Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przyłbica dla pół amatora.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Morświn

Morświn

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 25 styczeń 2015 - 01:02

Witam

jak pisałem w innym wątku obecnie kończę kurs na pierwszy moduł w 141.

Niedługo będę zaczynał pierwszy w 111. Przyłbice które mamy na kursie to zwykłe takie jak w załączniku.

Ogólnie nie są złe lecz... Może i marudzę ale nie jest przyjemnie nosić taką przyłbicę po x osobach do tego gąbka (na czoło) wygląda jakby ktoś ją z niszczarki wyciągnął...A samo mocowanie na głowie wyrywa włosy :) .Kiepsko się ją poza tym reguluje.

Wiem że za te pieniądze (~30zł) nie ma co oczekiwać fajerwerków i komfortu jak w maskach z górnej półki.

Przyłbicę będę używał na kursie 141,111 (jak na razie tyle) i w domu nieraz na 111 z chęciami na zakup jakiegoś TIG-a w przyszłości.

Na Speedglas-a mnie nie stać ani mi on w niedalekiej przyszłości by się nie przydał więc szukam czegoś fajnego (nie samo ściemniającego!!) do 250zł. Wiem że to mało no ale uczeń jestem i z kasą krucho ;) . Zależy mi aby łatwo dało się dokupić szkiełka i najlepiej aby wlazła pod nią maska 3M 6000 (o ile to możliwe). Wstępnie się rozglądałem i znalazłem taką: http://allegro.pl/ke...4988569261.html

 

Pomożecie, doradzicie, odradzicie? Nie chce kasy w błoto wyrzucić.

 

Pozdrawiam Adrian.

Załączone pliki

  • Załączony plik  1.jpg   6,2 KB   2 Ilość pobrań


#2 maniek669

maniek669

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 300 postów

Napisano 25 styczeń 2015 - 08:22

kup sobie:

 

http://allegro.pl/pr...4993869615.html

 

no, chyba, że chcesz dopłacać 200zł za znaczek kemppi...



#3 Morświn

Morświn

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 25 styczeń 2015 - 10:16

Ok, czyli rozumiem że Kemppi to marka za którą płacimy wcale nie oznaczająca jakiejś super jakości.

W takim razie nawet fajnie że ten Esab jest tak tani, dla mnie to i lepiej :) .

Mam jeszcze takie pytanie czy w tej przyłbicy jest tak że jest szybka szklana/szkło ciemne/i znów szybka szklana do szlifowania?

I ogólnie szkło do niej dokupywać w wymiarach 90x110 i nie będzie problemu z wymianą?

Ostatnie pytanie to czy ktoś z was próbował spawać w przyłbicy tego typu z okularami pod spodem i maską 3M?

 

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź ;) .



#4 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 25 styczeń 2015 - 11:29

ja kiedyś kupiłem przyłbicę pewnej firmy, która była w fajnej cenie. Potem się okazało że białe "szkła" pasują tylko od tej samej firmy i są dużo droższe. taki złodziejski sposób myślenia. Masz coś taniej a potem części drogie. Jednak ja postanowiłem nie karmić oszustów i kupuję cięty na wymiar paski pleksiglasu czy jak mu tam i sam sobie długość docinam. 

Ogólnie z przyłbicami jest jak z każdym innym towarem. im tańszy tym gorszy. W przypadku przyłbic znaczenie ma tylko jakość materiału i aby gdzieś nie prześwituje bo ciemne szkła sam dobierasz.



#5 waco

waco

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 424 postów

Napisano 25 styczeń 2015 - 12:19

Hmm ja pamiętam że mojego kolegi znajomego brachol poszedł na kurs. Marudził że przyłbice na kursie to papier i jedną nosi 10 osób to się zrzuciliśmy i młodemu kupilim przyłbice 3M 100V. Cena 600zł super nagłowie podstawowe funkcje i co ważne 3M 6000 i 7500 się mieści ale z tymi filtrami okrągłymi jedynie. Warunek był taki że dostanie przyłbice ale odda w ratach jak zacznie pracować  :D Koniec z końcem skończyło się na dobrej flaszuni w 3 i gitara. 

Poproś rodziców, ciocie, wuja niech ci wezmą na raty a jak zaczniesz prace to oddasz. Zapytać warto a na zdrowiu niema co oszczędzać



#6 Morświn

Morświn

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 25 styczeń 2015 - 13:45

Niby dobra opcja z tym żeby rodzine poprosić gdyby nie fakt że już im spłacam Dość drogą maszynę. Niestety narazie budżet to 250zł.Jak bym chciał pracować kiedyś w zawodzie to na pewno kupie taką z nawiewem co by syfu po 8h nie wdychać.W takim razie co robić? Brać Kemppiego czy polecicie coś innego w podobnej cenie? Ogólnie nie wiem czy to złudzenie ale jak patrze na tą przyłbice to jakby miała wypukłą szybkę?Jezeli tak to pewnie będzie problem z wymianą szkieł.Byłem dzisiaj w sklepie i nie mieli wymiarów 90x110 i tak myślę czy nie bylo by z nimi problemu jakbym chciał dokupuć czy zmienic.

#7 weld777

weld777

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 336 postów

Napisano 25 styczeń 2015 - 15:28

bierz Adfilo,tania nie jest[przekroczy twój budżet paręnaście razy] ale będziesz miał na cale zycie i będziesz zadowolony



#8 maniek669

maniek669

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 300 postów

Napisano 25 styczeń 2015 - 15:38

nie słuchaj bzdur, jeżeli chcesz przyłbicę pasywną to kupuj taniego esaba, bo przecież szybki są wymienne (identyczne jak w kemppi, srempi i innych), i mają zawsze tą samą jakość. Cena tu nie ma znaczenia. Nie ma problemu z doborem. A jak chcesz kupić aktywną, to najtańszą jaką mogę polecić to DISCOVERY D718G. 



#9 Morświn

Morświn

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 25 styczeń 2015 - 15:49

Ok najprawdopodobniej zdecyduje się na tego Esaba i wrzuce pod niego 3M z okrągłymi filtrami.Wiem że jak zapłacę 6k to będę miał sprzęt z najwyższej półki.Niestety jako osoba która na razie nie ma stałych dochodów było by cieżko.Szczególnie że najpierw wolę zrobić pozostałe moduły na 141 bo z nimi prędzej zarobie na markowy sprzet.Pytanie czy nie będzie problemu dokupić szkieł o wymiarach 90x110?

#10 tommypro

tommypro

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 25 styczeń 2015 - 15:57

110x90 dostaniesz wszędzie. Wewnętrz masz 120x100 jednak musi być elastyczne. Właśnie przez to ze w klapce jest białe ciemne i znów białe ma ona swój ciężar i siadają sprężyny. Swoją wykończyłem w rok. Ale po wypróbowaniu wielu przyłbic właśnie kupuje druga sztukę. Powinno Ci to dać do myślenia. Pozdrawiam

#11 Morświn

Morświn

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 25 styczeń 2015 - 16:01

Tak dało dzieki za pomoc jak jej troche poużywam podziele się wrażeniami. Pozdrawiam.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych