Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spawanie gazowe: szkła do okularów.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Harry

Harry

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano 29 październik 2014 - 15:23

Witam. Mam jeszcze jedno pytanie związane ze spawaniem gazowym, a dokładnie chodzi mi o stopień przyciemnienia szkieł do spawania gazowego.

Słyszałem, że "normalnie" używa się tylko 5, 6, 7 ewentualnie 8 stopnia przyciemnienia szkieł. Później ktoś mi powiedział do czego używa się ciemniejszych, tj. 9, 10, 11 itp. tylko zapomniałem, a szczerze chciałbym wiedzieć :P

 

Wie ktoś coś? Do czego, przy jakiej pracy itp. używamy szkieł ciemniejszych/bardzo ciemnych?



#2 guri

guri

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 31 postów

Napisano 29 październik 2014 - 17:58

Witam

 

Ciemniejsze szkła używane są przy spawaniu innymi metodami MAG, TIG, elektroda oczywiście w przyłbicy!!!

Przy spawaniu lub cięciu gazem 5, 6 do Tiga używam 13.

 

Pozdrawiam


Użytkownik guri edytował ten post 30 październik 2014 - 21:41


#3 Harry

Harry

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano 29 październik 2014 - 18:52

MAG i elektroda w okularach? Ja to bym bez przyłbicy nie podchodził ;D

Mimo wszystko Pan w sklepie spawalniczym powiedział mi, że ciemniejsze szkła do okularów stosuje się przy spawaniu gazowym kołnierzy (nie wiem o co chodzi dokładnie).. czy coś tam.

Nie znam się, a czasu nie miałem więc nie dopytywałem, ale fakt jest taki, że temat mnie zaciekawił :P


Użytkownik Harry edytował ten post 29 październik 2014 - 18:53


#4 miroslawzmudzki

miroslawzmudzki

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaWierzbanowa Kraków

Napisano 29 październik 2014 - 20:31

guri a jak już pospawasz ([color=rgb(40,40,40);font-family:helvetica, arial, sans-serif;] innymi metodami MAG, TIG, elektroda.) to co na to twoja twarz ? Bo nawet jak tig-iem to pysk naświetlony jak dupa pawiana  :D[/color][color=rgb(40,40,40);font-family:helvetica, arial, sans-serif;] Panowie tak jak przy spawaniu innymi metodami każdy spawacz spawa innymi filtrami , jednemu jest dobrze spawać 9 a dla drugiego musi być 11 albo 13 ( swego czasu pracowałem w firmie gdzie spawaliśmy nadwozia alu i szef produkcji wyszedł w okularach ciemnych do nas ( spawaczy ) no po dniówce przyszedł na drugi dzień ale wyglądał jak by miał okulary tylko w tym miejscu była biała skóra a cała twarz była czerwona ha no jak dupa pawiana ( tydzień wolnego ) Tak że okulary są albo do palnika albo do spawania gazowego ! Hej [/color]



#5 guri

guri

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 31 postów

Napisano 31 październik 2014 - 08:12

Co do kołnierzy to jedynie dłużej grzejesz, ciągle to płomień, a nie "mistyczny łuk elektryczny".

Szkiełek o większym przyciemnieniu używałem swego czasu do kaptura spawalniczego (tzw. małpki czy skórki) na kotłach, gdzie bywa że głowę trudno zmieścić, a spoinę trzeba zrobić, pyska jak dupy pawiana mi nie opaliło :D  Oczywiście kaptury (skórki) są również z większymi wymiarowo filtrami.


Użytkownik guri edytował ten post 31 październik 2014 - 08:17





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych