Skocz do zawartości


Zdjęcie

jaka stawka za 1 cm spawu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Developers

Developers

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaMój świat....Moje kredki....

Napisano 05 listopad 2014 - 20:56

Witajcie !

 

Rozkręcam swój biznes na lewo :D

Czyli aluminium w pracy 1cm 6zł

Nie wiem ile brać za kwaśną, czarną, miedz, mosiądz, żeliwo spawane oczywiście Tigiem

 

chyba drogo sie nie cenię ???

 

Spawanie Stali -Nierdzewnej 3,50 1cm -Czarnej (zwykła) 2zł 1cm -Aluminium 6zł za 1 cm -Żeliwo 4zł 1cm -Miedz 4zl 1 cm Wszystko na stole mam mieć Jeśli chodzi o pospawanie np tłumika w samochodzie + rozbocizna Możliwość dojazdu do klienta Zmiany systemów PC/ Laptop 60-100zł za system + sterowniki Tworzenie stron www 50-200zł Usuwanie usterek internetu wi-fi Lan 30-50zł Generalka silników, naprawa podnośników, hydraulika c330-c360 400zł


Użytkownik Developers edytował ten post 05 listopad 2014 - 21:27


#2 gros_duzy

gros_duzy

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 05 listopad 2014 - 21:47

do developers jak zaczniesz rozkręcać ten swój (biznes) na lewo te swoje fuchy to pracodawca cię zwolni i będzie po biznesie :D



#3 Developers

Developers

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaMój świat....Moje kredki....

Napisano 05 listopad 2014 - 21:51

kompy, telefony, strony kiedyś robiłęm

Aa aluminium to tylko w robocie, bo tiga mam narzędzia klucze wszystko mam  

A niech mnie zwalnia jak nie ta praca to następna ?



#4 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 06 listopad 2014 - 16:20

Nie obraź się ale jak ja szukam kogoś (spawacza) żeby mi coś tam pomógł, to w pierwszej kolejności odrzucam tych, którzy piszą że oprócz spawania mają uprawnienia na wózki, obsługę komputerów, kursy cukiernicze i inne.

Mam sporo znajomych spawaczy, ale żaden nie potrafi robić stron www. Założę się że też żaden z pracowników firm robiących strony www nie umie spawać :)



#5 Developers

Developers

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaMój świat....Moje kredki....

Napisano 06 listopad 2014 - 23:39

ajajaj to mnie pod sumowałeś..

Mam na jebane w tej głowie...  Ale co poradzę

Tak samo kiedyś już doszedłem do takiego stopnia, że programowałem procesory pisałem proste programy, ale poszedłem w kierunku gastronomicznym i z tego na obróbkę metali.



#6 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 07 listopad 2014 - 19:00

nie podsumowałem Ciebie ale napisałem tak ogólnie. No sam powiedz. Jakbyś szukał spawacza jako kompletny laik i znalazłbyś ogłoszenie: spawam, naprawam komputery, piekę torty ;) to wziąłbyś go żeby ci np. halę stawiał ?

 

 

wracając do stawek to ja mam pół centymetra miedzi do pospawania. kiedy możesz przyjechać do warszawy? mam już przygotowaną kasę dla Ciebie za tą robotę czyli 2 złote. :)


Użytkownik weldek edytował ten post 07 listopad 2014 - 19:10


#7 Schweisser

Schweisser

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 632 postów

Napisano 02 grudzień 2014 - 11:52

szczerze to ja tez myslalem nad jakims specjalistycznym spawaniem w pl bo niewiele tego jest a dobrzy spawacze to juz w zasadzie siedza w molochach i czekaj na emeryture...nie wszyscy oczywiscie....ale nie wiem jakby bylo z klientami i troche sie boje...jakby ktos mial konkretnego klienta to moze sie odezwac mi to obojetne jakimi metodami i co spawam.....tylko nie wiem czy gra tu jest warta swieczki czy lepiej wrocic po nowym roku na szwajcarie?


Użytkownik Schweisser edytował ten post 02 grudzień 2014 - 11:54


#8 mariusz.spa

mariusz.spa

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 208 postów

Napisano 02 grudzień 2014 - 18:08

Myślę że warto spróbować w kraju np. ja mam bardzo dużo zapytań na budowę małych i średnich magazynów konstrukcja stalowa i płyty warstwowe typu np. Balexmetal , liczyłem i można na tym zarobić, nieduża prężna firma na początek, mając niewielkie koszty przebijesz oferty dużych firm które zresztą nie bawią się w małe budowy , sprawa banalna w Twoim wypadku spawacza nie musisz szukać szybki kurs montażu płyt i dalej już z górki , pół roku temu zgłosiła się do mnie firma z niemiec w sprawie produkcji kontenerów z nierdzewki na winogrona nowy przepis który zabrania używania zwykłych , u nich kosmos cenowy a robota ciekawa , myślę że powinieneś spróbować.

Pozdrawiam.



#9 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 02 grudzień 2014 - 20:10

Myślę że warto spróbować w kraju np. ja mam bardzo dużo zapytań na budowę małych i średnich magazynów konstrukcja stalowa i płyty warstwowe typu np. Balexmetal , liczyłem i można na tym zarobić, nieduża prężna firma na początek, mając niewielkie koszty przebijesz oferty dużych firm które zresztą nie bawią się w małe budowy , sprawa banalna w Twoim wypadku spawacza nie musisz szukać szybki kurs montażu płyt i dalej już z górki , pół roku temu zgłosiła się do mnie firma z niemiec w sprawie produkcji kontenerów z nierdzewki na winogrona nowy przepis który zabrania używania zwykłych , u nich kosmos cenowy a robota ciekawa , myślę że powinieneś spróbować.

Pozdrawiam.

kurde, to masz układy jak marzenie. chyba musisz dużo kasy wydawać na reklamę skoro masz tyle ofert.

A co do tych kontenerów z nierdzewki, to robisz je?



#10 mariusz.spa

mariusz.spa

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 208 postów

Napisano 02 grudzień 2014 - 20:41

Ja nie robię takich rzeczy bo czasu brak a  umowy ze stałymi odbiorcami nie pozwalają na to , wszystko musi być na czas bo jak nie to kary, ale tak zaczynałem z czasem stali odbiorcy ,jedni polecają cie drugim a że jestem przesadnie dokładny i robię wszystko jak do elektrowni atomowej :) to z czasem firma wyrobiła sobie dobrą opinie i tak to hula , jeśli chodzi o początki to polecam Oferteo z tej strony spłynęło najwięcej chyba ofert, kontenery olałem bo gość chciał żeby dodatkowo zamontować na naczepie , łącznie z siłownikami do rozładunku, a z hydrauliki siłowej to jestem kelnerem jakich mało :) .Jeśli chodzi o reklamę to wolę pokazać się na targach lub zatrudnić przedstawiciela , ale wcześniej brałem co popadnie żeby tylko łapać kontakty.



#11 Schweisser

Schweisser

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 632 postów

Napisano 03 grudzień 2014 - 13:12

to mnie zastanawia skoro masz tyle pracy czemu nei wezmiesz sobie kogos do pomocy i nie zaczniesz zarabiac naprawde eleganckich pieneidzy przeciez odrzucanie zlecen to strzelanie sobie w kolano i wyrzucanie pieniedzy...



#12 mariusz.spa

mariusz.spa

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 208 postów

Napisano 03 grudzień 2014 - 17:52

Witaj 

 

Nie zajmuję się spawaniem konstrukcji, głównie firma oparta na produktach i produkcji aluminium PA38, PA43, P45,P47, PA20 i PA2.

Zawsze chciałem mieć niewielką prężną firmę z renomą i specjalizacja. Na przykładzie moich znajomych stwierdzam ze budowa molocha czyli dużej firmy 1000 osób prowadzi tylko do tego że przewraca się w głowie właścicielowi , wykorzystuje się ludzi do granic możliwości , wprowadza się normy , montuje kamery a ludzie plują na ciebie oczywiście za plecami bo chcą pracy, po co mi to, też kiedyś pracowałem na kogoś.

Nie da się robić wszystkiego, sam wiesz jak jest na zachodzie , spawacz spawa, monter montuje a wózkowy składuje  :) niestety u nas musisz robić wszystko bo jak nie to zapraszają cię do kadr i mówią precz a nie o to powinno chodzić , życie jest zbyt piękne i zbyt krótkie żeby całe poświęcać pracy.

Pewnie zawsze jest niedosyt mam nadzieję że nie dam się w coś takiego wkręcić.

Poza tym dziś odbiorca patrzy na firmę jeśli firma zajmuję się wszystkim to znaczy że nie jest dobra w niczym, stawiałem halę i powiem Ci że był sezon kupę roboty i postanowiłem zlecić konstrukcję i nie żałuję tak szybko bym nie zrobił.

Pozdrawiam.



#13 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 03 grudzień 2014 - 22:18

Mariusz nie obraź się ale takich bzdur dawno nie czytałem. 

 

 - nie musisz wprowadzać wyśrubowanych norm

 - nie musisz montować kamer

 - nie musisz być dla ludzie skur...em

 - nie musi ci się przewrócić w głowie

 - skoro życie jest zbyt krótki żeby poświęcać je pracy to właśnie zatrudnij ludzi i jakiegoś majstra i ty nie będziesz musiał doginać

 - Nie prawda że odbiorca szuka wyspecjalizowanej firmy , która np spawa tylko np. stal czarną, odbiorca szuka jakości i ceny

 - Zleciłeś i nie żałujesz, więc jeśli miałbyś dużo roboty, to bardziej opłaca się zatrudnić ludzi niż zlecać



#14 Schweisser

Schweisser

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 632 postów

Napisano 04 grudzień 2014 - 00:25

oj weldek czekaj na riposte :D



#15 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 04 grudzień 2014 - 12:55

oj weldek czekaj na riposte :D

riposta czyli vabank 2 ;)


Użytkownik weldek edytował ten post 04 grudzień 2014 - 12:55


#16 mariusz.spa

mariusz.spa

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 208 postów

Napisano 04 grudzień 2014 - 17:14

Mówią że w kraju bieda nie da się zarobić , kasa tylko na zachodzie , a tu człowiek podpowiada na co jest popyt na rynku , jeszcze go wyśmieją i skrytykują że nie chce firmy rozwijać, świat się kończy :( tak to jest lepiej dla siebie wszystko zostawić,  życzę wam powodzenia.

Pozdrawiam

P.S Za budowę hali dostałem fakturę która wrzuciłem w koszty żeby nie płacić podatku, hala powstała dwa razy szybciej wiec zaczęła szybciej zarabiać , na budowę częściowa dotacja z EU i w ten oto sposób hala kosztowała 0zł. , jakość wykonania super , co do ceny to się mylisz mnie zależał żeby faktura była jak największa dlaczego wnioski wyciągnijcie sami , dla jednych to bzdura a dla mnie dobry interes :)


Użytkownik mariusz.spa edytował ten post 04 grudzień 2014 - 17:58


#17 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 04 grudzień 2014 - 20:59

mnie zależał żeby faktura była jak największa dlaczego wnioski wyciągnijcie sami , dla jednych to bzdura a dla mnie dobry interes :)

powiedz tylko słowo a wystawię ci fakturę na 10 mln. termin płatności 14 dni. Zapłacisz mi te 10 baniek, wrzucisz to w koszty i do końca życia nie będziesz płacił podatków


Użytkownik weldek edytował ten post 04 grudzień 2014 - 21:00


#18 mariusz.spa

mariusz.spa

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 208 postów

Napisano 04 grudzień 2014 - 22:18

Oczywiści że możesz wystawić tylko przy pierwszej kontroli krzyżowej z urzędu to Ty zmoczysz nie ja kombinować to trzeba umieć :) .

Jak masz ochotę to będę w przyszłym roku potrzebował wykonać transport pionowy profili 6m  z komory lakierniczej proszkowej do pieca, odległość  transportu to 20 m , liczy się czas i przerób , cena nie gra roli ,pomysł - projekt plus wycena , dasz radę masz robotę.

 

P.S. Orzesz kurde stałem się weteranem szkoda że nie możemy tego uczcić , chociaż może w przyszłym roku jakieś spotkanie branżowe  ;)


Użytkownik mariusz.spa edytował ten post 04 grudzień 2014 - 23:04


#19 Schweisser

Schweisser

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 632 postów

Napisano 04 grudzień 2014 - 23:23

a mnie tez zaprosicie? :D wybuduje hale pod ta impreze ..w sumie ja poskladam weldek pospawa a mariusz podpisze fakture...i mamy miejsce do picia wodki :D


Użytkownik Schweisser edytował ten post 04 grudzień 2014 - 23:23


#20 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 05 grudzień 2014 - 06:44

Oczywiści że możesz wystawić tylko przy pierwszej kontroli krzyżowej z urzędu to Ty zmoczysz nie ja kombinować to trzeba umieć :) .

Jak masz ochotę to będę w przyszłym roku potrzebował wykonać transport pionowy profili 6m  z komory lakierniczej proszkowej do pieca, odległość  transportu to 20 m , liczy się czas i przerób , cena nie gra roli ,pomysł - projekt plus wycena , dasz radę masz robotę.

 

P.S. Orzesz kurde stałem się weteranem szkoda że nie możemy tego uczcić , chociaż może w przyszłym roku jakieś spotkanie branżowe  ;)

 

 - jeśli wystawię ci fakturę na 10 mln. za przeniesienie jednej rurki o dwa kroki. Ty mi zapłacisz a ja z tego odprowadzę podatek to wszystko jest jak najbardziej zgodne z prawem i nie ma mowy o żadnym moczeniu

 - możemy pomyśleć, napisz gdzie

 - Gratuluję szanowny Panie Weteranie :)

 

Schweisser - no to działamy :)


Użytkownik weldek edytował ten post 05 grudzień 2014 - 06:47





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych