Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wybór spawarki / budowa aparatury do procentów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 lukas199m

lukas199m

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 22 listopad 2014 - 14:43

Witam, planuje zakup spawarki inwertorowej do prac w domu. Posiadałem zwykły transformator do tej pory ale jak to sie mowi, skończyła sie gwarancja :) Moj wybór padł na spawarki Magnum. Kwestia jakosć do ceny mi odpowiada wiec za innymi sie nie rozgladałem. Jeżeli bym sie zdecydował na zakup wybrałbym tą:
 
 
Lecz stwierdziłem ze dobrze by było mieć możliwość spawania TIG (planuje budowe aparatury do destylacji ze stali nierdzewniej, a czasem przydało by sie pospawać cos z alu myśląc przyszłościowo) więc znalazłem takie coś 300zł droższe:
 
 
Moje pytanie teraz brzmi czy spawarka "uniwersalna" sobie poradzi ze spawaniem TIG czy lepiej sobie darować i kupic zwykla MMA? Czy może zaproponujecie jakieś inne spawarki?
 


#2 Marian12345

Marian12345

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 22 listopad 2014 - 19:15

Brałbym tą drugą jak już z tego asortymentu taki tig wystarczy..



#3 Epsztyfikator

Epsztyfikator

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 297 postów

Napisano 23 listopad 2014 - 09:22

alu tym niepospawasz



#4 lukas199m

lukas199m

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 23 listopad 2014 - 12:59

Dużo alu nie bede spawał ale chewtnąć czasem by sie przydało. Do tego wystarczy?



#5 tony halik

tony halik

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 31 postów

Napisano 23 listopad 2014 - 16:01

zeby spawac "alu" musisz mieć spawarkę ac (możliwość spawania prądem przemiennym). jak kolega wyżej napisał wybranymi przez ciebie modelami nie pospawasz alu, chewtnąć również nieuda sie. Możesz spróbować "posmarkać" może się uda. ale nie pokazuj tego nikomu i nie chwal sie!  



#6 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 23 listopad 2014 - 18:13

zadzwoń i powiedz że chcesz ją kupić ale pod warunkiem że zademonstruje ci jak ona spawa to alu, bo gość albo ściemnia, albo się nie zna






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych