Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pachwina aluminium 131


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 weldas1

weldas1

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 34 postów

Napisano 15 wrzesień 2014 - 10:04

Witam 

Pytanie do doświadczonych spawaczy aluminium. Czy jest możliwe spawać alu MIG-iem w pulsie, drut 1mm, blacha 3mm grubości, pachwina w pionie? Jak się do tego zabrać? Czy podwójny puls będzie rozwiązaniem? 

 

Pozdrawiam



#2 mariusz.spa

mariusz.spa

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 208 postów

Napisano 15 wrzesień 2014 - 15:10

Ja spawam froniusem ale CMT , wychodzi pięknie, natomiast pulsem czy pulsem podwójnym też się da , wszystko zależy od wprawnej ręki i oczywiście idealnie przygotowanego pakietu do aluminium, drut musi wychodzić płynnie bez żadnych zacięć lub szarpania.Zrób próby z drutem ALMG3 .



#3 weldas1

weldas1

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 34 postów

Napisano 15 wrzesień 2014 - 20:43

Mariusz, od jakich parametrów proponujesz zacząć? 



#4 mariusz.spa

mariusz.spa

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 208 postów

Napisano 15 wrzesień 2014 - 21:57

Ja głównie spawam grube blachy więc używam mieszanek argonowo-helowych, tam parametry zupełnie inne , na CMT to samo , ale na zwykłej spawarce jak sobie przypominam to zaczynałem próby od 120A ,gaz argon używałem do cienkich blach w pachwinie  i naściennej,  piony lepiej wychodziły na mieszance z helem, puls zwykły, wylot ok.1,5cm , pamiętaj że prąd spawania ustawiamy do grubości materiału, a napięcie do przewodności cieplnej materiału czyli przy drucie aluminiowym pion około 22,5-23V sufit i naścienna do 24V, w pionie wszystko zależy od prędkości spawania do niej należy dopasować wartość prądu.Wartości te mogą się różnić w zależności od klasy i firmy z jakiej pochodzi urządzenie.Nawet spadki napięcia w sieci mogą spowodować duże różnice w parametrach więc ciężko tak na odległość ustalić idealne parametry bez prób ani rusz.Ja walczyłem wtedy chyba na spawarce selco.Pamietaj o czystości materiału , drutu a nawet warsztatu.



#5 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 16 wrzesień 2014 - 05:46

Ja spawam froniusem ale CMT , wychodzi pięknie, natomiast pulsem czy pulsem podwójnym też się da , wszystko zależy od wprawnej ręki i oczywiście idealnie przygotowanego pakietu do aluminium, drut musi wychodzić płynnie bez żadnych zacięć lub szarpania.Zrób próby z drutem ALMG3 .

tylko ty spawasz nieco lepszym sprzętem. Ja np. mam dość badziewiastą spawarke jak na aluminium i gdy tylko łuk nie zajarzy idealnie, czyli drut trąci materiał to już jest zawinięty na rolkach i trzeba parę metrów drutu odwalić. (inna sprawa że nie wymieniam rolek ani przewodu :) )



#6 mariusz.spa

mariusz.spa

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 208 postów

Napisano 16 wrzesień 2014 - 15:07

Pakiet musi być przystosowany do drutu aluminiowego rolki, przewód, końcówka pądowa a najlepiej  uchwyt spawalniczy typu SPOOL GUN.

Kiepska sprawa możesz tylko zmniejszyć docisk rolek i zmniejszyć do minimum posów drutu, włączyć puls i ustawić łuk zwarciowy.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych