Skocz do zawartości


Zdjęcie

końcówka do butli


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 romast

romast

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 05 styczeń 2015 - 13:18

Witam chcę kupić taką spawarkę migomat

 

oglądałem ją i przy butli ma reduktor z grubszym metalowym dzyndzlem niż jest średnica węża w spawarce. I to nie jest ze sobą połączone. Sprzedawca mówi że brakuje .... i mi nie powiedział czego brakuje bo sam nie wie. Spawarkę przywiózł z Niemiec. Jak się nazywa ten brakujący element żebym mógł dokupić.

Aha jeszcze brakuje rolki na szpulę. Nie będzie problemu samemu dorobić? Podajnik drutu działa a butla jest pusta. Nawet nie wiem jak to sprawdzić przed zakupem. Kawawałek z 2 metry drutu jest zamocowane leży luzem. nie spali się bez gazu podczas testowania? Butla jest po argonie czy można ją napełnić CO2 bez problemu? Ile taka usługa kosztuje


Użytkownik romast edytował ten post 17 styczeń 2015 - 14:44


#2 waco

waco

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 424 postów

Napisano 05 styczeń 2015 - 16:27

Daj se siana na ten wynalazek z daleka widać ze to badziew z usa



#3 romast

romast

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 05 styczeń 2015 - 18:41

szkoda mi siana na porządną. Mam kurs TIG/MAG ale robiony dawno temu i to była prowizorka.


Użytkownik romast edytował ten post 17 styczeń 2015 - 14:46


#4 waco

waco

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 424 postów

Napisano 05 styczeń 2015 - 20:19

Kolego w jakim ty świecie żyjesz?? 14/h to marzenie 99,9% spawaczy i to jeszcze brutto.  :D



#5 romast

romast

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 05 styczeń 2015 - 21:53

moge mieć prace za 9 euro nie w spawaniu tylko fabryce.

więc po co robić uprawnienia spawania żeby jechać do pracy za granice?

 

może lepiej tego tiga kupić i odnowić papiery

i na lusterko będe trenował


Użytkownik romast edytował ten post 09 styczeń 2015 - 16:54


#6 miroslawzmudzki

miroslawzmudzki

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaWierzbanowa Kraków

Napisano 05 styczeń 2015 - 22:09

Żałosne  :angry: podejrzewam że nawet nie wiesz co to znaczy spawać na lusterko !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



#7 romast

romast

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 06 styczeń 2015 - 00:07

żartowałem z tym lusterkiem chuck norris.

 

Pytam o logikę. Za 9 euro na godzinę pracuje się na stanowisku operatora produkcji w fabryce za granicą.

po co robić spawacza żeby jechać do pracy za granicę za 9 euro?



#8 miroslawzmudzki

miroslawzmudzki

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaWierzbanowa Kraków

Napisano 06 styczeń 2015 - 09:22

A gdzie twoja logika cieniu za 9 e(podejrzewam że brutto) policz sobie ilość godzin odlicz wynajęcie mieszkania (250-300euro jak nie więcej chyba że w 10 na pokoju ale myślę że nie jedziesz do ZOO) ,życie papierosy (jeśli palisz) jakieś piwko lub coś twardszego (jeśli pijesz)kolejne 250 euro , przejazdy , bo raczej się mylisz że dostaniesz wszystko  bo przyjechałeś do pracy pomóc się im podźwignąć ? Pracowałeś kiedyś za granicą ? jeśli nie to nie znasz realiów a bidować to można i w Polsce jeśli nie wyrwiesz stawki godnej do wyjazdu to tyle pozdrawiam 



#9 romast

romast

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 06 styczeń 2015 - 16:44

9 euro brutto na h = 7,2 eu netto na godzinę.

23 dni w miesiącu x dniówka = 5431 zł netto miesięcznie. Nie licząc nadgodzin w soboty


Użytkownik romast edytował ten post 09 styczeń 2015 - 16:54


#10 miroslawzmudzki

miroslawzmudzki

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaWierzbanowa Kraków

Napisano 06 styczeń 2015 - 17:30

Zagrzej i wciśnij na gorąco . Gratuluję optymizmu !!!nie chcę cię zrażać ale dużo jest takich co dopiero zaczynają kurs żeby wyjechać zarabiać . Ale życzę POWODZENIA  



#11 Marcin22

Marcin22

    Weteran

  • Zablokowany
  • PipPipPipPip
  • 344 postów

Napisano 06 styczeń 2015 - 18:17

heh chcialbym tak zrobic kurs i odrazu pojechac za 12,13 e  xD  chłopie po 1  bez doswiadczenie to mozesz pojechac do szklarni na pomidory , po 2 po kursie to pospawac dobrze kątownika nie bedziesz umiał po 3 ładnie żeś  to rozkminił ale zejdz na ziemie ,  kup spawarke  wyspawaj z 400h  i idz zrobic papiery znajdz sobie prace w polsce po 2 latach moze ci sie uda wyjechac.



#12 romast

romast

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 06 styczeń 2015 - 20:37

Znajomy z kursu do Kanady od razu pojechał po kursie (wcześniej nie spawał) i go przyjęli.


Użytkownik romast edytował ten post 17 styczeń 2015 - 14:43


#13 maniek669

maniek669

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 300 postów

Napisano 07 styczeń 2015 - 05:59

i prawidłowo, do odważnych świat należy, a Panowie spawacze krzyczą tak jakby spawanie to było niewiadomo co... Jest dziesiątki tysięcy spawaczy, a człowiek zdolny, i chcący, nie musi mieć 10 lat doświadczenia, bo czasem taki po kursie, po paru wskazówkach starszego kolegi z firmy, zrobi lepiej i ładniej, niż niejeden z "doświadczeniem"....



#14 weld777

weld777

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 336 postów

Napisano 07 styczeń 2015 - 13:28

...tylko zrobi...ale co ?? człowieku posłuchaj wyżej doświadczonych co pisza,młode wilki to tylko były w filmie.Skoro spawanie to byle co dla Ciebie to zapraszam...14 E/netto/godz. Zrobisz probki i pracujesz w z jedenej z największej firm w Europie.Jak cos to PW






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych