Skocz do zawartości


Zdjęcie

Praca ale na własną działalność


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
32 odpowiedzi w tym temacie

#1 dennis352

dennis352

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 18 grudzień 2014 - 21:39

Cześć wszystkim.

 

Zaczne od tego,że spawam Tigiem 3miesiące grupa 5+8 rury i znalazłem firme która po nowym roku mi proponuje prace ale na własną działalność musze założyć firme i dostane prace jednak w Polsce minimum 2miesiace musze pracować zeby wysłali mnie za granice.

I pytanie czy to jest opłacalne ? Bo jak zaloze firme pierwszy raz to wiem ze musze ZUS opłacic i jakies opłaty chyba dochodzą czy nie lepiej szukać zatrudnienia w innej firmie. Jak to wygląda z tą firma? A jak już to jakie minimum powinienem dostać ?

 

Chodzi mi o firme INOX stal.

 



#2 raffal43

raffal43

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 18 grudzień 2014 - 21:57

To zalezy co to za rury bedziesz spawac. u nas placa na dzialalnosci od 40 zl. a jesli mozna wiedziec skad ta firma INOX stal?



#3 waco

waco

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 424 postów

Napisano 19 grudzień 2014 - 18:37

faffal43- gdzie na inoxie dają więcej niż 40 zł na DG to z miłą chęciom pojadę??Ja obleciałem całe trójmiasto i gdzie bym nie był to max 30 zł a konkretniej to stawki od 20 zł na aluminium w tigu i półautomacie . W Warszawie To max 35 wiec nie wiem z kąd wy wszyscy bierzecie te stawki?? Jednemu zaspiewałem spawanie alu tigiem 50zł na DG to mnie po prostu wyśmiał i powiedział że może dać max 25zł. wiec proszę nie pisać o stawkach z kosmosu bo teraz nasz przyszły niedoszły pracodawca nie ma pojęcia o spawaniu to tak jest. Jakby mi ktoś w Gdańsku dał minimum 50 zł za spawanie alu to jadę od razu bez zastanowienia.



#4 Marcin22

Marcin22

    Weteran

  • Zablokowany
  • PipPipPipPip
  • 344 postów

Napisano 19 grudzień 2014 - 19:17

Waco co ty tu wypisujesz?  frajerów szukali i tyle , 26 zł na łape to mam bez dzialalnosci aktualnie , a na dzialalnosci 40 od reki daje ale to za malo.  W trójmiescie za max 30 zł ?  ty chyba zes chodził po jakis posrednikach albo tam gdzie spawaja balustrady. 



#5 waco

waco

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 424 postów

Napisano 19 grudzień 2014 - 19:36

Nie chodziłem po normalnych firmach jak Vistal, Aluship itd. Chociaż czasami to się zastanawiam czego tak naprawdę chcą sami przyszli pracodawcy czy spawacza czy jednego od wszystkiego?? 



#6 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 19 grudzień 2014 - 20:10

kto pracuje na działalności za 25 zł ten jest mocno naiwny. Tyle na działalności to tak jak 12 zł na etacie



#7 Marcin22

Marcin22

    Weteran

  • Zablokowany
  • PipPipPipPip
  • 344 postów

Napisano 19 grudzień 2014 - 20:23

nie no bez jaj , za 30 zł  na tiga spokojnie znajdziesz robote , a gdzie sie spytasz 25 na łape daja ,  mowie o spawaniu rur



#8 tommypro

tommypro

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 19 grudzień 2014 - 21:14

25 "na łapę" to ja mam w 135 pod firmą, koledzy bardzo proszę nie zaniżajcie stawek bo za chwilę wszyscy będziemy uciekać za granice do pracy.

#9 waco

waco

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 424 postów

Napisano 19 grudzień 2014 - 22:05

Nikt stawek nie zaniża. Żeby się przekonać ile dają na DG firmy wystarczy podzwonić i popytać.



#10 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 20 grudzień 2014 - 12:29

Nikt stawek nie zaniża. Żeby się przekonać ile dają na DG firmy wystarczy podzwonić i popytać.

widzisz i to jest błędne myślenie w stylu ile dają. to że ileś tam dają nie oznacza że trzeba to brać. firmy podają jakieś stawki z dolnej półki żeby mieć pole do negocjacji. A że zazwyczaj znajdują naiwnych którzy na działalności przychodzą jak na etat i zgadzają się na przedstawione warunki to inna sprawa.

 

jak ktoś idzie rozmawiać o spawaniu rur to niech sprawdzi ile za dany styk weźmie firma zewnętrzna, niech podzieli na pół i policzy ile takich styków na godzinę może zrobić. na pewno wyjdzie grubo ponad 50 zł. I KAŻDY "pracodawca" tyle by dał jeśli nie znalazłby tańszych, ale skoro naiwnych nie sieją i przychodzą chętni za 25 zł to bierze tych najtańszych. 



#11 weld777

weld777

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 336 postów

Napisano 20 grudzień 2014 - 13:49

bin75 czy srin czy jak mu tam smarka na działalności za 17 zl i twierdzi ze to i tak dużo wiec tacy ludzie "szanują" rynek pracy.Nie ma się co dziwic później ze jak zaproponujesz 50 to cie wysmiewają



#12 waco

waco

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 424 postów

Napisano 20 grudzień 2014 - 14:00

Ja się szanuje i poniżej 50 zł/h roboty nie biorę. Wkurza mnie już to że są tacy co robią za połowę mniejsze stawki byle jakąś robotę mieć. Tyle że taki nie pomyśli o tym że są inni co się szanują i za "miche ryżu" robić nie będzie. Własnie przez takich zwinałem interes bo w firmie gdzie wykonywałem usługe przyszło trzech za te 20 zł i mi podziękowali.



#13 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 20 grudzień 2014 - 16:35

Ja się szanuje i poniżej 50 zł/h roboty nie biorę. Wkurza mnie już to że są tacy co robią za połowę mniejsze stawki byle jakąś robotę mieć. Tyle że taki nie pomyśli o tym że są inni co się szanują i za "miche ryżu" robić nie będzie. Własnie przez takich zwinałem interes bo w firmie gdzie wykonywałem usługe przyszło trzech za te 20 zł i mi podziękowali.

i to jest właśnie takie dziadowanie. są branże w których ludzie trzymają stawki na jednym poziomie, a tu niestety



#14 bin75

bin75

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 100 postów

Napisano 20 grudzień 2014 - 20:32

bin75 czy srin czy jak mu tam smarka na działalności za 17 zl i twierdzi ze to i tak dużo wiec tacy ludzie "szanują" rynek pracy.Nie ma się co dziwic później ze jak zaproponujesz 50 to cie wysmiewają

Pajacu ...po pierwsze pokaż mi to gdzie napisałem,po drugie napisałem ci już że smarkać to też trzeba umieć....jedynie co trafiłeś to stawke,tyle że zamiast zł zamień na E



#15 dennis352

dennis352

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 20 grudzień 2014 - 23:12

Koledzy jak sie po nowym roku cos urodzi to wam napisze ile mi zaproponowali za spawanie: pierwsza robota na Lubelli zaklad makarony podobno, sama nierdzewka scianki 1,2,3,4mm  male srednice + pachwiny 4F (nad glowa). - no i wiadomo startuje dopiero.



#16 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 21 grudzień 2014 - 13:49

no to jak startujesz to nie dasz rady na rurach (chyba) Ale pamiętaj jedno. Lubella czy ktokolwiek inny to nie mafia a ich oferta to nie propozycja nie do odrzucenia. Oni proponują stawkę i liczą się z tym że to stawka do negocjacji. 

 

jeśli ktoś coś chce sprzedać to daje wyższą cenę żeby miał z czego zejść

w tym przypadku oni są kupcami. chcą kupić twoją pracę. i tu działa się odwrotnie. dają jak najniższą (w granicach rozsądku) stawkę i liczą się z tym że będą musieli dołożyć ok. 25%. Jak znajdą się owieczki, które łatwo strzyc to są zadowoleni. 

Rozmawiałem z kimś kto się w tym specjalizuje. założenia są takie. Jeśli  proponują 30 zł to liczą się z tym że ty powiesz 60 i po godzinnych przeciąganiach skończy się na 45 zł.

to oczywiście przykładowe stawki, no bo powiedzmy że negocjacje mogą zaczynać się pomiędzy 300 tys a 800 tys. (powiedzmy w branży reklamowej) z tym że w takich wypadkach do stołu siadają zawodowi negocjatorzy, a tu naprzeciwko spawacza (uważanego zazwyczaj za młota) siada gość który minimum ma skończony kurs negocjacji i jakieś tam techniki perswazji, co zazwyczaj się do niczego nie przydaje, bo gość podaje stawkę i szykuje się na spór, a spawacz mu odpowiada OK, od kiedy zaczynamy.

Trzeba pamiętać że skoro kogoś zapraszają na rozmowę to nie po to żeby mu coś dać. i nie podchodź do nich jak do dobroczyńców, tylko partnera. 



#17 igor85

igor85

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 150 postów

Napisano 21 grudzień 2014 - 22:11

Panowie nie wiem jak wy, może to kwestia szczęscia ale ja poniżej 40(z reg ok 50 netto) na dg sobie nie wyobrażam. Jak robię balustradę to około 30 wychodzi(wiadomo bez myślenia i pitolenia). A większość rzeczy to mag i na warsztacie robiona profile i tylko kąty ważne i rozstawy otworów. A jak ja miałbym na wyjezdzie rury i pewnie pod rtg spawać to chyba nie mniej niż 70 bym wołał (wiem może dużo ale inaczej to olał bym to)



#18 Gerfild "Alu"

Gerfild "Alu"

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 04 luty 2015 - 10:36

Założyć związki zawodowe spawaczy w Polsce. W tedy będzie konkretnie za ile na jakim pateriale itp. Ja spadam w Alu od 3 lat za dużo mniej niż podajecie. A morze ktoś wie gdzie na dolnym Śląsku można dostać więcej niż 25 zł/h netto? Będę wdzięczny za info.



#19 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 04 luty 2015 - 17:57

jak płaci ci jakieś 20 zł to jakiś hultaj



#20 Bilet

Bilet

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 44 postów
  • LokalizacjaCały Świat

Napisano 06 luty 2015 - 12:47

Jak do tej Pory nie spotkałem się z niższymi stawkami na Tiga jak 38,40,42 zł,bez własnego sprzętu.Ja przynajmniej na takich stawkach pracowałem,nigdy mniej.Dodam że wszystkie te roboty to spawanie kotłów,spalarni śmieci,remonty.Spawanie pod RTG






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych