Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaka metoda spawu?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 trebron91

trebron91

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 28 wrzesień 2014 - 16:35

Witam. Mam takie pytanie... Jaka jest najbardziej wytrzymała metoda spawu, chodzi tu o spawy profili stalowych zamkniętych( jeden profil z drugim) ze ścianek o grubości do 3mm. Powtarzam, nie chodzi mi o estetykę a wytrzymałość. 



#2 Marcin22

Marcin22

    Weteran

  • Zablokowany
  • PipPipPipPip
  • 344 postów

Napisano 28 wrzesień 2014 - 16:37

czy to przelecisz  półautomatem czy elektrodą to prędzej według mnie pęknie ten profil niż  spaw.  Oczywiscie  jeśli bedzie to spawał spawacz a nie piekarz. Bo tigiem nie ma co sie bawić według mnie 



#3 miroslawzmudzki

miroslawzmudzki

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaWierzbanowa Kraków

Napisano 28 wrzesień 2014 - 19:18

Witam oczywiście spawanie elektroda jest bardziej wytrzymałe .



#4 michal89

michal89

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 31 postów

Napisano 28 wrzesień 2014 - 22:12

Nie ma roznicy jaka metoda. Wszystko zależy od składu chemicznego i wlasnosci wytrzymalosciowych materiału dodatkowego (elektrody, drutu, pręta). Czemu niby drogi kolego elektroda jest lepszym rozwiazaniem? Spawanie MIG/MAG jest równie efektywnym procesem spawalniczym. Jedyny plus przemawiajacy za elektrodą - łatwiejszy i mniej skomplikowany proces w warunkach piwnicowych / garazowych.


Użytkownik michal89 edytował ten post 28 wrzesień 2014 - 22:26


#5 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 29 wrzesień 2014 - 06:10

chłopak chce pospawać pewnie jakąś ramkę pod sztangę na siłowni, a wy go katujecie składem chemicznym :)

 

 

najlepszą metodą wytrzymałościową jest zlecenie tego SPAWACZOWI


Użytkownik weldek edytował ten post 29 wrzesień 2014 - 06:11


#6 WeldX

WeldX

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 29 wrzesień 2014 - 09:18

Łuk kryty - wiadomo...i automat...

natomiast "realnie" patrząc to MIG/MAG i dobry spawacz... :o  i w miarę dobrany drut - wiadomo..



#7 Developers

Developers

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaMój świat....Moje kredki....

Napisano 29 wrzesień 2014 - 14:13

Miałem spawać ostatnio konstrukcje na jakiś prototyp szyny, ścianki miały po 20-50mm czarnuch Oczywiście Tigiem ładnie pięknie zrobione według rysunku, po szczepiane prąd około 300-340amp co się nie mylę. Walę jedną pachwinę wyszła świetna. I pod lazł stary wyjadacz mówi młody daj se siana tigiem bo to się rozpadnie powiedział ze tig daje suchy spaw coś takiego i jest mniej wytrzymalszy od spawu z migomatu no i byłem zmuszony migomatem walić, ale konstrukcja wytrzymywała baniaki 10t więc myślę ze jest ok ;)

 

a 3 to spokojnie możesz jechać tigiem, migomatem, elektrodą bo pewnie nie mówimy o ciężarach tonowych ?


Użytkownik Developers edytował ten post 29 wrzesień 2014 - 14:14


#8 miroslawzmudzki

miroslawzmudzki

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaWierzbanowa Kraków

Napisano 29 wrzesień 2014 - 20:33

"Czemu niby drogi kolego elektroda jest lepszym rozwiazaniem?" Ponieważ Kolego elektroda ma najlepsze właściwości wytrzymałościowe ( swego czasu spawaliśmy most półautomatami w Cadyksie w Hiszpanii  moduły blachy 60 mm a łączniki między modułami grubość ta sama wszystko elektroda ) spawacze mieli zapi....l na cacy ale taki był wymóg dla tego elementu , tak więc dlatego uważam że elektroda będzie jeszcze długo w użyciu ! Nara 



#9 WeldX

WeldX

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 29 wrzesień 2014 - 21:35

Nie ma lepsza - gorsza ...... jest bardziej odpowiednia dla danego zastosowania... :huh: Na marginesie, elektroda nie ma najlepszych właściwości wytrzymałościowych ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych