Skocz do zawartości


Zdjęcie

Związki zawodowe spawaczy. Istnieją?

związki zawodowe i szkdliwe

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gerfild "Alu"

Gerfild "Alu"

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 29 styczeń 2015 - 22:06

Wiatm. Mam dwa pytania ... Ale przed tym, spawam w TiGu w Alu od 3 lat i od pewnego czasu zastanawiam się czy jest takie coś jak...  1. czy w Polsce istnieją związki zawodowe spawaczy?? 2.i czy są warunki szkodliwe ?? 



#2 weld777

weld777

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 336 postów

Napisano 30 styczeń 2015 - 01:46

1-nie

2-nie



#3 Gerfild "Alu"

Gerfild "Alu"

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 30 styczeń 2015 - 05:12

Ale dla czego? Dla czego nie walczyć o swoje?

#4 AIR-SPAW

AIR-SPAW

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 235 postów

Napisano 30 styczeń 2015 - 07:06

Nie ma szan na to by o co kolwiek walczyć teraz jest tak że ty morzesz chciec a pracodawca robi co chce



#5 spartaccus

spartaccus

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 30 styczeń 2015 - 09:22

Wiecie gdzie lezy problem? Nie w pracodawcach, nie pośrednikach nawet tylko w nas samych. Wiem jaka jest sytuacja w Polsce i niestety większość z was rzuca się na  każdą ofertę jaka pośrednik zaproponuje. Sami dopuszczamy swoją aktywnością choćby w dziale praca na naszej stronie gdzie 98% to pośrednicy. 

Jeśli pośrednikom skonczą sie darmowe ręce do pracy skończy sie wyzysk. Pamiętajmy że jeśli pośrednik oferuje nam powiedzmy 10 e netto już po wszystkich potrąceniach to ma minimalnie 8 euro netto z naszej godziny a sa i większe stawki przynajmniej dla spawających nierdzewkę , rury itp.

Niestety często pracodawcy zwłaszcza zagraniczni niechcą rozmawiać z pojedynczymi  spawaczami i wolą zatrudnić agencję ale oni tez mają swiadomość że pracownik nisko opłacany nie jest wydajny, dokładny musi być  ale wydajność niestety jest słaba. Ja już kiedyś zaproponowałem żeby utworzyć między nami grupę spawaczy o różnych specjalnościach . Wiadomo jest że spawacz tez bez znajomości języka nie będzie zarabiał tyle samo co taki co zna dość  płynnie język niemiecki czy angielski. Ale szanse na wyższe zarobki są znacznie większe. Ja zarys takiego przedsięwzięcia mam już , znam język niemiecki bardzo dobrze, potrzebowałbym jedynie innych kolegów którzy znają angielski do współpracy. Jeśli są wsród was chętni rozruch takiej grupy to ja się chętnie podejmę. Pamiętajcie w grupie siła.

 

To może  być początek naszego związku zawodowego. ;)


Użytkownik spartaccus edytował ten post 30 styczeń 2015 - 09:24


#6 amator

amator

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 69 postów

Napisano 30 styczeń 2015 - 12:31

Spartacus, skoro masz zarys,to może napiszesz jak to by wyglądało w realu ?!Wtedy może będzie jakiś odzew jak narazie -masz zarys a pośrednicy ludzi i się rechoczą do bólu z baranów...Właśnie czytałem ofertę z ORIONA na platformy z angielskim za 10 funtów i 3-ech już odpowiedziało...



#7 Gerfild "Alu"

Gerfild "Alu"

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 30 styczeń 2015 - 13:10

Gdy by przestać narzekać jak to źle i nie dobrze, weźmy się do pracy!,dlaczego pielengniarki, nauczyciele czy jak teraz gurnicy mogą walczyć o to co nalerzy się im za ich pracę, tylko spawacze jakoś tak podchodzą do sprawy " bo się nie należy" jak nie będziemy się sami doceniać i stawiać własne warunki pracy to żaden pracodawca nie skoczy wyżej niż może. Jak bym chciał wyjechać zagranicę to bym wyjechał, ale jestem Polakiem z czego jestem dumny i chciał bym a by tu w kraju było tak jak zagranicą jak nie lepiej. Ale cóż ja jeden mogę sam.... ?! Nic.... Jak to mówią, W jedności sila. Na każdego jest jakiś sposób, tylko trochę chęci i zainteresowania. Pozdrawiam.

#8 Mario

Mario

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 224 postów

Napisano 30 styczeń 2015 - 16:52

spartaccus o  ile sobie przypominam to całkiem nie dawno sam szukałeś spawaczy do pracy ..... za przypomnij ile ........a co do związków to złożony temat i wielokrotnie wałkowany.

Nie ma jedności i zaufania (jeden - drugiemu) zawsze będzie znak zapytania ,czy aby nie ma przekrętu . 



#9 slay5555

slay5555

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 38 postów
  • Lokalizacjawarmisko-mazurskie

Napisano 30 styczeń 2015 - 17:03

w Polsce dopóty urzędy pracy będą wszystkim robić papiery spawacza,to tak i będzie jak jest,bo pracodawca nie będzie ci płacić 25zl za spawanie bo woli wziąść 2lub3 z urzędu zarejestrowac na najniźszą krajową i płacić po 7zl na godzinkę i zawsze coś tam upierdolą,a ich wypociny odbierze koleś szefa i dostanie w łapę żeby to poszło,wiec w tym kraju długo nie będzie jeszcze dobrze, młodym nie ma się co dziwić chcą złapać doświadczenia i za granicę,a ja nie chcąc robić za 10 zł i dlatego wyemigrowalem do UK bo dorabiać następnego polskiego biznesmena,nie twierdzę że w całej Polsce tak jest ale w większości niestety tak,a najlepsze to to że w Londynie tu gdzie aktualnie jestem spotkałem jednego polskiego biznesmena który potrzebował spawacza i jak zapytałem się go ile 10£ na czarnucha wiec to już jest polska nacji żeby przysłowiowe wyje... na kasie a u Anglika w tej samej pracy 20£ z ubezpieczeniem wiec można,ale jest i 2 strona medalu ten właśnie Anglik woli zatrudnić przez agencje a ta znowu zapłaci ci 15£ a co do języka to nie jestem orłem w angielskim ale angielskiego pracodawcy to nie przeszkadza bo on chce mieć fachowca który zrobi mu konkretną robotę,konkretnie za którą on dostanie konkretną kasę i nie będzie musiał dawać w łapę gdzie jest to tu nie do pomyślenia,a dogadać się ze mną dogaduje zajmuje mu to więcej niż z naturalizowanym anglikiem ale to ja zarabiam więcej niż ten angol ,wiec niech kolega Spartakus nie krzyczy o tym ze on zna język i powinien więcej zarabiać niż ten który nie zna bo od tego kto ile będzie zarabiał jest pracodawca

#10 miroslawzmudzki

miroslawzmudzki

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaWierzbanowa Kraków

Napisano 30 styczeń 2015 - 19:35

:lol: Ha ha ha i się zaczęła jazda, spartaccus wierzysz jeszcze w te związki ? Polak polaka za 10 centów zajebie a nie będzie współpracował .Mam kilku kolegów za którymi pójdę spawać a oni za mną [ bo się szanowaliśmy a jak był dobry kontrakt to się ściągaliśmy na robotę ] .Tyle w temacie .



#11 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 30 styczeń 2015 - 19:45

a co do związków zawodowych, to nie ma takiej opcji żeby powstał taki związek w branży gdzie nie ma zakładów zatrudniających po kilkaset osób z danego zawodu.

takie jest moje zdanie, może się mylę. jedyna szansa to próbować wyodrębnić jakąś część ze związku metalowców, ale tak żeby nadal pod nich podlegał, chociaż nie wiem czy aby jeszcze istnieje związek metalowców



#12 Gerfild "Alu"

Gerfild "Alu"

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 30 styczeń 2015 - 19:53

Ja o związkach zawodowych a nie kto gdzie ile i w jakiej walucie zarabia. Tak prawda, brak zaufania u nas do samych siebie a co dopiero do innych. Po co pomagać blazniemu , jak można zachowywać się jak dzieci i zamiast o pracy i do pracy to idziemy na plac zabaw albo do przeczkola. I w jaki sposób w tym kraju ma być lepiej? Ja to jeszcze dzieci... ( Jeżeli ktoś poczuł się urażony po przeczytaniu, to nnajmocniej Przeraszam. )

#13 Gerfild "Alu"

Gerfild "Alu"

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 30 styczeń 2015 - 20:07

Weldek, jeżeli twierdzisz że szans nie ma ... To powiedz mi tak, a co Pan zrobił aby te szanse się zwiększyły.? Kiedyś pewną starza pani zwróciła się do mnie o pomóc i tak w kfestij żartów i grypsow , mówi do mni czy wiem jaki jest narodowy sport Polaków, " Sport dla Polaków? Zawodowe narzekanie jak mi to źle i nie dobrze a sam nic tak naprawdę nie zrobi aby było jemu i młodszym pokoleniom lepiej

#14 Mario

Mario

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 224 postów

Napisano 30 styczeń 2015 - 20:08

kolego jedyna możliwość to związki jak w stanach z niezależnym zarządem .......... przewodniczący itd...... niestety nikt nie poświęci swojego czasu,w którym może zarobić pieniądze, na siedzenie za fri i zajmowanie się sprawami związku do tego dochodzą inne stanowiska ..... odpowiedz sobie czy stać Ciebie i członków SPAWACZY na płacenie składek , dodam do powstającego związku bez kapitału i to całkiem sporo potrzeba  aby mógł funkcjonować (prawnicy kosztują ) i zajmować się sprawami SPAWACZY . Podsumowanie .... bez kapitału i zaufania nie ma opcji na funkcjonowanie związku ...... i oczywiście jak wszyscy zauważyli brak zaufania ...... to chyba nasz (tradycja)cecha narodowa ,po tylu kopach w du....e .  Pozdrawiam 



#15 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 30 styczeń 2015 - 20:21

ale co miałyby wywalczyć takie związki? zastanówcie się, że zmuszą prywaciarza żeby płacił ludziom 10 tys. w Polsce? czy żeby wyeliminowały z rynku pośredników? związki mogą załatwiać sprawy kopalni a nie garażu pana józia i jego dwóch spawaczy

 

tu gadamy o spawaniu rurociągów itp, ale tak naprawdę w Polsce może 1% zajmuje się poważnym spawaniem, reszta to setki, jeśli nie tysiące gównianych warsztacików zatrudniających po kilku ludzi


Użytkownik weldek edytował ten post 30 styczeń 2015 - 20:24


#16 slay5555

slay5555

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 38 postów
  • Lokalizacjawarmisko-mazurskie

Napisano 30 styczeń 2015 - 20:40

waldek weteran napisał 

 

[color=rgb(40,40,40);font-family:helvetica, arial, sans-serif;]widzę że nie bardzo się orientujesz w temacie spawania. Albo jesteś płotospawaczem. spawając płoty może sobie zatrudniać gość ludzi po kursie, ale tam gdzie w grę wchodzą poważne styki to po pierwsze 100 spawaczy po kursie z up nie zrobi tego co jeden fachowiec i żaden koleś szefa nie zrobi żadnego odbioru. Bądź pewien że spawanie wykonane przez piekarzy można odebrać pod warunkiem że to są spawane płoty i to spawane na podłodze [/color]

 

 

w temacie spawania orientuje sie dobrze,za to ty chyba nie bardzo w polskich realiach,a co do tego kto co spawa to możemy tu se pisać po kilka stron klawiatura przyjmie wszystko



#17 Roberto1

Roberto1

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 30 styczeń 2015 - 22:31

Dobra panowie temat zamkniety zwiazkow nie bedzie bo jest h.. dupa i kamieni kupa chyba ze spartacuss cos wymysli bo ma plan ale ja bardziej do smutnej prawdy. Dawaj mi te firmy gdzie daja 100pln na godz ? Spawam styki na Stoczni twardym ceonem i Tigiem pod RTG na dzialalnosci i mam 35pln na czysto na Stoczni w Trojmiescie .I tak pomyslalem ze pier....le nie lece za dwa miechy na kontrakt do Angli bo mi sie nie oplaca za 12funciorow na godz ? Jak tyyyyle daja 100 powiadasz ? 



#18 slay5555

slay5555

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 38 postów
  • Lokalizacjawarmisko-mazurskie

Napisano 31 styczeń 2015 - 15:34

Z tym wykorzystywaniem ludzi to Polak ma to we krwi,im więcej ktoś płaci pracodawcy czy pośredników za jakoś robotę tym więcej on próbuje skubnoc z ludzi tych którzy to robotę robio,bo to co zarobi to mało,a puzniej tak jak kolega pisze wozi się BMW za buk go wie ile i zmienia je 2 razy w roku aby tylko wrzucić w koszta,niech i on sobie jeździ to BMW ale niech i płaci ludziom tyle ile się należy za wykonaną prace,nie mówię że wszyscy tacy pracodawcy są ale w większości przypadków tak jest niestety

#19 spartaccus

spartaccus

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 31 styczeń 2015 - 23:50

No i ruszyłem za przeproszeniem gówno i zaczylo śmierdzieć. WIecie co ja rzeczywiscie dam sobie spokój ze społecznictwem. 

Ktoś wspominał o spawaniu płotów, ja mam u siebie takiego jednego co spawa płoty pod wiatą, lato czy zima i chciałbym za tą kasę którą on ma bez liczenia ile za styk, bez stawek w euro. Ja nie jestem tak dobrym spawaczem jak wy, Spawam od niedawna, również pod RTG konstrukcje do mostów i chyba mi wychodzi bo poprawki zdażają mi się bardzo rzadko. Mam całkiem przyzwoitą stawkę i więcej mi nie potrzeba, pomogłem kilku osobom ale chyba już więcej nikomu chociaż poznałem niedawno jednego kolegę i pomogę jeszcze raz o ile będę w stanie. Najgorzej mnie rozpierdziela to ze Polak Polaka w łyżce wody by utopił. 

 

Przypuszczam że 2015 bedzie ostatnim rokiem gdzie będę jako takim spawaczem i stanę się płociażem takim co smarka jak mówią co niektórzy. Pospawa się rolnikowi  brony czy pług i będzie gicior, będę na miejscu i co najwyżej poczytam wypociny tych co się wymadrzają i będą po mnie jechali. ;) 



#20 Admin

Admin

    Weteran

  • Administrator
  • 119 postów

Napisano 02 luty 2015 - 00:50

6 zgłoszeń na 3 użytkowników z powodu jednego tematu. Dawno tyle nie było.

 

Jeden istotny dla dyskusji użytkownik został skasowany (konto z postami) za dublowanie konta.

 

Po tym musiałem nieco powycinać inne posty, które przestawały mieć sens.

 

Proszę na temat. Zasadniczo w pierwszym poście założyciel tematu otrzymał już odpowiedź.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych