Skocz do zawartości


Zdjęcie

Na co robić uprawnienia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 redon

redon

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 26 styczeń 2015 - 07:25

Witam,W przyszłości zamierzam uciekać za granicę aby tyrać dalej w tym zawodzie:) Na obecną chwilę posiadam podstawowe uprawnienia na Tiga oraz Maga wydane przez IS.Czytając wasze tematy widzę,że na niewiele mi się przydadzą za granicą.Dlatego chcę zrobić kolejne uprawnienia i tu mam pytanie: na co najlepiej robić w dzisiejszych czasach, czy kolejne moduły w metodach,które już mam czy też może jak myślałem na 111 oraz 136? I drugie pytanie:przez kogo wydane? TUV czy DNV?

#2 spartaccus

spartaccus

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 26 styczeń 2015 - 09:45

Kto tak powiedział ze na niewiele się przydadzą za granicą? Spełniają normę EU czy nie? Mi tez tak jeden w DE powiedział że IS oni nie honorują to powiedziałem zeby podstawę prawną mi podał i na pismie mi to dał to się wycofał.



#3 magius

magius

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 178 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 26 styczeń 2015 - 12:07

Podstawa, podstawą. Należy pamietać, że najważniejszy jest klient i jeżeli on wymaga żeby konstrukcję, którą zamówi spawali spawacze z certyfikatami z danej jednostki notyfikowanej to tak ma być. W przeciwnym razie nie odbierze konstrukcji i koniec dyskusji...

Co do pytania zadanego przez autora tematu - musisz się zorientować gdzie chcesz pracować i wybadać jakie w danej dziedzinie spawania (czy to energetyka, czy spawanie urządzeń ciśnieniowych, czy spawanie konstrukcji budowlanych itp.) są najczęściej honorowane certyfikaty spawaczy. Niestety nie można zrobić "uniwersalnego" uprawnienia, które będzie przez wszystkich uznawane.



#4 redon

redon

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 26 styczeń 2015 - 13:44

Co do miejsca to Skandynawia lub inny kraj anglojęzyczny,niemcy odpadają ze względu na język,a co do dziedziny spawania to jak dla mnie bez większego znaczenia.

#5 WIZARD

WIZARD

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 94 postów

Napisano 26 styczeń 2015 - 14:50

Witam .

Skoro chodzi ci o Skandynawie to zdecydowanie DNV - zresztą wszystko zależy kto firmuje i kto odbiera robote i wg. czyich norm czy standardow. A co do metody to chyba napraktyczniejsze sa wszelkie lamance typu.141/111,141/136,135,138/136.

A z ta opinia ze papiery z IS sa do d... to duza przesada w większości przypadkow i tak trzeba robic probki -robisz to dobrze pracodawca bardzo czesto sam funduje Ci egzamin w wymaganej jednostce certyfikującej,wbrew pozorom spawaczy nie jest tak mnogo :). Oczywiście zawsze jest ryzyko ze nie dopuszcza Cie do probek bez wymaganych kwitow. bo jest cala masa ludz którzy porobili za wlasna kase rozne egzotyczne papirusy. W każdym razie probki i tak to weryfikują -cos co było zrobiobione DOBRZE I UCZCIWIE dla IS będzie tak samo dobre dla DNV ,LLOYDA czy innego TUV-a

Pozdrawiam i powodzenia zycze ,mam nadzieje ze odrobinke pomoglem



#6 redon

redon

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 26 styczeń 2015 - 15:04

Wizard każdy z Was coś pomógł swoją wypowiedzią .Odnośnie tematu,który napisał Spartaccus to możliwe,że tak jest,ale w wielu przypadkach pracodawca pisze przez kogo spawacz ubiegający się o stanowisko ma mieć wydane papiery.I głównie dominują TUV lub DNV

#7 141/111/135/136

141/111/135/136

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 26 styczeń 2015 - 19:01

do niemiec tylko TUV a do uk LLOYDsy..ale tak jak koledzy wyzej pisali od kazdego pracodawcy to inaczej bo np majac UDT pojedziesz do Norwegii gdy np Aker i tak ma spawaczy z pl i nie musi byc DNV...dla nich masz spawac jak w WPS i zaliczyc probki


Użytkownik 141/111/135/136 edytował ten post 26 styczeń 2015 - 19:05

"Będąc od wszystkiego będziesz do niczego! Rób jedno i spawaj"

#8 Roberto1

Roberto1

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 26 styczeń 2015 - 23:38

Kolego redon podoba mi sie co napisales i masz racje i tego sie trzymaj   [  w[color=rgb(40,40,40);font-family:helvetica, arial, sans-serif;] wielu przypadkach pracodawca pisze przez kogo spawacz ubiegający się o stanowisko ma mieć wydane [/color][color=rgb(40,40,40);]papiery.I głównie dominują TUV lub DNV ] a Skandynawia DNV !  Zgodze sie tez z tym ze oczywiscie papiery nie spawaja ale wiekszosc chce te co napisalem wyzej i wtedy zapraszaja cie na probki a te weryfikuja twoje umiejetnosci a pozniej jest produkcja i kolejna weryfikacja jaki z ciebie spawacz.Ja tez mialem upr Gliwickie 135BW-136BW 141HLO45 GR5  i co? Leza sobie bo tylek sobie nimi wytre?     Umnie tam gdzie pracuje czyli na Stoczni w Trojmiescie chcieli DNV ale powiedz mi czemu chcieli DNV  skoro pracuje na Stoczni w Polsce! Nie w Skandynawi!! Wiekszosc wymaga upr dozorowych a nie Gliwickich ja musialem podchodzic do probek z kazdej metody i mam wszystkie przez DNV  i zato placilem ze swojej kiermany bo wybacz zeby pracodawca wylorzyl po 1200 zlociszy za probki za kazda metode . Do spartacussa upr gl spelniaja norme UE ty niewiesz co to jest spawanie czytajac twoje wypociny tu na tym forum podstawa prawna ja pierdole reka mie swedzi zeby ci przy.....olic . Chlopie pospawaj troche w tym zawodzie bo te 198postow na tym forum weterana z ciebie nie zrobi! [/color]


#9 redon

redon

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 27 styczeń 2015 - 18:00

Panowie jeszcze jedno pytanie,aby nie zakładać już nowego tematu.Czy pracodawca zwraca uwagę na to w jakiej szkole został mi wydany certyfikat np.DNV?

#10 WIZARD

WIZARD

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 94 postów

Napisano 27 styczeń 2015 - 19:21

Witam .

Czy pracodawca  zwraca uwagę  na to gdzie były robione?-tego nie wiem pewnie może zwłaszcza kiedy cos mu nie pasuje i papier wygląda na lipe(tak swego czasu było z papierami z Sefako) Co do DNV to może je sprawdzić  na stronie DNV-ma wtedy wgląd nawet do protokolow badan (oczywiście nie tak ze klika i widzi musi najpierw dostać zgode DNV na  takie śledztwa zresztą Ty jako posiadacz papieru masz tez wgląd w to) Wiem ze niektóre firmy na zachodzie sprawdzają papiery  wydane poza Skandynawia czy stara unia-ciekawe  dlaczego ? :D- choć i oni dorobili się już swoich artystow w temacie jak choćby sławny Marc Von H........ z  Rotterdamu.



#11 Roberto1

Roberto1

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 27 styczeń 2015 - 21:51

To Franciszek jest caly czas aktywny? 



#12 Schweisser

Schweisser

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 632 postów

Napisano 08 luty 2015 - 07:38

ja z mojego punktu widzeniai tego co mnie spotkalo w spawalniczym zyciu na pewno teraz bede robil DNV...w anglii honoruja niemeic tez spojrzy korzystnie zazwyczaj holandia to wrecz prosza no i skandynawia bez problemu...IS nie jest najgorszy ale nawet w holandii sie spotkalem ze nie chcieli rozmawiac z chlopakami ktorzy mieli IS..mozna bylo tylko na Lloydsach i DNV robic



#13 PanJacek

PanJacek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 865 postów

Napisano 05 marzec 2015 - 07:03

Ważne żeby nie polskie, bo drukują tego jak fed dolarów. Pokrycia żadnego.

 

Jak zrobisz Norske Veritas to w UK nie mają z tym problemów i odwrotnie z LLoydsem.

Ale DNV to zapisz się do pośredniaka w Szwecji, pal głupa, że nie umeisz spawać, wyślą Cię biurwy do szkoły, tam pokażesz że umiesz, szkoła Ci zapłaci za zrobienie ceryfikatu r6, do roboty od razu wygoni jak rozumiesz na tyle że spawasz gdzie palcem pokażą. Szkolą zadowolona bo skasują za półroczną naukę zawodu i sukces bo do pracy człowiek poszedł, urząd w papierach ma sukces, wszyscy szczęśliwi.



#14 redon

redon

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 11 marzec 2015 - 21:13

Do:Pan Jacek wszystko ładnie tylko żeby móc się zapisać do pośredniaka w Szwecji to chyba musze być tam zameldowany,racja?

#15 PanJacek

PanJacek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 865 postów

Napisano 11 marzec 2015 - 21:47

No to się zameldu. Diasporę mamy większą niż Żydzi, 25% populacji z okazji 25 lecia szybkości poszło w siną dal.

 

Jedziesz do Szwedowa, parkujesz u znajomych, idziesz do skatteverku (skarbówka) z umową o pracę od znajomej firmy (od razu składasz rezygnację tylko się nie chwalisz), w dwa tygodnie masz pesel, idziesz z tym do urzędu pracy (ams.se) i od razu trujesz o kurs na spawacza czy co tam chcesz.

 

Tam na siłę nawet muslimów co ani me ani be wysyłają to język jest tylko pro forma.

 

 

Ja nie mam żadnych kłopotów z przemieszczaniem się między państwami. Morza w EU po kolana ^^



#16 Schweisser

Schweisser

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 632 postów

Napisano 12 marzec 2015 - 13:22

a jak mozesz to powiedz jakie sa realne stawki w szwecji typowo przez szwedzkie biuro?np spawajac tig styki dajmy na to mag konstrukcje?



#17 PanJacek

PanJacek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 865 postów

Napisano 12 marzec 2015 - 21:21

W Szwecji cały przemysł fiknął kozła ponad dwa lata temu, teraz tam nic nie ma, kogo mogli powywalali, reszta pozatrudniana na 75%, nastroje wobec obcych wrogie. Kogo mogli do szkół posłali, czyli tak jak zawsze zamiatają bezrobocie pdo dywan, bo za chodzenie do szkoły płacą, wszędzie napisy sprzedam/wynajmę. Większość produkcji wywieziona do Danii, gaz, olej, plastiki do Szkocji.

 

Ostatnie wypłaty w Szwecji brałem 280 sek/h, r6, własne narzędzia, praca na hali.

 

Teraz jak gdzieś jechać to Irlandia, Bristol, Szkocja.

Norkowo zalane bezrobotnymi Szwedami.

W Szwecji jest teraz niebezpiecznie i obowiązuje arabski. Taki piękny kraj tak na psy zszedł, że aż szkoda.



#18 SUDAN

SUDAN

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 18 marzec 2015 - 22:45

witam. przyłącze sie do tematu. mam możliwość zrobienia sobie kursu za darmo (dofinansowanie z UE) MIG,MAG,TIG. bardzo ogulnikowe. tu moje pytanie. jaki kurs wybrać?

dodam że w prazy spawam tigiem alu oraz nierdzewke  i półautomatem czarną w osłonie CO2.

pozdrawiam

 

a w domu dorabiam spawaniem alu półautomatem(np wstawianie podłogi w wywrotkach)


Użytkownik SUDAN edytował ten post 18 marzec 2015 - 22:48


#19 PanJacek

PanJacek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 865 postów

Napisano 18 marzec 2015 - 22:56

Jak alu spawasz śmigiem i tigiem to czego jeszcze chcesz się nauczyć?

To już tylko praktykować pozostaje.

No chyba że się na gazociągi stickerem chcesz przestawić.



#20 SUDAN

SUDAN

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 18 marzec 2015 - 23:00

nie mam żadnych uprawnień a spawam z zamiłowania od jakichś 8 lat. myśle że teoria sie przyda wiec trzeba coś wybrać. (nie spawam 8 godz dziennie, średnia wyjdzie godzina samego spawania.)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych