Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przyłbica Zephyr 4500 z nawiewem - warto?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Alkon

Alkon

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano 06 luty 2015 - 11:47

Panowie używał ktoś albo może wyrazić obiektywną opinie na temat przyłbicy z nadmuchem  Zephyr Flip Air 4500? Jak z filtrami, jak z czasem reakcji itp?



#2 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 07 luty 2015 - 16:16

no ja ci mogę doradzić jedno. oprócz innych parametrów dowiedz się jak często zmienia się filtry, bo mój kolega ma speedglasa i od dwóch lat nie zmieniał filtra, ja kupilem dziadowskiego esaba i mniej więcej co dwa tygodnie muszę zmieniać filtr, a jakbym jechał dzień w dzień to musiałbym to robić co tydzień. czyli 400 zł co miesiąc.

i jak dla mnie ten mój esab ma tylko jedną prędkość nawiewu 170 litrów. dla mnie stanowczo za mało, zdarza się że jak jest gorąco a wcześniej coś porobię to normalnie wewnątrz zaparowuje

 

więc wracając do tematu, sprawdź jaki jest nawiew i koniecznie dowiedz się co ile wymienia się średnio filtr i ile on kosztuje



#3 gregor138

gregor138

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 09 luty 2015 - 20:12

ja mam nadmuch Clean air filtr wymieniałem prawie po roku czasu ,ale go przedmuchałem parę razy .dwa stopnie 160l.i 210l min.jedyny minus ładowanie aku 14 godz.Przyłbicę mam podnoszony sam przód z filtrem co jest bardzo wygodne ''ALBATROSS 4000X'' Kumpel ma speedglas i na jednym filtrze spawa pół roku dopiero pierwsza dioda się pali ,a żeby włączył się alarm trzeba całkowicie go przytkać .mam też nadmuch nowy Jackson to samo co esab tylko inna naklejka jeszcze nim nie spawałem ale jak się delikatnie przytka ręką wylot to już alarm wyje.Nie ma też filtra wstępnego może u mnie po prostu nikt go nie wsadził .Tu kolega dobrze podpowiada aby potem z filtrami problemu nie było .do tego esaba to 80 zł kosztuje .Do clean air  5 filtr za 100zl na tablicy kupiłem .pozdrawiam!



#4 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 19 luty 2015 - 12:59

ja mam nadmuch Clean air filtr wymieniałem prawie po roku czasu ,ale go przedmuchałem parę razy .dwa stopnie 160l.i 210l min.jedyny minus ładowanie aku 14 godz.Przyłbicę mam podnoszony sam przód z filtrem co jest bardzo wygodne ''ALBATROSS 4000X'' Kumpel ma speedglas i na jednym filtrze spawa pół roku dopiero pierwsza dioda się pali ,a żeby włączył się alarm trzeba całkowicie go przytkać .mam też nadmuch nowy Jackson to samo co esab tylko inna naklejka jeszcze nim nie spawałem ale jak się delikatnie przytka ręką wylot to już alarm wyje.Nie ma też filtra wstępnego może u mnie po prostu nikt go nie wsadził .Tu kolega dobrze podpowiada aby potem z filtrami problemu nie było .do tego esaba to 80 zł kosztuje .Do clean air  5 filtr za 100zl na tablicy kupiłem .pozdrawiam!

jeśli chodzi o esaba to może masz taki okrągły nawiew. w opisie czytałem że ma on dwa stopnie nawiewu. Ja mam taki niby prostokątny i po paru dniach jak filtr się zapycha to zaczyna wydawać dźwięk jak pisklę kurczaka - dosłownie. przez jakiś czas trochę pomaga przedmuchanie, ale tak po trzecim razie te papierki z filtra zaczynają się strzępić i wymiana. Do mojego filtr kosztuje ponad 100 zł. cały ten system nazywał się jakoś eco air coś tam. naprawdę odradzam



#5 gregor138

gregor138

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 21 luty 2015 - 18:18

jest taki okrągły ,ma tylko jeden stopien nawiewu ,niema tam żadnej regulacji jest identyczny jak origo air jeszcze przyłbica taka sama jak origo tech ,tylko pod szyldem jackson wszystko nowe .Kupiłem to okazyjnie za 950 zł .bateria już jest lit jon. nie wiem czy warto było ale w takiej cenie nadmuchu żadnego nie widziałem .musiałem aby  do ładowarki końcówkę dokupić bo to angielska wersja .Dmucha nawet całkiem dobrze tylko jak się delikatnie przytka rękę to już piszczy ,ale tego clean air co mam w robocie mogę polecić jest to czeskiej produkcji ja używam 2013 roku ,ale rozmawiałem że niektórzy już 4 lata używają i jest ok.



#6 gregor138

gregor138

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 21 luty 2015 - 19:28

jeszcze dodam kumpel ma taki nadmuch 3M taka kwadratowa pucha tam nie ma żadnych piszczałek ,jest tylko wyłącznik z boku parę lat za granicom robił na tym nadmuchu i jeszcze u nas w firmie robi dalej  nawet filtra  nie zakłada i to chodzi dalej ,a weź do swojego nie wsadz to się silnik przewiduje rozwali ,a co do tego Zephyr to nie miałem do czynienia przyłbica ma parametry niezłe według normy to same jedynki są ale czy się szybko zamyka to wyjdzie w praniu. jest na tablicy za 1600 ZŁ .może i warto . bo cena sklepowa zdecydowanie drożej .Na pewno mogę polecić filtry automatyczne most z linii v913 ds. .ADC  są  dobre .tylko cena powala 700 zł netto bo chciałem sobie nowy sprawić bo mam bez tego ADC także już mi przeszło i podziękowałem .



#7 PanJacek

PanJacek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 865 postów

Napisano 06 marzec 2015 - 18:33

Sundstorm z przejściem na adflo.



#8 Mikolaj1992

Mikolaj1992

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 51 postów

Napisano 16 maj 2018 - 19:55

Znalazlem wideo, co do tejprzylbicy z nawiewem.

 

https://www.youtube....h?v=fzVayUF99zE

 

Ja tez sie zastanawiam nad przylbica z nawiewem. Nie wiem, czy ta Zephyr 4500 jest dobra, czy czesto sie wymienia filtry ?

 

Ponoc Optrel jest tez bd dobra firma, tylko, ze drogie sa te przylbice z nawiewem.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych