Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rura aluminiowa HL-045 problem z przetopem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Hszanek

Hszanek

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 29 wrzesień 2014 - 19:13

Witam.

 

W ośrodku szkoleniowym, w którym kończę kurs czeka mnie ostatni egzamin. Jest nim tytułowa próbka.Rura alu o średnicy 60mm i grubości ścianki 6mm. Ukosowana i z progiem ok 1mm, montowana na styk bez szczeliny. Problem z przetopem mam przede wszystkim na dole tj. na godzinie 6 i okolicach. Od godziny 8-4 przetop wychodzi raczej bezproblemowo.  Nie wiem już co mam zrobić, a instruktorzy sami nie są mi w stanie pomóc. Kombinowałem z amperami, balansem, częstotliwością, kalotą, długością łuku, grubością spoiwa, przepływem gazu i prowadzeniem palnika. I nic. Przeop wychodzi na płasko, lub nie ma go wcale. Jak zrobić, aby był ładnie wypukły na całej długości? 

 

Pozdrawiam,

Hszanek



#2 hotwanderer

hotwanderer

    Weteran

  • Zablokowany
  • PipPipPipPip
  • 221 postów

Napisano 29 wrzesień 2014 - 19:48

.


Użytkownik hotwanderer edytował ten post 02 listopad 2014 - 20:07


#3 Hszanek

Hszanek

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 29 wrzesień 2014 - 21:18

Instruktor niestety nie daje rady. Muszę sobie poradzić sam.



#4 mariusz.spa

mariusz.spa

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 208 postów

Napisano 29 wrzesień 2014 - 21:40

Możesz zrobić zdjęcia złącza, spawu i elektrody?



#5 matmax426

matmax426

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaGarching an der Alz

Napisano 30 wrzesień 2014 - 09:27

Dziwi mnie że nie ma szczeliny. Mnie uczyli że rury spawa się zawsze ze szczeliną o takiej grubości żeby drut w niej się zmieścił. Dzięki temu zawsze będziesz miał przetop oraz podczas spawania na godzinie 6 możesz podawać drut od góry (czyli od wnętrza rury)



#6 Hszanek

Hszanek

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 30 wrzesień 2014 - 10:59

Próbka nr 1:

Natężenie        180A(na ostatnią ćwiartkę zmniejszyłem do 160, bo było za ciepło)
Częstotliwość   110 Hz

Balans              70% (na materiał)

Przepływ gazu   14l/s

Spoiwo              3mm drut 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Próbka nr 2

Natężenie 160 A
Częstotliwość 100Hz

Balans              65% (na materiał)

Przepływ gazu   14l/s

Spoiwo              3mm drut 

Spróbowałem zmontować ze szczeliną i podawać drut od góry. Drut topił się zanim udało mi się dotrzeć do jeziorka tworząc soczyste gluty a jeśli nawet już wepchnąłem go do jeziorka tam robił się straszny bałagan i zanieczyszczenia. 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

(to jest widok na godzinę 6)


Tak więc jak widzicie potrzebuję pomocy.
Pozdrawiam,

Hszanek



#7 Answer

Answer

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 107 postów
  • LokalizacjaNorge

Napisano 30 wrzesień 2014 - 14:28

Spawałem podobne rurki ze szczeliną ok 4mm .Wszystko wyczyszczone i odtłuszczone acetonem. Spawałem na poduszce z argonu.Czy ty spawasz bez poduszki gazowej?



#8 mariusz.spa

mariusz.spa

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 208 postów

Napisano 30 wrzesień 2014 - 15:02

Rura ze szczeliną oczywiście materiał wygląda na nie do końca oczyszczony , bałagan powstaje bo nie ma osłony gazowej.



#9 Marcin22

Marcin22

    Weteran

  • Zablokowany
  • PipPipPipPip
  • 344 postów

Napisano 30 wrzesień 2014 - 16:48

poduszka panie kolego , i mniejszy prad rozgrzewasz widzisz ze wpadnie lekko i ciagniesz..



#10 Hszanek

Hszanek

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 30 wrzesień 2014 - 18:39

Materiał oczyszczam szlifierką z tarczą listkową, frezem (rura w środku) oraz szczotką ze stali nierdzewnej. Nie wytrawiam niczym. Nie spawam również na poduszce gazowej, bo podobno rury w alu nie trzeba gazować od środka. Ehh...i weź tu człowieku bądź mądry ;)



#11 Marcin22

Marcin22

    Weteran

  • Zablokowany
  • PipPipPipPip
  • 344 postów

Napisano 30 wrzesień 2014 - 18:58

swoja droga po co ci kurs na rury doczołowo w aluminium? po 1 to najgorsze dziadostwo jakie moze byc do spawania , po 2 nie ma za duzo roboty na takie cos wydaje mi sie ,  a moze mi sie tylko wydaje? 



#12 weld777

weld777

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 336 postów

Napisano 30 wrzesień 2014 - 19:36

marcin...poduszka do alu...spawales tak kiedyś czy zgadujesz ?



#13 Marcin22

Marcin22

    Weteran

  • Zablokowany
  • PipPipPipPip
  • 344 postów

Napisano 30 wrzesień 2014 - 19:56

nie robilem pod katem w aluminium ,  ale ugryzł bym ten temat z tej strony , dlaczego bez poduszki?  napewno by pomogla wypchnac...uformowac


Użytkownik Marcin22 edytował ten post 30 wrzesień 2014 - 19:58


#14 mariusz.spa

mariusz.spa

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 208 postów

Napisano 30 wrzesień 2014 - 19:58

Da się pospawać bez poduszki ale z nią wychodzi na najwyższym poziomie badałem to i udarność spoiny wychodzi na  poziomie mistrzowskim temat był już przerabiany i opisywany razem z kolegą Answerem.


Użytkownik mariusz.spa edytował ten post 30 wrzesień 2014 - 20:45


#15 Hszanek

Hszanek

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 30 wrzesień 2014 - 21:48

Spójrzcie na ten filmik. 

 

Kolega Niemiec spawa wyraźnie bardzo niską częstotliwością (słychać to doskonale) I do tego bardzo powoli nagrzewa miejsca w którym rozpoczyna kłaść kolejne odcinki spoiny.  P.s. Dlaczego robię rurę w HaeLce? Nie obchodzi mnie ilość zleceń na tą dokładnie pozycję, tylko swoje własne przeświadczenie, że jeśli jestem w stanie pospawać rurę w pozycji 6g to z każdą aluminiową blaszką w każdej innej pozycji sobie poradzę ;)

 

Pozdrawiam, 

Hszanek



#16 hotwanderer

hotwanderer

    Weteran

  • Zablokowany
  • PipPipPipPip
  • 221 postów

Napisano 01 październik 2014 - 07:57

.


Użytkownik hotwanderer edytował ten post 02 listopad 2014 - 20:08


#17 mariusz.spa

mariusz.spa

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 208 postów

Napisano 01 październik 2014 - 16:56

Na potrzeby zaliczenia pozycji na kursie można zrobić tak jak na filmie lecz zwrócić trzeba uwagę na dobra spawarkę nie podam firmy bo znowu mi się dostanie :) i na to że grań nie jest błyszcząca lecz brudna lekko utleniona a może nawet pokryta tlenkami i brudem ale tego nie widac akurat.Osobiście wiekszość rur spawam na styk ale wszystko ukosowane na CNC i odtrawiane chemicznie.Natomiast złącza o wysokich wymogach głównie wytrzymałościowich czyli stopy magnezowe robię na poduszce z przerwą, wszystko oczywiście badane.Nie znam osobiście firmy w kraju która stosuje tą metodę bo i może nie muszą sprostać takim wymogom.Jeżeli kolega mierzy wysoko powinien spróbować tej metody na pewno przyda się takie doświadczenie.Jednak nadal uważam że materiał jest źle przygotowany i spawarka za słaba.

Kolego Hotwanderer uczyć się nie będziesz musiał jak spawasz na styk to i tak sobie poradzisz , naprawdę polecam grań bielutka,czysta i równa jeśli masz możliwość przebadania głównie pod względem wytrzymałości i wad to zauważysz różnicę.O filmiku też trzeba pomyśleć w wolnej chwili.



#18 Hszanek

Hszanek

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 02 październik 2014 - 19:52

Witam Panowie,

 

Spawam na w miare nowych modelach Froniusa i Esaba, więc problem na pewno nie leży w sprzęcie, tylko we mnie ;) Dzisiejsza walka przyniosła małe postępy: Zmniejszyłem elektrodę na 2,4 oraz dyszę gazową na 4(rozmiarówka Froniusa). Balans ustawiony na głęboki wtop(-2, -3 w 5cio stopniowej skali) a  częstotliwość jest ustawiona na 120Hz. Natężenie zmniejszone na 160-130A (zależy którą ćwiartkę spawam i jaka jest temperatura próbki). Oto dzisiejsze efekty:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Ładny przetop:
Dołączona grafika

Brzydki przetop na łączeniu:
Dołączona grafika

 

Nie robię na poduszce gazowej. Nie wychodziło mi to lepiej a strasznie dużo czasu zabiera mi przygotowanie próbek. Na potrzeby egzaminu pomijam ten proces;) Problem mam natomiast z czystością spoiny. Szlifuję, czyszczę szczotką nierdzewną i mam wystarczającą ilość gazu a ciągle jest pełno syfu. Próbowałem oczyszczać próbkę przed spawaniem benzyną ekstrakcyjną, ale ona chyba nie wyparowuje w całości i pieprzy się jeszcze bardziej. Jutro trzeba będzie kupić aceton. 

 

W odpowiedzi na wasze pytania; 1) nie znam oznaczenia materiału, ale jest to takie samo aluminium jakie jest używane w Stoczni Gdańskiej.
2) Na ukosowanie nie mam wpływu, ponieważ rury przychodzą z tokarni z kątem 45 stopni. Nie chcę tego powiększać szlifierką, bo wtedy nie będą równe i ciężko będzie zmontować na styk. Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma ;)

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi. Egzamin już w poniedziałek...mam nadzieję, że się ogarnę do tego czasu ;) 

 



#19 mariusz.spa

mariusz.spa

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 208 postów

Napisano 02 październik 2014 - 20:22

Wychodzi coraz lepiej zdasz bez problemu tylko wolniej przy każdym starcie i szybciej potem bo materaiał sie nagrzewa, a czy tokarz nie używa przypadkiem chłodziwa  do ukosowania ? Grań nierówna ale z czasem opanujesz co do jakości w miejscach gdzie jest dobra to nic więcej bez poduszki nie zdziałasz.



#20 matmax426

matmax426

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaGarching an der Alz

Napisano 03 październik 2014 - 15:37

Zgadzam się z przedmówcą, dziś rozmawiałem ze spawaczem który pracuje w Linde i spawa TIGiem od 20 lat przede wszystkim aluminium i powiedział że bez zagazowania rury nigdy nie będzie idealnie. Co do innych spraw to parametry ok oraz spawaj bez szczeliny.

Powodzenia!






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych