Skocz do zawartości


Zdjęcie

Budomex, widzieliście wczoraj reportaż?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 spartaccus

spartaccus

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 19 listopad 2014 - 16:13

W sumie mnie to nie zszokowało, ale raz kiedyś skłądałem do nich papiery.



#2 tony halik

tony halik

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 31 postów

Napisano 19 listopad 2014 - 17:19

nie! może coś więcej?



#3 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 19 listopad 2014 - 18:07

no pokazali dokładnie mechanizm działania różnych oszustów i bezradność różnych struktur państwowych, nie tylko polskich ale i belgijskich w tym przypadku.

 

a taki frajer ile zarabia? przykładowo 100 pracowników po 10 godzin każdy i powiedzmy 10 euro na każdym = 10 tysięcy euro dziennie

 

powiedziane było wyraźnie. tamci pracownicy zachodznich firm śmiali się z polaków że tyrają za 7 euro na godzinę, podczas gdy oni mają 27


Użytkownik weldek edytował ten post 19 listopad 2014 - 18:08


#4 dajpracy

dajpracy

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 19 listopad 2014 - 21:56

Tytuł / stacja TV?



#5 Majkel

Majkel

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 57 postów

Napisano 25 listopad 2014 - 07:33

no pokazali dokładnie mechanizm działania różnych oszustów i bezradność różnych struktur państwowych, nie tylko polskich ale i belgijskich w tym przypadku.

 

a taki frajer ile zarabia? przykładowo 100 pracowników po 10 godzin każdy i powiedzmy 10 euro na każdym = 10 tysięcy euro dziennie

 

powiedziane było wyraźnie. tamci pracownicy zachodznich firm śmiali się z polaków że tyrają za 7 euro na godzinę, podczas gdy oni mają 27

 

Zawsze tak było,

Pracodawca zazwyczaj wycenia pracochłonność - na jej podstawie przedstawia warunki kontraktu klientowi. Przykładowo za pracę:

 

- kierujący zespołem 50E/h

- spawacz 30E/h

- monter 20E/h

- badania NDT 40E/h

- BHP 40E/h

 

z czego "Ty" dostaniesz 1/3 czasami nawet mniej - takie prawa rynku. 

 

Tyle ile Ty jesteś w stanie wywalczyć u swojego pracodawcy to Twoja indywidualna sprawa. Nie dostrzegam tu oszustwa. Wiem, że w różnych sektorach typu: energetyka, spożywka itp. zachodnie związki zawodowe tego pilnują.

 

Gdyby "firma" dawała Ci tyle ile wyciąga za Twoją pracę szybko doprowadziłoby to do jej zamknięcia. 



#6 Schweisser

Schweisser

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 632 postów

Napisano 25 listopad 2014 - 13:22

to polak niszczy rynek taka jest prawda...pracuje teraz z czechem ktory robil we francji 40 osob tam pracowalo....pewnego dnia przyszlo 3 polako jak on to powiedzial da braty i kamrat...i czech z reszta mieli po 14 euro netto plus diete 4,5 euro do godzinowki....a oni przyszli i powiedzieli ze oni moga pracowac za 8 euro plus ta dieta wiecej im nie trzeba ....gosc zial ich na dwa dni probnego po 3 tygodniach cala stara ekipa wyjebana i sami polacy ...czech poszedl z kolegami do niego i zapytal nie lepiej bylo robic z nami za normalna stawke ? a on powiedzial ze jemu tyle wystarczy ....nie obchodzilo go ze komus chleb zabral a ten czech akurat na 3 dzieci pracowal...i zal mi ze codziennie masa takich polakow odwiedza to forum zeby tylko pozyskac takie informacje gdzie sie zalapac .....i naprade mam w dupie ze to polacy bo zagranica zamiwast sobie pomagac to w pierszych dwoch zdaniach pytaja ...ile masz? ....jak pozniej mamy wszyscy dostac wynagrodzenie za nasza ciezka i szkodliwa prace jak najwiekszy mobbing panuje miedzy pracownikami ? :/



#7 spartaccus

spartaccus

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 25 listopad 2014 - 15:08

Niestety kolego. Tutaj sami "fwchowcy" co to w du....e byli i go...o widzieli. W lyzce wody by każdego utopili. Ja pomogłem kilku osobom i więcej tego nie zrobię. Bo tylko uslyszalem niemile komentarze.

#8 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 27 listopad 2014 - 07:31

Zawsze tak było,

Pracodawca zazwyczaj wycenia pracochłonność - na jej podstawie przedstawia warunki kontraktu klientowi. Przykładowo za pracę:

 

- kierujący zespołem 50E/h

- spawacz 30E/h

- monter 20E/h

- badania NDT 40E/h

- BHP 40E/h

 

z czego "Ty" dostaniesz 1/3 czasami nawet mniej - takie prawa rynku. 

 

Tyle ile Ty jesteś w stanie wywalczyć u swojego pracodawcy to Twoja indywidualna sprawa. Nie dostrzegam tu oszustwa. Wiem, że w różnych sektorach typu: energetyka, spożywka itp. zachodnie związki zawodowe tego pilnują.

 

Gdyby "firma" dawała Ci tyle ile wyciąga za Twoją pracę szybko doprowadziłoby to do jej zamknięcia. 

chyba żartujesz. 

to zachodnią firmę stać żeby zapłacić spawaczowi 30 euro a polski hultaj żeby przetrwać daje 10 euro brutto?

szkoda że u nas ciągle znajdują się spawający ludzie o sile konie i umyśle osła



#9 darekkojak

darekkojak

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 26 postów

Napisano 30 listopad 2014 - 16:34

Niestety kolego. Tutaj sami "fwchowcy" co to w du....e byli i go...o widzieli. W lyzce wody by każdego utopili. Ja pomogłem kilku osobom i więcej tego nie zrobię. Bo tylko uslyszalem niemile komentarze.

Tak właśnie,najgorzej pracowac miedzy ,,polakami'' jak nie pijaki to jeden pod drugim dołek kopie zero honoru i pomocy,sam osobiście pomogłem znajomemu a ten  mnie olał jak upomniałem sie o urlop i diete,on został ja wróciłem i dupe szefowi lize za 9euro,Narazie siedze w kraju musze odpocząc psychicznie.Co do pośredników to fakt maja po 30-35euro z kazdej godziny spawacza,sam sie dziwiłem ze Niemcowi opłaca sie tyle płacic,rozmawiałem z Polakiem co 20 lat pracuje juz w jedej firmie no i np.taki Niemiecki spawacz ma 19 do 25euro/h,a tu wychodzi 40-50/h a jednak tak,Niemca nic nie interesuje,podatki,chorobowe itp.Mniej pracy to podziekuje i tyle żadnych zobowiazań nie ma.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych