Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tiger 165 vs Magnum 207


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 bodeek

bodeek

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 20 sierpień 2014 - 11:03

Cześć wszystkim! Jestem nowy na forum więc z tego miejsca chciałem się przywitać i zarazem prosić o pomoc doświadczonych. Stoję przed wyborem spawarki. Wytyczne są takie, że urządzenie to ma być wykorzystywane w pracach okołodomowych/garażowych. Budżet jaki chcę przeznaczyć to około 1200zł. Doświadczenia w spawaniu nie mam za dużego, a mówiąc szczerze to praktycznie żadnego. Czytając i przeglądając fora oraz szukając rady w sklepie spawalniczym w okolicy polecili mi spawarkę Tiger 165, ogólnie spawanie elektrodami + możliwość TIGa po dokupieniu końcówki i butli z zaworem i reduktorem

http://www.tiger-spa....pl/mmatig.html Wszystko ok ale czytając fora i oglądając filmy w internecie spodobało (nie wiem czy to dobre słowo) mi się spawanie metodą MIG a chyba bardziej MAG bo to spawanie w osłonie CO2?. Przeglądając internet natknąłem się natomiast na takie urządzenie Magnum 207 migomat

http://allegro.pl/sp...4455597419.html Widzę, że jest możliwość spawania MIGiem, elektrodami oraz TIG lift. Pytanie do Was, czy coś co nazywają migomatem w takiej cenie ma prawo bytu i poprawnego działania? Czy jest to gra warta świeczki? Który z tych 2 urządzeń polecacie? Może zaproponujecie jeszcze coś innego? Nie chcę kupować tandety z marketu za 500zł, chcę wydać kwotę o której wspomniałem ale chcę żeby ten sprzęt w miarę sensownie działał. Tak jak wspomniałem: spawacz ze mnie żaden, chce ten sprzęt bardziej do nauki i jak pisałem do okołodomowyc prac. Czekam na Wasze opinie. Pozdrawiam!



#2 miroslawzmudzki

miroslawzmudzki

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaWierzbanowa Kraków

Napisano 20 sierpień 2014 - 11:35

Cześć polecał bym ten magnum jest bardziej pewny . 



#3 WIZARD

WIZARD

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 94 postów

Napisano 20 sierpień 2014 - 14:02

Witam.Biorac pod uwagę to do czego chcesz uzywac urządzenia i twoje doświadczenie polecal bym tak jak kolega powyżej to Magnum(prawdopodobni najczęściej będziesz uzywal tego jako polaltomacik a ze w razie draki ma to jeszcze elektrode i tig to tylko plus).Pozdrawiam



#4 bodeek

bodeek

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 20 sierpień 2014 - 14:11

A jak to jest z firmą Magnum? Szczerze mówiąc nie znam, a gdzieś wyczytałem że to hiszpańskie/chińskie. Miał ktoś styczność z tą firmą? Jak to wygląda z awaryjnością i ewentualnie późniejszym serwisem?

 

Pozdrawiam i dziękuję za dotychczasowe rady!






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych