se speedglas 100V do twojej roboty jak znalazł i za 800zł a nie 1600

#3 skuwa123

skuwa123

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 21 luty 2015 - 18:26

Też nad nim myslałem ale wole jednak kupić coś nowszego.

Wzrok siada a ja nie mam zamiaru oszczędzać.

To, że teraz spawam drobnicę nie oznacza, że cały czas tak będzie, wolę kupić coś "przyszłościowego"  


Użytkownik skuwa123 edytował ten post 21 luty 2015 - 18:34


#4 miroslawzmudzki

miroslawzmudzki

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaWierzbanowa Kraków

Napisano 21 luty 2015 - 19:29

Kolego w niku masz nowicjusz więc się zastanów czy te pieniądze ci się nie przydadzą , wyeliminować naświetlenie twarzy przy montażu elementów możesz treningiem , lekkim opuszczeniem maski po ustawieniu uchwytu do materiału (tak żeby przysłonić oczy ) . Jeśli spawasz punktowo to po jakimś czasie wystarczy ci zasłonić rękawicą element heftowany (taka moja sugestia )



#5 skuwa123

skuwa123

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 21 luty 2015 - 19:46

Tak w niku mam nowicjusz ale staż pracy jako spawacz posiadam już kulkuletni.

Pieniadze nie grają tak dużej roli ponieważ pracuję na wyspach a tu troszkę inne zarobki.

Spawam spore elementy w różnych "dzikich" pozycjach.

Czesto spawam w pozycji bardzo pochylonej (90 stopni) gdzie jedną ręką trzymam element w drugiej uchwyt i czasami nie mam nawet jak kiwnąć głową.



#6 maniek669

maniek669

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 300 postów

Napisano 21 luty 2015 - 20:57

bierz speedglasa - sprawdzona marka, wybierz tylko model z większą szybką (xx) i z bocznymi szybkami



#7 skuwa123

skuwa123

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 21 luty 2015 - 21:25

No własnie, speedglas jest sprawdzony i opinie są podzielone więc szukałem dalej i  zainspirował mnie optrel. Teraz mam dylemat i proszę o porady.

A może macie coś innego i sprawdzonego?



#8 krisl1986

krisl1986

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 52 postów

Napisano 22 luty 2015 - 11:10

No własnie, speedglas jest sprawdzony i opinie są podzielone więc szukałem dalej i  zainspirował mnie optrel. Teraz mam dylemat i proszę o porady.

A może macie coś innego i sprawdzonego?

Witam kolege skuwa123, z mojego doświadczenia pomiędzy Speedglas a Optrel to zdecydowanie wygrywa Optrel. W poprzedniej pracy dostałem takiego super wypasionego Speedglasa z Adflo i rok tylko wytrzymał (ciągłe problemy z filtrem), ale nie tylko mi bo i innym kolegą też te maski siadały - niewiem może jakaś trefna partia ale uraz został. Teraz zainwestowałem w swoje zdrowie i kupiłem sobie osobiście Optrela też z nawiem i jak dotąd po półtorej rocznym użytkowaniu nic się złego nie dzieje. A tak na sam koniec dodam że lepiej pracuje mi się w tym Optrelu w porównaniu z konkurentem. Pozdro!



#9 WeldingG

WeldingG

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 22 luty 2015 - 12:38

fu


Użytkownik WeldingG edytował ten post 13 marzec 2015 - 18:43


#10 skuwa123

skuwa123

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 22 luty 2015 - 22:19

Czyli wybór pada na Optrel'a

A jak to jest z tym nawiewem, jak później bym potrzebował to mogę dokupić i założyć?

A taki nawiew będzie pasował?

http://www.millerwel...tress/coolband/
Dołączona grafika



#11 spartaccus

spartaccus

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 23 luty 2015 - 13:22

Abwidzisles obydwie maski żeby je chociaż w rękach poczuć? Ja dzis po poludniu postaram się zrobić dla ciebie jakss wideo recenzje. Mam speedglass i takie polecam.

#12 weldi1

weldi1

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 23 luty 2015 - 19:47

aktualnie mam speedglass'a 9100x razem z nawiewem i lepszej maski w zyciu nie mialem wiec polecam ;)



#13 skuwa123

skuwa123

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 24 luty 2015 - 19:45

Ja niestety nie miałem okazji na żywo pomacać żadnej z nich. Dlatego proszę o pomoc w wyborze



#14 PanJacek

PanJacek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 865 postów

Napisano 06 marzec 2015 - 18:30

Speedglas. Natomiast czy 9000 czy 9100 to bym jeszcze rzucił okiem na późniejsze bajery do tego ^^

Oczywiście X, bo tam kawał szyby. 9100 o tyle fajniejszy że ma opcję 5/8 ściemniania jak znalazł do plazmy i gazu.

 

Nawiew do 9000 jest sto funtów tańszy.

 

Tego nawiewu z helikopterem na baterie nie polecam, lepszy reduktor na pasie i podlączenie do przez filtr sundstorma do kompresora.

Ale to takie zboczenie przy aluminium, gdzie nawiew z tyłu można sobie z tyłu wsadzić byle głeboko.

 

Kupiłem kiedyś SL, ale do tego szyby dwa razy droższe w paczkach po 5, tylko do tiga używam więc zazwyczaj w pudle leży.

 

Do hełmu od razu sobie kup doczepki na uszy i szyję, zasłoń boczne okna bo to ktoś z ciasną czapką wymyślał.



#15 Damien

Damien

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 07 marzec 2015 - 06:50

Witam wszystkich,

od pewnego czasu obserwuje to forum i dzieki przekazanym przez Was informacjom udało mi się wytypować moją trzecią w życiu maskę do spawania (1 to była zwykła tarcza jakieś 20 lat temu:), druga to przyłbica besterka - wszystko do 111). Jako, że w przyszłości chce kształcić się na TIG (wyłącznie w tym) pomyślałem że zanim zrażę się do spawania kwasówki i aluminium wpierw zadbam o zdrowie:).

Jako że pracuje na dość dużej budowie w Holi, miałem okazję "pomacać" kilka masek speedglas 9002 x, 9100 xx fx. Zdecydowałem się na zakup używanej speedglas 9100 XX Fx. Jeszcze jej nie wypróbowałem ale według polskich i litewskich spawaczy ta maska jest o tyle dobra, że szybę ma ogromną i do tego można bez stresu szlifować z pełym nawiewem. Nie wiem jak mi sprawdzi się w akcji ale myślę że jak coś kupować to lepiej wybierać nowe modele które wybierają starsi stażem.



#16 Mario

Mario

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 224 postów

Napisano 07 marzec 2015 - 07:32

jeżeli nie będziesz spawał w dziurach i masz dość miejsca, to jak najbardziej, mam taką jedną 9100XX FX z nawiewem,ale się nie sprawdziła (za duuuuża i ciężka) używam od kilkunastu lat 9002 x i powiem że wiele przeszła( łącznie ze spawaniem celulozą), moim skromnym zdaniem najlepszy model speedglas niestety filtr zaczyna siadać (po bokach zostaje taki rozjaśniony)ogólnie jak masz możliwość używaj zwykłej maski z dobrym filtrem szklanym i oczy oszczędzisz i tańsza w zakupie a do tego zawsze możesz zainstalować nawiew jakiejkolwiek firmy (kwestia nagłowia ) 


Użytkownik Mario edytował ten post 07 marzec 2015 - 21:18


#17 PanJacek

PanJacek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 865 postów

Napisano 07 marzec 2015 - 09:11

Mario witaj w klubie, filtr można kupić nowy, niedrogie są.



#18 Mario

Mario

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 224 postów

Napisano 07 marzec 2015 - 21:21

PanieJacku najśmieszniejsze że 9002 są droższe od  niby nowszych 9100  mam takie namiary na jeden sklepik taniej mają bo tylko 12 m gwarancji ale jak się coś ma sp.....dolić to i tak wysiądzie. Pozdrawiam



#19 Epsztyfikator

Epsztyfikator

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 297 postów

Napisano 12 marzec 2015 - 17:42

kupiłem speedglas 9100 xx sw ,jestem w szoku bo dotychczas spawałem na szkłach lustrzanych i trzeba będzie przesta bo oślepne.

Jetem mega zadowolony do bre przyciemnienie din 13.



#20 Arni

Arni

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 23 listopad 2020 - 13:55

Jeżeli zastanawiacie się nad różnicą pomiędzy systemami oddechowymi 3M do przyłbic Speedglas, to tutaj jest to fajnie opisane -> Adflo Versaflo







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: mag, maska, mig, optrel, przyłbica, samosciemniająca, spawanie, tig

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych