Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zawory redukcyjne do sieci gazowej

Sieć gazowa;gazy palne;zawory

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 wrzeszcz

wrzeszcz

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 09 październik 2014 - 14:51

Witam.Przez zakładowe BHP zostałem zmuszony do stworzenia wewnętrznej sieci gazowej z gazami palnymi (acetyle oraz wodór).Gazy dostarczam w butlach,w tej chwili robię dla nich klatkę na zewnątrz budynku.Pytanie jeżeli ciśnienie robocze  jest rzędu 3 ba a przepływ 3dm3/24h (laboratorium,aparatura badawcza czasem pracuje kilka dni bez przerwy) to jaki stosować reduktor na butle  i czy coś dodać na wejściu do urządzenia  (sieć) Do tej pory wystarczały standardowe zawory redukcyjne z  dosyć precyzyjną regulacja przepływu, .Po drugie-czy muszę do reduktorów domocować  bezpieczniki (przepływ i zużycie gazu j/w; brak otwartego zródla ognia ).W miare możności proszę o wskazanie żródła -podstawy do stosowania lub nie stosowania  zaworów lub bezpieczników. Moj adres.


Użytkownik Admin edytował ten post 09 październik 2014 - 16:29
Usunięty adres e-mai. To jest forum, odpowiedź może przydać się wszystkim. Proszę o odpowiedzi w postach.


#2 magius

magius

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 178 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 10 październik 2014 - 05:02

Swoją wypowiedź będę opierał na zasadach stosowanych przy postępowaniu z acetylenem, gdyż z nim mam do czynienia na co dzień.

Przede wszystkim, nigdy nie stosuj ciśnienia acetylenu w przewodach od butli, do odbiornika (np. palnik do podgrzewania), powyżej 1,5 bara! W innym przypadku, jak Ci to pierdyknie, to potem będą same nieprzyjemności.

Wiązka butli najlepiej, żeby była zadaszona, jednak musi być jak najbardziej przewiewna. Zresztą, jak masz zamiar stworzyć sieć gazową z acetylenem to sprawdź sobie Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 27 kwietnia 2000r. dokładnie rozdział 5 - wykonywanie prac spawalniczych.

Dodam jeszcze, że chyba będziesz musiał zgłosić się do UDT, co by CI taką sieć odebrała, co będzie się wiązało z opłatą - chociaż tutaj nie jestem do końca pewien.

Powodzenia życzę.


Użytkownik magius edytował ten post 16 październik 2014 - 08:43





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych