Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sprzęt do nauki.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 trebron91

trebron91

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 14 styczeń 2015 - 20:28

Witam. Jako, że chcę zacząć przygodę ze spawaniem zawodowo(na początek metoda mig), zacząłem przeglądać w internecie ceny kursów(mig od 2100zł), przeszperałem trochę te forum i z tego co wyczytałem lepiej za te pieniądze kupić sprzęt do nauki i nauczyć się spawać z youtue, książek + kogoś kto zna się na spawaniu niż płacić za kursy z własnej kieszeni (w PUP-ie nie ma jak na razie darmowych kursów, trzeba poczekać). Co trzeba kupić od A do Z żeby zacząć spawać i jaki migomat polecacie w rozsądnej cenie.



#2 tony halik

tony halik

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 31 postów

Napisano 15 styczeń 2015 - 10:56

Raczej zacznij od metody MAG - 135. A potem podnoś sobie poprzeczkę! Z książek za dużo się nie nauczysz chyba że rozróżniać metodę MAG od MIG. Co do sprzętu o zależy od kwoty jaką chcesz przeznaczyć na zakup. Kwota "rozsądna" może być znacząco skrajna. Jeżeli chcesz spawać zawodowo to i tak papierek Ci się przyda!



#3 trebron91

trebron91

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 15 styczeń 2015 - 11:33

Nie chcę być niemiły, ale czy przeczytałeś ze zrozumieniem mój temat("[color=rgb(40,40,40);font-family:helvetica, arial, sans-serif;]youtue, książek + kogoś kto zna się na spawaniu[/color][color=rgb(40,40,40);font-family:helvetica, arial, sans-serif;]", "[/color][color=rgb(40,40,40);font-family:helvetica, arial, sans-serif;]w PUP-ie nie ma jak na razie darmowych kursów, trzeba poczekać"[/color][color=rgb(40,40,40);font-family:helvetica, arial, sans-serif;])??[/color]

[color=rgb(40,40,40);font-family:helvetica, arial, sans-serif;]Także twój post nic nie wniósł oprócz tego, że sprecyzuję kwotę. Kwota za sprzęt ze wszystkim około 2000zł(koszt kursu).[/color]


Użytkownik trebron91 edytował ten post 15 styczeń 2015 - 11:37


#4 tony halik

tony halik

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 31 postów

Napisano 15 styczeń 2015 - 12:36

Ja też  nie chce być nie miły. Jeżeli chcesz zacząć naukę od metody MIG - to prawdopodobnie mylisz dwa podstaw metody spawania MIG i MAG. Jeżeli potrzebujesz opisu szczegółowego co potrzebujesz do spawania to widzisz ile czekasz na odpowiedz (jakąkolwiek). Każdy kto zabiera się za spawanie musi (MUSI) posiadać minimum wiadomości. Tak wiec kolego troszke wiecej pokory i szacunku dla osob kore chca Ci przekazac jakakolwiek informacje, bo jak widzisz nie wszyscy chca Ci pomoc. Powodzenia!



#5 Developers

Developers

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaMój świat....Moje kredki....

Napisano 15 styczeń 2015 - 15:30

Jest pełno sprzętów do takich pieniędzy

Czyli najlepiej wyrwać komplet czyli

butla

spawarka

tam drut i pierdołki

bo tak podliczyć np

spawara z 1000

przyłbica z 200

drut 50

butla na własność z 200

jakiś sprawy z 10zł

lufy 10zł

końcówki itp.. 50zł

masz już licząc 1600

ale w wiekszości w takiej mega pace szału nie ma

I szukaj spawary pod siłę cztero fazowa doo 200a będzie ok do domu i nauki

 

W domu będziesz się przeuczał, sprzęt się przyda jak będą fundusz idziesz robisz kurs dostajesz papier walisz do firmy robisz próbke i pracujesz ( będą problemy z znalezieniem pracy bez doswiadczenia ) jak większość z nas już to przerabiał. Ale dla chcącego nic trudnego

 

Powodzenia



#6 trebron91

trebron91

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 15 styczeń 2015 - 16:58

Dzięki za odpowiedź.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych