Skocz do zawartości


Zdjęcie

spawanie rur nierdzewnych bez drutu

spawanie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#1 przybylo grzegorz

przybylo grzegorz

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 22 listopad 2014 - 20:41

witam,mam pytanie czy można spawać rury nierdzewne 2mm bez dodawania drutu ,są spawarki orbitalne którymi spawie się rury do spożywki bez drutu ,my spawamy instalacje do chemii gospodarczej i nie wydaj mi się że będzie to w porządku ,z góry dzięki za odpowiedz pozdrawiam grzegorz



#2 don Carlito

don Carlito

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaDTR

Napisano 22 listopad 2014 - 21:43

rury do 2mm jak najbardziej można spawać bez drutu. spawam takie do przemysłu mleczarskiego



#3 przybylo grzegorz

przybylo grzegorz

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 22 listopad 2014 - 22:31

tu się zgadzam ale tu chodzi o chemię która jest gęsta i pod dużym ciśnieniem 



#4 przybylo grzegorz

przybylo grzegorz

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 23 listopad 2014 - 19:10

moim zdaniem w ten sposobem można spawać tak jak pisał w mleczarstwie gdzie przelewa się z beczki do beczki albo poręcze balustrady itp



#5 Schweisser

Schweisser

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 632 postów

Napisano 25 listopad 2014 - 13:03

to obojetne...mozna spawac i mleczarskie i chemiczne i farmaceutyke bez drutu...kwestia zalezy tylko i wylacznie od klienta ..... a to zazwyczaj jest 50 na 50 zapytanie albo wps powinny pomoc..pozdrawiam



#6 przybylo grzegorz

przybylo grzegorz

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 25 listopad 2014 - 17:55

dzięki za odpowiedź,rozmawiałem dzisiaj z instruktorem spawalnictwa powiedział że nie ma takiej możliwości spawania instalacji przemysłowych gdyby coś pękło i kogoś sparzyło lub oblało jakimiś środkami chemicznymi to odrazu siada na to prokurator



#7 mariusz.spa

mariusz.spa

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 208 postów

Napisano 26 listopad 2014 - 21:49

Bez drutu to można spawać wózki lub blaty do zakładów masarskich , nawet poręczy do balustrady się nie da bo wygląda okropnie , spożywkę i przemysłowe instalacje bez drutu i formowania spawają tylko kelnerzy i pseudo spawacze , już kilometry rur poprawiłem po takich paprokach, szybko się robi ale po paru latach  puszcza lub koroduje.


Użytkownik mariusz.spa edytował ten post 26 listopad 2014 - 21:52


#8 don Carlito

don Carlito

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaDTR

Napisano 30 listopad 2014 - 00:59

up. kto napisał że bez formowania kelnerze :)



#9 przybylo grzegorz

przybylo grzegorz

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 30 listopad 2014 - 21:28

dzięki za odpowiedz,całkowicie zgadzam się z tobą dla mnie to są mleczarze  pozdrawiam



#10 przybylo grzegorz

przybylo grzegorz

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 01 grudzień 2014 - 11:18

tak wyglądają spawy geniuszy

Załączone pliki



#11 MlodySpawacz

MlodySpawacz

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 70 postów

Napisano 01 grudzień 2014 - 12:33

jakim pradem to spawales?

#12 przybylo grzegorz

przybylo grzegorz

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 01 grudzień 2014 - 13:45

to nie ja spawałem,mam jednego talenta .co do prądu to około 80 amper



#13 mariusz.spa

mariusz.spa

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 208 postów

Napisano 01 grudzień 2014 - 16:18

up. kto napisał że bez formowania kelnerze :)

Czy z formowaniem czy bez i tak to jest niedopuszczalna fuszera bo bez drutu.Trzy lata temu poprawiałem rurociągi na mleczarni złącza formowane bez drutu , gdy przestawiali maszynę i od nowa uzbrajali rury poddane dodatkowym naprężeniom popękały na stykach, sprawa oparła się o sąd, biegli poprosili o opinie spawalników z instytutu którzy stwierdzili niedopuszczalne niezgodności spawalnicze na stykach i że styki nie są wykonane zgodnie ze sztuką spawalniczą , firma oddała pieniądze za usługę zepsuty materiał , doszło odszkodowanie za postój i straty finansowe, jakie to wady to powinieneś wiedzieć Panie weteran a ten uśmieszek idealnie pasuje do głupot które wypisujesz w postach.Nie ma znaczenia co płynie w rurach mleko czy g..no , czy jest ciśnienie czy nie styk ma być zrobiony bez wad i niezgodności spawalniczych.Następny przykład rok temu wygrałem przetarg na taką samą robotę w umowie było łączenie styków z gazem formującym bez drutu , napisałem pismo do technologa że jest to niezgodne ze sztuką spawalniczą i zrobię to wyłącznie tylko wtedy gdy się pod tym podpisze i co zrobił nie podpisał lecz zrobił aneks do umowy że styki bez wad zgodnie z normami i sztuką spawalniczą.


Użytkownik mariusz.spa edytował ten post 01 grudzień 2014 - 17:22


#14 don Carlito

don Carlito

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaDTR

Napisano 01 grudzień 2014 - 17:55

"W przypadku spawania rur cienkościennych (do 3 mm grubości) sczepiamy w trzech punktach bez szczeliny, na styk. Długość sczepów: trzy grubości, a odległość miedzy sczepami dziesięć-piętnaście grubości. Pierwszą warstwę wykonujemy bez dodatku stopiwa, a przetopienie ścianek kontrolujemy obniżaniem się jeziorka (rys 2). Drugą warstwę uszczelniającą wykonujemy w rowku powstałym po ułożeniu pierwszej warstwy, tak aby zakończenia ściegów były poprzesuwane. Jeżeli rura nie przenosi dużych ciśnień to spoina może być jednościegowa. W tym przypadku zakończenie ściegu musi zachodzić na rozpoczęcie, o 12 mm." znalezione na szybko w jednym z miliona poradników dostępnych wszędzie. to że tobie nie wychodzą takie "czary" i musisz wszystko zalewać tonami drutu to raczej świadczy o twoich mizernych umiejętnościach. musisz rozróżnić rurociąg na mleczarni od zaworków, spustów czy tego wszystkiego co jest na mleczarni czy udojni oprócz rur na ścianach. no i oczywiście czy tobie się wydaje że podwykonawca taki jak firma w której pracuje może sobie dowolnie dobierać metody i sposoby spawania danego elementu??? podpowiem że NIE. do każdego detalu dostajemy wytyczne ściśle określające metody, chropowatości itd które sporządzają INŻYNIEROWIE a nie jakiś tam pan maniek któremu coś tam sie wydaje. :)



#15 przybylo grzegorz

przybylo grzegorz

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 01 grudzień 2014 - 21:10

dzięki za odpowiedz .zgadzam się z wami .ja dodaje zawsze drut  mam  1mm lico minimalnie wypukłe .w instytucie powiedzieli mi że  mam 08 z migomatu  odcinać po kawałku i dodawać ,co ras więcej firm chce mieć gładkie spawy i dlatego za czeli spawać bez drutu  



#16 mariusz.spa

mariusz.spa

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 208 postów

Napisano 01 grudzień 2014 - 22:10

W przypadku który opisałem orzekał autorytet w spawalnictwie może nawet czytałeś jego książki i ja też się pod tym podpisuje, jeśli uważasz że wszystkie wytyczne czy wps-y zawarte w umowie sporządzone przez inżynierów w tym kraju są idealne i zgodne z zasadami to pomyśl jeszcze raz , liczy się tylko kasa , metody które opisałeś stosuje dużo firm to wszyscy wiedzą lecz która z nich da certyfikat na udarność i wytrzymałość na poziomie którym robimy w mojej firmie w kraju i za granicą robisz to co umiesz i na poziomie który posiadasz nie masz nawet możliwości zbadania swoich poczynań bo w przeciwnym razie zauważył byś różnicę, mnie się mogą wydawać różne rzeczy bo jestem tylko spawaczem z zawodu ale zatrudniam sześciu inżynierów którzy projektują i piszą wps-y do wielu renomowanych firm za granicą a firma ma uprawnienia na wystawianie prawie wszystkich certyfikatów może są niedouczeni i powinienem ich zwolnić skoro wszyscy twierdzą że można to zrobić dużo lepiej, jeśli chodzi o poradniki to są dobre dla gospodyń domowych i początkujących spawaczy, wyrób sobie markę i renomę badaj wszystko pod każdym kątem (będzie to trudne bo urządzenia te kosztują majątek) ulepszaj i zdobądź uprawnienia na to żeby wystawić stosowny certyfikat wtedy możemy polemizować.

P.S. Temat który poruszyłem dotyczy tylko spawania rur jednym ściegiem bez drutu.Staramy się w mojej firmie wykonać prace na najwyższym poziomie czyli nawet rury nie obciążone dużym ciśnieniem spawamy tak jak rurociąg ciśnieniowy tak wyrabia się renomę firmy a to procentuje dalej.Powiadasz mizerne umiejętności i tony drutu,w życiu nie porównywałeś próbek jednościegowych bez drutu z normalnymi poddając je próbom łamania , wytrzymałości i udarności nie masz o tym zielonego pojęcia a w poradnikach tego nie ma niestety ale poproszę pana docenta bo winien mi jest przysługę to może napisze dla Ciebie porównanie styku bez drutu i z toną drutu w moim wydaniu.

Pozdrawiam.


Użytkownik mariusz.spa edytował ten post 01 grudzień 2014 - 22:24


#17 Schweisser

Schweisser

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 632 postów

Napisano 02 grudzień 2014 - 00:12

mariusz.spa nei chce nic mowic ale jeden z najwiekszych swiatowych koncernow ktory ma X fabryk na swiecie dopuszcza tylko spawanie bez drutu a leci jada wszystko chemie spozywke itd ....jakby to bylo niedozwolone lub cos zlego mialo sie  ztym dziac to mysle ze prokurator by tam juz dawno byl....a poza tym ja spawalem rury bez drutu rowniez na tych instalacjach bo takie wymogi mial klient i nie uwazam sie za pseudospawacza ani kelnera:) zreszta chcialbym zebys wpadl do takiego klienta i powiedzial ze ty bez drutu nie pospawasz i wszyscy obecni spawacze to kelnerzy :D



#18 mariusz.spa

mariusz.spa

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 208 postów

Napisano 02 grudzień 2014 - 17:12

Drogi kolego ja nikomu nie ubliżam wiem że tak się robi i są firmy które to tolerują , chodzi mi dokładnie o to że ja w swojej firmie tego nie stosuje ,wszystkie styki robię z formowaniem i drutem ,nie interesują mnie inne światowe koncerny mogą one nawet kleić na poxylinę , podałem przypadki które się zdarzyły i co z nich wynikło , podpisują się pod tym wybitni eksperci przy których ja jestem malutki , jeśli firma życzy sobie bez drutu a ja uważam że to błąd to się nie podejmuję lub życzę sobie podpisanie dokumentu w którym podaje różnice w wytrzymałości , udarności i innych parametrów to ja daje certyfikat i gwarancje więc ja decyduje jak wykonam złącze , zdaję sobie też sprawę że w wielu przypadkach jestem nadgorliwy ale taka polityk firmy bez względu na to do czego przeznaczony rurociąg spawany jest jak pod ciśnienie , porównanie wytrzymałości próbek głównie decyduje o tej decyzji są olbrzymie różnice , skoro autorytety w spawalnictwie podpisują się pod tym wraz z instytutem spawalniczym i odlewniczym i to nie krajowym to czego jeszcze można oczekiwać , oczywiście róbcie sobie po swojemu szkoda tylko że nie macie możliwości porównania próbek , normy i wymagania firm rosną więc produkt musi być  coraz lepszy , powiem Ci że to procentuje daje certyfikaty i gwarancję a firmy korzystające z moich usług są zadowolone i nie chcą styków bez drutu gdyż potrafią analizować wyniki badań moich i swoich. Lepiej mieć złącze o większej wytrzymałości to chyba logiczne. W tej chwili nie przyjmuje nowych zleceń bo nie jestem w stanie przerobić.Więc co mam robić gorzej bo tak robią inni, zamknąć firmę i jechać do pracy za granicę. 

Pozdrawiam.

P.S. Szanuję wasze zdanie i to co robicie ale w tym przypadku będę  twierdzi że ja robię to lepiej taki już ze mnie typ :) poparte jest to wynikami badań i opiniami expertów (wyniki badań próbek nie moich  :) )


Użytkownik mariusz.spa edytował ten post 02 grudzień 2014 - 17:19


#19 przybylo grzegorz

przybylo grzegorz

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 02 grudzień 2014 - 21:38

witam.a co powiecie o spawaniu orbitalnym 



#20 don Carlito

don Carlito

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaDTR

Napisano 02 grudzień 2014 - 22:33

spożywkę i przemysłowe instalacje bez drutu i formowania spawają tylko kelnerzy i pseudo spawacze

 

Czy z formowaniem czy bez i tak to jest niedopuszczalna fuszera bo bez drutu.

a jednak się myliłeś panie biznesmenie zatrudniający sztab inżynierów :)

co do spawania orbitalnego to może wypowie się nasz expert pan mariusz







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: spawanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych