Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spawarka do tiga: Hobart TG-165 - ocena


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 tig_perl

tig_perl

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaRotterdam

Napisano 21 październik 2014 - 14:53

Witam.

Chciałem zapytać fachowców co sądzicie o takiej spawarce? 

 
Hobart TG-165 
 
Potrzebuję taniej spawarki do przysłowiowego spawania "w garażu", ma służyć do zwykłych ćwiczeń, chcę nauczyć się spawać rury o średnicy od kilku do 20 centymetrów. 
Wybór padł na tą, ponieważ po pierwsze jest to jedna z najtańszych jakie znalazłem w mojej okolicy, po drugie ma możliwość podpięcia pod 230V, co jest dla mnie bardzo ważne, ponieważ w swojej piwnicy nie mam dostępu do 380V ;-)
Z drugiej strony mam obawy czy nie wywali korków w bloku, gdy ustawię duży prąd.
 
Koszt tej spawarki to około 1200 zł w przeliczeniu na PLN (nie licząc kosztów dojazdu) i to jedna z niewielu w takiej cenie, która posiada możliwość zmiany parametrów. 
Oczywiście wszystkie tańsze mają możliwość zmiany tylko i wyłącznie samego prądu, aczkolwiek wątpię żeby się dało nimi spawać rury, nie wiem czy osiągnie się taką wartość prądu. Są też takie po 500 euro (2000 zł), ale póki co mnie nie stać, muszę jeszcze wyłuskać jakoś kasiorę na butlę i argon.
 
No więc słucham :) Każda opinia jest dla mnie cenna ;-)
 
Wrzucam zdjęcia poglądowe, bo nie znalazłem tego dokładnie modelu na Allegro, chociaż firma dość popularna.


#2 matmax426

matmax426

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaGarching an der Alz

Napisano 22 październik 2014 - 10:59

Ja bym się wstrzymał i uzbierał te 500 Euro i kupił coś lepszego. Jak chcesz spawać rury, nierdzewke itp to dobrze mieć możliwość regulacji takich parametrów: czas narastania prądu na początku spawania, czas opadania prądu na końcu spawania i czas upływu gazu po zakończeniu spawania.

Szukaj na E-Bayu niemieckim, możesz znaleźć coś używanego o wiele taniej niż na Allegro.



#3 tig_perl

tig_perl

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaRotterdam

Napisano 09 listopad 2014 - 21:45

Szukam jedynie na markplaats.nl, wysyłka z Polski jest dla mnie totalnie nieopłacalna.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych