Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spawanie pachwinowe blachy nierdzewnej 0,5 TIGiem

TIG łączenie pachwinowe blacha 05 stal nierdzewna

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 matmax426

matmax426

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaGarching an der Alz

Napisano 31 sierpień 2014 - 17:12

Witam serdecznie!

 

Jestem tu nowy więc się przedstawię: mam na imię Mateusz, spawaniem zajmuje się ze sporymi przerwami od dwóch lat. Początkowo pracowałem jako ślusarz ale z pomocą kolegów samodzielnie nauczyłem się spawać TIGiem, potem poszedłem na kurs by zdobyć papier i poszerzyć swoje umiejętności. Moją ulubioną metoda spawania jest TIG i w tym kierunku chce się rozwijać.

 

A teraz do rzeczy: obecnie mieszkam w Niemczech i niedługo rozpoczynam prace w zakładzie ślusarskim gdzie, niestety, głównie spawa się MAGiem ale TIG jest potrzebny do spawania cienkich blach.

I tu jest mój problem: jak prawidłowo pospawać ze sobą dwie blachy 0,5 pachwinowo? Ze spawaniem takich blach doczołowo nie miałem problemu ale z łączeniem pachwinowym przegrałem. Proszę o radę. 

 

Pozdrawiam!

 



#2 141/111/135/136

141/111/135/136

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 31 sierpień 2014 - 18:06

na styk bedziesz spawal pewnie bez poduszki  wiec po zewnetrzej stronie ..bez drutu ale miej asekuracyjnie 0.8(szpula od mig bo nie ma w laskach) i A od 10 do 15 ale to tez od reki zalezy


"Będąc od wszystkiego będziesz do niczego! Rób jedno i spawaj"

#3 matmax426

matmax426

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaGarching an der Alz

Napisano 01 wrzesień 2014 - 13:00

Dzięki, jak tylko będę miał okazje to spróbuje i napisze co mi wyszło.



#4 shalashaska

shalashaska

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 42 postów

Napisano 05 wrzesień 2014 - 21:05

Ja takie blaszki spawam przeważnie narożnikowo ale pachwinowo też się da. trzeba dobrać odpowieni prąd oraz (powiedzmy) drut 1.2 i można pospwać to pachwinowo, krótko mówiąc trzeba ćwiczyć i umieć kontrolować jeziorko :)

 

Dołączona grafika


Użytkownik shalashaska edytował ten post 05 wrzesień 2014 - 21:06






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: TIG, łączenie pachwinowe, blacha 05, stal nierdzewna

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych