Skocz do zawartości


Zdjęcie

spawanie zbiornika


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 happel

happel

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 07 lipiec 2012 - 19:50

Witam Czy ktoś może pomóc? Muszę pospawać zbiornik o gr blachy 15-20mm metodą 136. Nie wiem jakie wybrać natężenie prądu na wypełnienie i położenie lica. Jak spawa się dekle?

#2 ewm141

ewm141

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 56 postów

Napisano 07 lipiec 2012 - 20:03

przetop robisz tigem jedno wypełnienie też tigem a dalej jak pozycja PF to prąd 160-180 A i spawasz na jodełke jak pozycja PA i obrotnik to 400A i dpowiednie ustawienie obrotnika oczywiście lico kładziesz troche mniejszym prądem żeby nie było podpaleń . przy spawaniu na obrotniku 20 mm to lico na dwie lagi bo nigdy nie uda ci się idealnie szczepić i lepiej odrazu jechać na dwie

#3 happel

happel

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 07 lipiec 2012 - 20:33

przetop robisz tigem jedno wypełnienie też tigem a dalej jak pozycja PF to prąd 160-180 A i spawasz na jodełke jak pozycja PA i obrotnik to 400A i dpowiednie ustawienie obrotnika oczywiście lico kładziesz troche mniejszym prądem żeby nie było podpaleń . przy spawaniu na obrotniku 20 mm to lico na dwie lagi bo nigdy nie uda ci się idealnie szczepić i lepiej odrazu jechać na dwie



Wielkie dzięki!!!

#4 piotrek152

piotrek152

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 294 postów
  • Lokalizacjamińsk mazowiecki

Napisano 08 lipiec 2012 - 08:46

Dekiel? Następnym razem napisz DENNICA będzie profesjonalnie. Bo w dekiel np. może walić od słońca. Pewnie z niemieckiego zostało wzięte to słowo, jak wiele innych potocznie używanych

#5 ewm141

ewm141

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 56 postów

Napisano 08 lipiec 2012 - 18:42

na codzień spawam takie zbiorniki, średnica akurat nie ma tu żadnego znaczenia, jeśli prawidłowo połączona dennica z płaszczem to na jedną lage da rade, jak zbiornik ma iść na rentgen to nikt o zdrowych zmysłach nie będzie tego spawał met.

#6 ewm141

ewm141

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 56 postów

Napisano 08 lipiec 2012 - 18:46

A co do obwodu to tigem przetopy robi się na zdecydowanie większych obwodach niż 6m i nikogo kto ma pojęcie o spawaniu zbiorników to nie dziwi a ciebie wprost przeciwnie

#7 ewm141

ewm141

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 56 postów

Napisano 09 lipiec 2012 - 21:16

a przy spawaniu blach o grubości 17 mm z ukosowaniem 60* i przerwą 3mm lico trzeba kłaść na ok 22 mm szerokości, a przy prądzie 350A i prędkości spawania 25cm/min i odpowiednim ustawieniu spawarki ( napięcia) szerokość lica wychodzi ok 24 mm więc powinieneś pospawać lico na jedną lage oczywiście pozycja PA (ale ja spawałbym na dwie lagi ładniej wygląda i nie ma obaw że krawędzie gdzieś zostaną) przy pozycji PF wypełnienie spawasz na jodełke a lico zakosami i jedna laga na licu

#8 vegeta

vegeta

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 88 postów
  • Lokalizacjakatowice

Napisano 12 lipiec 2012 - 15:00

Do kryst141 ..... Mój kolega KRZYŚ BIS z Płocka (((( POZDROWIENIA DLA NIEGO )))) tak samo spawał lico na raz i co same gówno w środku było jak batonik z powietrzem ......piszesz bzdety , aż się we mnie gotuje takie lico to się na 3-4 lagi kładzie .......... A NIE NA 1 RAZ !!!!!!!!!!!!!!!!!

#9 ewm141

ewm141

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 56 postów

Napisano 28 październik 2012 - 19:34

to że twój kolega tak spawał i mu nie wyszło nie znaczy że każdy tak ma ja pisze to co sam robię i co przechodzi rendgeny masz tu fotkę

#10 Robert

Robert

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 200 postów

Napisano 28 październik 2012 - 20:36

to że twój kolega tak spawał i mu nie wyszło nie znaczy że każdy tak ma ja pisze to co sam robię i co przechodzi rendgeny masz tu fotkę

Bardzo ładnie...cholera jak na obrotniku albo krótki kawałek ..

#11 ewm141

ewm141

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 56 postów

Napisano 28 październik 2012 - 21:43

to jest na obrotniku parametry drut proszkowy 1.2 prąd 350 A prędkość spawania ok 25cm/min pozycja PA. z wolnej ręki pewnie wyglądało by gożej ale jak ktoś ma spokojną rękie i dużo doświadczenia to pewnie by wyszło zresztą ostatnio przyszedł do nas nowy spawacz i ma niesamowitą rękie do maga i coś w tym stylu spawa z wolnej ręki na obrotniku

#12 wiks4

wiks4

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 21 luty 2013 - 21:44

to że twój kolega tak spawał i mu nie wyszło nie znaczy że każdy tak ma ja pisze to co sam robię i co przechodzi rendgeny masz tu fotkę

ale to jst drutem proszkowym




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych