Skocz do zawartości


Zdjęcie

czy uprawnienia są niezbędne?

uprawnienia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 piter17

piter17

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 26 wrzesień 2014 - 08:23

Spawania nauczyłem się od ojca, a teraz chcę założyć własną działalność gospodarczą świadczącą usługi w tym zakresie.

 

Czy muszę mieć uprawnienia przy samozatrudnieniu?

 



#2 Goldamstar

Goldamstar

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 78 postów

Napisano 26 wrzesień 2014 - 11:20

Jeśli będziesz brał dotacje to z tego co się orientuje będą potrzebne odpowiednie uprawnienia



#3 tony halik

tony halik

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 31 postów

Napisano 26 wrzesień 2014 - 12:45

Dodatkowo jeżeli będziesz wykonywał usługi bez uprawnień wcześniej czy później "ktoś" (zleceniodawca) może zakwestionować wykonaną pracę (a w czasach permanentnego niepłacenia jest to bardzo możliwe). Wtedy jesteś na straconej pozycji i nawet przed sądem nie wygrasz bo zakwestionują Twoje umiejętności.



#4 WeldX

WeldX

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 26 wrzesień 2014 - 14:48

Uprawnienia będziesz potrzebował tam gdzie są one wymagane przepisami lub wymaga tego Twój zleceniodawca... ciężko żebyś spawając ot choćby płoty czy kwietniki musiał posiadać uprawnienia za parę stówek lub tysięcy ...

#5 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 28 wrzesień 2014 - 18:55

śmiało możesz takie rzeczy robić bez uprawnień, a kasę na pewno wyrwiesz. Tam gdzie potrzebne są uprawnienia, to będą ich żądali na dzień dobry i dotyczy to uprawnień dozorowych. Ja prowadzę działalność dość długo i nigdy nikt nie żądał pokazania zwykłych papierów. Papiery były potrzebne tylko do prac pod badania.

 

Więc nie zgodzę się z kolegą który pisze że przed sądem jesteś na straconej pozycji, bo ktoś cię woła robisz robotę i jeśli wystawiasz fakturę z np 14 dniowym terminem płatności i kasa po tym czasie nie wpływa to ich ponaglasz. Nie wyobrażam sobie że ten ktoś odpisze ci że nie zapłaci bo być może ty nie masz papierów.

 

Twoja praca dotyczyła wykonania jakiejś roboty, jeśli ją wykonałeś to na 100 % odzyskasz kasę, chyba że firma dla której robiłeś upadnie. Innej opcji nie ma.

Ja jak dotąd miałem problem z dwiema firmami. Skorzystałem z pomocy kancelarii prawniczej. W obu przypadkach kasa wpłynęła na drugi dzień po zleceniu windykacji.

Kancelaria ta skasowała 11% wartości zlecenia, wystawiając fakturę czyli zostało to wliczone w koszty działalności.

 

inaczej sprawa będzie wyglądać jak ktoś zleci ci spawanie a ty to totalnie spartolisz. Sam bym nie zapłacił



#6 magius

magius

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 178 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 29 wrzesień 2014 - 05:05

To ja od siebie dodam tyle, że fakt czy będziesz potrzebował uprawnień czy nie zależy od klienta i konstrukcji jaką spawasz.

W przypadku spawania przysłowiowych "płotów" (jak to kolega WeldeX wspomniał) sprawa ma się inaczej a w przypadku spawania odpowiedzialnych konstrukcji od których będzie zależało życie ludzkie.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: uprawnienia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych